Julius van den Berg
fot. Szymon Gruchalski

Julius van den Berg wygrał w Krakowie ostatni etap 78. Tour de Pologne. Triumfatorem całej imprezy został dwukrotny zwycięzca etapowy z Przemyśla i Bukowiny Tatrzańskiej João Almeida.

Dzisiejszy odcinek prowadził z Zabrza do Krakowa i liczył „tylko” 145km. Na trasie nie zaplanowano praktycznie żadnych trudności, rozegrane zostały jedynie pojedyncze premie – górska, lotna i specjalna z okazji 65-lecia Totalizatora Sportowego. W samym finałowym mieście zaplanowano trzy 5-kilometrowe rundy.

Profil 7. etapu Tour de Pologne 2021

Ucieczkę dnia uformowało 5 kolarzy, a byli to Julius van den Berg (EF Education – Nippo), Gianni Moscon (INEOS Grenadiers), Pieter Vanspeybrouck (Intermarché – Wanty – Gobert), Alexis Renard (Israel Start-Up Nation) i Matteo Jorgenson (Movistar Team). Ich przewagę w peletonie kontrolowali kolarze 3 drużyn – Bahrain – Victorious, Deceuninck – Quick Step oraz UAE-Team Emirates.

W Łaziskach (800m, 4,9%, 3. kat.) pierwszy zameldował się Gianni Moscon, ale koszulkę najlepszego górala PZU już wcześniej zapewnił sobie reprezentant Polski Łukasz Owsian. Następnie rozegrano lotną premię przy Kopalni Piast – tam pierwszy był Julius van den Berg, ale koszulkę do domu zabierze Taco van der Hoorn (Intermarché – Wanty – Gobert).

Nieco walki obejrzeliśmy na premii specjalnej zorganizowanej na 65-lecie Totalizatora Sportowego. Po wygraną zaatakował Pieter Vanspeybrouck i to on zabierze do domu nieco więcej gotówki. Pominąwszy ten akcent było niestety leniwie, a peleton miał uciekinierów na bardzo krótkiej smyczy wynoszącej nieco ponad minutę.

Jedno trzeba oddać kolarzom – leniwa rywalizacja nie oznaczała powolnej, albowiem średnia po dwóch godzinach przekraczała 47km/h. Na około 35km przed metą z ucieczki cofnięty został Belg z Intermarche, więc na czele została już tylko czwórka. Ta zgodnie współpracując wpadła do Krakowa z przewagą półtorej minuty.

Tak jak cały dzień można było chwalić peleton za kontrolę ucieczki tak należy go zganić za to co działo się w końcówce. Po pierwszej rundzie, czyli na 10km przed metą, harcownicy mieli bowiem nadal 50 sekund przewagi. Zaczęło się robić bardzo gorąco. Okrążenie dalej były to 43 sekundy i sensacja wisiała w powietrzu.

Jako pierwszy zmiany przestał dawać Gianni Moscon i w obliczu tego na 1300m przed metą zaczęło się wielkie czarowanie między uciekinierami. Nie wytrzymał tego Matteo Jorgenson i tym samym zaczął prowadzić swoich rywali do mety. Pierwszy finiszować zaczął Julius van den Berg i to Holender wygrywa etap! Kolejne miejsca dla Alexisa Renarda i Matteo Jorgensona. Peleton przyprowadził Álvaro José Hodeg (Deceuninck – Quick Step).

Tym samym 78. Tour de Pologne przeszło do historii. Po triumf w klasyfikacji generalnej sięgnął João Almeida (Deceuninck – Quick Step), dla którego to pierwszy wygrany wyścig etapowy w seniorskiej karierze zawodowej. Podium uzupełnili Matej Mohorič (Bahrain – Victorious) i nasz Michał Kwiatkowski (INEOS Grenadiers). Zwycięski Portugalczyk zabierze też do domu trykot za klasyfikację punktową.

Wyniki 7. etapu (top20):

1  VAN DEN BERG Julius EF Education – Nippo 2:58:46
2  RENARD Alexis Israel Start-Up Nation ,,
3  JORGENSON Matteo Movistar Team ,,
4  MOSCON Gianni INEOS Grenadiers ,,
5  HODEG Álvaro José Deceuninck – Quick Step ,,
6  GAVIRIA Fernando UAE-Team Emirates ,,
7  KOOIJ Olav Team Jumbo-Visma ,,
8  DEGENKOLB John Lotto Soudal ,,
9  BAUHAUS Phil Bahrain – Victorious ,,
10  TAMINIAUX Lionel Alpecin-Fenix ,,
11  HOFSTETTER Hugo Israel Start-Up Nation ,,
12  KANTER Max Team DSM ,,
13  STEWART Jake Groupama – FDJ ,,
14  SCHWARZMANN Michael BORA – hansgrohe ,,
15  KONYCHEV Alexander Team BikeExchange ,,
16  MARTINELLI Davide Astana – Premier Tech ,,
17  GARCÍA CORTINA Iván Movistar Team ,,
18  PASQUALON Andrea Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ,,
19  THEUNS Edward Trek – Segafredo ,,
20  CANOLA Marco Gazprom – RusVelo ,,
21  WALSCHEID Max Team Qhubeka NextHash ,,
22  ANIOŁKOWSKI Stanisław Poland ,,
23  VIVIANI Attilio Cofidis, Solutions Crédits ,,
24  KWIATKOWSKI Michał INEOS Grenadiers ,,
25  DILLIER Silvan Alpecin-Fenix ,,
26  VAHTRA Norman Israel Start-Up Nation ,,
27  STOSZ Patryk Poland ,,
28  MOHORIČ Matej Bahrain – Victorious ,,
29  ALMEIDA João Deceuninck – Quick Step ,,
30  SBARAGLI Kristian Alpecin-Fenix ,,
31  TULETT Ben Alpecin-Fenix ,,
32  ULISSI Diego UAE-Team Emirates ,,
33  RUBIO Einer Augusto Movistar Team ,,
34  NEKRASOV Denis Gazprom – RusVelo ,,
35  RICHEZE Maximiliano UAE-Team Emirates ,,
36  HONORÉ Mikkel Frølich Deceuninck – Quick Step ,,
37  PRONSKIY Vadim Astana – Premier Tech ,,
38  BEPPU Fumiyuki EF Education – Nippo ,,
39  SMITH Dion Team BikeExchange ,,
40  COVI Alessandro UAE-Team Emirates ,,
41  SEIGLE Romain Groupama – FDJ ,,
42  HINDLEY Jai Team DSM ,,
43  GOOSSENS Kobe Lotto Soudal ,,
44  BERTHET Clément AG2R Citroën Team ,,
45  ROTA Lorenzo Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ,,
46  ZIMMERMANN Georg Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ,,
47  GHIRMAY HAILU Biniam Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ,,
48  GALLOPIN Tony AG2R Citroën Team ,,
49  KANGERT Tanel Team BikeExchange ,,
50  ALEOTTI Giovanni BORA – hansgrohe ,,
51  BIERMANS Jenthe Israel Start-Up Nation ,,
52  LIENHARD Fabian Groupama – FDJ ,,
53  PEÁK Barnabás Team BikeExchange ,,
54  GREGAARD Jonas Astana – Premier Tech ,,
55  DUCHESNE Antoine Groupama – FDJ ,,
56  OLDANI Stefano Lotto Soudal ,,
57  CONCA Filippo Lotto Soudal ,,
58  HERMANS Quinten Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ,,
59  RICKAERT Jonas Alpecin-Fenix ,,
60  SOBRERO Matteo Astana – Premier Tech ,,
61  KOCHETKOV Pavel Gazprom – RusVelo ,,
62  JULLIEN Anthony AG2R Citroën Team ,,
63  PALUTA Michał Poland ,,
64  VENDRAME Andrea AG2R Citroën Team ,,
65  WARBASSE Larry AG2R Citroën Team ,,
66  EENKHOORN Pascal Team Jumbo-Visma ,,
67  DECLERCQ Tim Deceuninck – Quick Step ,,
68  TEUNS Dylan Bahrain – Victorious ,,
69  MEURISSE Xandro Alpecin-Fenix ,,
70  WELLENS Tim Lotto Soudal ,,
71  LANGEVELD Sebastian EF Education – Nippo ,,
72  VAN HOECKE Gijs AG2R Citroën Team ,,
73  BOHLI Tom Cofidis, Solutions Crédits ,,
74  VALTER Attila Groupama – FDJ ,,
75  BARBERO Carlos Team Qhubeka NextHash ,,
76  FEDOROV Yevgeniy Astana – Premier Tech ,,
77  VILLELLA Davide Movistar Team ,,
78  CULLAIGH Gabriel Movistar Team ,,
79  OWEN Logan EF Education – Nippo ,,
80  PFINGSTEN Christoph Team Jumbo-Visma ,,
81  BRÄNDLE Matthias Israel Start-Up Nation ,,
82  NYCH Artem Gazprom – RusVelo ,,
83  BENNETT George Team Jumbo-Visma ,,
84  PATERSKI Maciej Poland ,,
85  PETERS Nans AG2R Citroën Team ,,
86  MACIEJUK Filip Poland ,,
87  AMADOR Andrey INEOS Grenadiers ,,
88  STEELS Stijn Deceuninck – Quick Step ,,
89  CATALDO Dario Movistar Team ,,
90  OWSIAN Łukasz Poland ,,
91  SABATINI Fabio Cofidis, Solutions Crédits ,,
92  ARROYAVE Daniel EF Education – Nippo ,,
93  MULLEN Ryan Trek – Segafredo ,,
94  FERNÁNDEZ Rubén Cofidis, Solutions Crédits ,,
95  ARCAS Jorge Movistar Team ,,
96  ROCHE Nicolas Team DSM ,,
97  MARCZYŃSKI Tomasz Lotto Soudal ,,
98  MÄRKL Niklas Team DSM ,,
99  GHEBREIGZABHIER Amanuel Trek – Segafredo ,,
100  VERVLOESEM Xandres Lotto Soudal ,,
101  LEYSEN Senne Alpecin-Fenix ,,
102  ARNDT Nikias Team DSM ,,
103  DEKKER David Team Jumbo-Visma ,,
104  ZAKARIN Ilnur Gazprom – RusVelo ,,
105  COMBAUD Romain Team DSM ,,
106  DOULL Owain INEOS Grenadiers ,,
107  VAN EMDEN Jos Team Jumbo-Visma ,,
108  EL FARES Julien EF Education – Nippo ,,
109  QUARTERMAN Charlie Trek – Segafredo ,,
110  STALNOV Nikita Astana – Premier Tech ,,
111  DAVY Clément Groupama – FDJ ,,
112  LIEPIŅŠ Emīls Trek – Segafredo ,,
113  WIŚNIOWSKI Łukasz Team Qhubeka NextHash ,,
114  BROŻYNA Piotr Poland ,,
115  CAVAGNA Rémi Deceuninck – Quick Step ,,
116  GRMAY Tsgabu Team BikeExchange ,,
117  INKELAAR Kevin Bahrain – Victorious ,,
118  CAPECCHI Eros Bahrain – Victorious ,,
119  BERHANE Natnael Cofidis, Solutions Crédits ,,
120  BODNAR Maciej BORA – hansgrohe ,,
121  GEOGHEGAN HART Tao INEOS Grenadiers ,,
122  DE MARCHI Alessandro Israel Start-Up Nation ,,
123  VAN DER HOORN Taco Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ,,
124  BENNETT Sean Team Qhubeka NextHash ,,
125  ROWE Luke INEOS Grenadiers 0:36
126  SIEBERG Marcel Bahrain – Victorious ,,
127  BOEV Igor Gazprom – RusVelo 0:44
128  SHALUNOV Evgeny Gazprom – RusVelo 0:57
129  BONNET William Groupama – FDJ 1:14
130  PÖSTLBERGER Lukas BORA – hansgrohe 2:00
131  POWER Robert Team Qhubeka NextHash 2:43
132  TROIA Oliviero UAE-Team Emirates ,,
133  BOARO Manuele Astana – Premier Tech 3:11
134  MARCATO Marco UAE-Team Emirates ,,
135  GOŁAŚ Michał INEOS Grenadiers 1:14
136  VANSPEYBROUCK Pieter Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 3:20
137  CLARKE Simon Team Qhubeka NextHash ,,
138  GARRISON Ian Deceuninck – Quick Step ,,
139  BJERG Mikkel UAE-Team Emirates ,,
140  STORK Florian Team DSM 3:40
DNF  TIBERI Antonio Trek – Segafredo

 

Końcowa klasyfikacja generalna 78. Tour de Pologne:

1  ALMEIDA João Deceuninck – Quick Step 26:15:53
2  MOHORIČ Matej Bahrain – Victorious 0:20
3  KWIATKOWSKI Michał INEOS Grenadiers 0:27
4  ULISSI Diego UAE-Team Emirates 0:37
5  HONORÉ Mikkel Frølich Deceuninck – Quick Step 0:53
6  WELLENS Tim Lotto Soudal 0:57
7  HINDLEY Jai Team DSM 1:06
8  TEUNS Dylan Bahrain – Victorious 1:25
9  TULETT Ben Alpecin-Fenix 1:28
10  EENKHOORN Pascal Team Jumbo-Visma 1:30
11  ALEOTTI Giovanni BORA – hansgrohe 1:35
12  ROTA Lorenzo Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 1:45
13  SMITH Dion Team BikeExchange 1:46
14  BERTHET Clément AG2R Citroën Team 1:58
15  KANGERT Tanel Team BikeExchange 2:00
16  GALLOPIN Tony AG2R Citroën Team 2:02
17  HERMANS Quinten Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 2:04
18  SEIGLE Romain Groupama – FDJ 2:07
19  BENNETT George Team Jumbo-Visma ,,
20  FERNÁNDEZ Rubén Cofidis, Solutions Crédits 2:24
21  COVI Alessandro UAE-Team Emirates 2:26
22  ZAKARIN Ilnur Gazprom – RusVelo 2:30
23  RUBIO Einer Augusto Movistar Team 2:34
24  GREGAARD Jonas Astana – Premier Tech 2:37
25  OLDANI Stefano Lotto Soudal 2:40
26  NEKRASOV Denis Gazprom – RusVelo ,,
27  GOOSSENS Kobe Lotto Soudal 2:43
28  VILLELLA Davide Movistar Team 2:51
29  SBARAGLI Kristian Alpecin-Fenix 2:52
30  DILLIER Silvan Alpecin-Fenix 2:54
31  MEURISSE Xandro Alpecin-Fenix 2:55
32  GHIRMAY HAILU Biniam Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 2:57
33  PRONSKIY Vadim Astana – Premier Tech 3:03
34  CAVAGNA Rémi Deceuninck – Quick Step 3:09
35  ZIMMERMANN Georg Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 3:17
36  BIERMANS Jenthe Israel Start-Up Nation 3:33
37  ROCHE Nicolas Team DSM 3:35
38  OWEN Logan EF Education – Nippo 3:40
39  VENDRAME Andrea AG2R Citroën Team 3:56
40  GRMAY Tsgabu Team BikeExchange 4:39
41  PATERSKI Maciej Poland 5:36
42  BARBERO Carlos Team Qhubeka NextHash 5:43
43  GHEBREIGZABHIER Amanuel Trek – Segafredo 6:45
44  DECLERCQ Tim Deceuninck – Quick Step 8:22
45  CATALDO Dario Movistar Team 8:46
46  BROŻYNA Piotr Poland 8:59
47  PFINGSTEN Christoph Team Jumbo-Visma 9:22
48  CONCA Filippo Lotto Soudal 10:17
49  COMBAUD Romain Team DSM 10:54
50  RICKAERT Jonas Alpecin-Fenix 11:02
51  DE MARCHI Alessandro Israel Start-Up Nation 11:11
52  STEWART Jake Groupama – FDJ 11:22
53  LEYSEN Senne Alpecin-Fenix 11:52
54  GEOGHEGAN HART Tao INEOS Grenadiers 12:01
55  VALTER Attila Groupama – FDJ 12:08
56  BODNAR Maciej BORA – hansgrohe 12:13
57  SHALUNOV Evgeny Gazprom – RusVelo 13:42
58  PEÁK Barnabás Team BikeExchange 13:51
59  EL FARES Julien EF Education – Nippo 14:28
60  VERVLOESEM Xandres Lotto Soudal 14:40
61  PASQUALON Andrea Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 14:42
62  SOBRERO Matteo Astana – Premier Tech 14:50
63  ARNDT Nikias Team DSM ,,
64  RENARD Alexis Israel Start-Up Nation 14:53
65  WARBASSE Larry AG2R Citroën Team 15:13
66  CANOLA Marco Gazprom – RusVelo 15:21
67  OWSIAN Łukasz Poland 15:51
68  ARCAS Jorge Movistar Team 16:18
69  DOULL Owain INEOS Grenadiers 16:35
70  PETERS Nans AG2R Citroën Team 16:56
71  BERHANE Natnael Cofidis, Solutions Crédits 17:45
72  VAN HOECKE Gijs AG2R Citroën Team 17:50
73  NYCH Artem Gazprom – RusVelo 17:59
74  STOSZ Patryk Poland 18:34
75  DUCHESNE Antoine Groupama – FDJ ,,
76  THEUNS Edward Trek – Segafredo 18:43
77  AMADOR Andrey INEOS Grenadiers 18:47
78  CULLAIGH Gabriel Movistar Team 19:03
79  DEGENKOLB John Lotto Soudal 19:10
80  WIŚNIOWSKI Łukasz Team Qhubeka NextHash 19:30
81  LIENHARD Fabian Groupama – FDJ 19:33
82  VIVIANI Attilio Cofidis, Solutions Crédits 19:34
83  MARCZYŃSKI Tomasz Lotto Soudal 20:01
84  KOCHETKOV Pavel Gazprom – RusVelo 20:02
85  CLARKE Simon Team Qhubeka NextHash 20:43
86  PALUTA Michał Poland 21:18
87  HOFSTETTER Hugo Israel Start-Up Nation 21:45
88  BAUHAUS Phil Bahrain – Victorious 22:28
89  KONYCHEV Alexander Team BikeExchange 22:44
90  BENNETT Sean Team Qhubeka NextHash 23:42
91  INKELAAR Kevin Bahrain – Victorious 24:04
92  ROWE Luke INEOS Grenadiers 24:10
93  SCHWARZMANN Michael BORA – hansgrohe 24:18
94  DEKKER David Team Jumbo-Visma 24:33
95  BOARO Manuele Astana – Premier Tech 25:09
96  GARCÍA CORTINA Iván Movistar Team 25:38
97  MULLEN Ryan Trek – Segafredo 25:48
98  STALNOV Nikita Astana – Premier Tech 25:51
99  VAN EMDEN Jos Team Jumbo-Visma 26:05
100  KANTER Max Team DSM 26:08
101  ARROYAVE Daniel EF Education – Nippo 27:07
102  PÖSTLBERGER Lukas BORA – hansgrohe 27:27
103  MÄRKL Niklas Team DSM 27:31
104  LIEPIŅŠ Emīls Trek – Segafredo 28:54
105  TAMINIAUX Lionel Alpecin-Fenix 29:27
106  GOŁAŚ Michał INEOS Grenadiers 30:16
107  MACIEJUK Filip Poland 32:12
108  MARCATO Marco UAE-Team Emirates 32:16
109  CAPECCHI Eros Bahrain – Victorious 32:24
110  BOEV Igor Gazprom – RusVelo 32:54
111  LANGEVELD Sebastian EF Education – Nippo 33:29
112  FEDOROV Yevgeniy Astana – Premier Tech 33:31
113  JORGENSON Matteo Movistar Team 34:00
114  VANSPEYBROUCK Pieter Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 34:02
115  ANIOŁKOWSKI Stanisław Poland 34:05
116  GAVIRIA Fernando UAE-Team Emirates 34:07
117  BJERG Mikkel UAE-Team Emirates 35:35
118  QUARTERMAN Charlie Trek – Segafredo 35:39
119  BEPPU Fumiyuki EF Education – Nippo 36:06
120  MOSCON Gianni INEOS Grenadiers 36:27
121  RICHEZE Maximiliano UAE-Team Emirates 36:28
122  DAVY Clément Groupama – FDJ 36:31
123  BRÄNDLE Matthias Israel Start-Up Nation 36:47
124  VAN DEN BERG Julius EF Education – Nippo 37:26
125  KOOIJ Olav Team Jumbo-Visma 37:52
126  WALSCHEID Max Team Qhubeka NextHash 39:02
127  HODEG Álvaro José Deceuninck – Quick Step 39:31
128  VAN DER HOORN Taco Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 40:34
129  SABATINI Fabio Cofidis, Solutions Crédits 40:56
130  MARTINELLI Davide Astana – Premier Tech 41:11
131  STORK Florian Team DSM 41:34
132  JULLIEN Anthony AG2R Citroën Team 42:31
133  BOHLI Tom Cofidis, Solutions Crédits 42:35
134  VAHTRA Norman Israel Start-Up Nation 43:14
135  TROIA Oliviero UAE-Team Emirates 45:41
136  BONNET William Groupama – FDJ 46:21
137  POWER Robert Team Qhubeka NextHash 48:21
138  GARRISON Ian Deceuninck – Quick Step 48:57
139  STEELS Stijn Deceuninck – Quick Step 50:20
140  SIEBERG Marcel Bahrain – Victorious 53:25

 

Końcowa klasyfikacja punktowa:

1  ALMEIDA João Deceuninck – Quick Step 84
2  KWIATKOWSKI Michał INEOS Grenadiers 83
3  MOHORIČ Matej Bahrain – Victorious 80
4  ULISSI Diego UAE-Team Emirates 69
5  BAUHAUS Phil Bahrain – Victorious 50
6  HONORÉ Mikkel Frølich Deceuninck – Quick Step 47
7  HOFSTETTER Hugo Israel Start-Up Nation 42
8  SMITH Dion Team BikeExchange 38
9  WELLENS Tim Lotto Soudal 36
10  DEKKER David Team Jumbo-Visma 36
11  GAVIRIA Fernando UAE-Team Emirates 35
12  HODEG Álvaro José Deceuninck – Quick Step 35
13  ARNDT Nikias Team DSM 34
14  KOOIJ Olav Team Jumbo-Visma 33
15  HERMANS Quinten Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 32
16  GHIRMAY HAILU Biniam Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 32
17  WALSCHEID Max Team Qhubeka NextHash 31
18  HINDLEY Jai Team DSM 30
19  VENDRAME Andrea AG2R Citroën Team 30
20  STEWART Jake Groupama – FDJ 30
21  ALEOTTI Giovanni BORA – hansgrohe 29
22  RICKAERT Jonas Alpecin-Fenix 29
23  SCHWARZMANN Michael BORA – hansgrohe 26
24  KANTER Max Team DSM 26
25  VAN DEN BERG Julius EF Education – Nippo 25
26  DEGENKOLB John Lotto Soudal 24
27  THEUNS Edward Trek – Segafredo 22
28  ROTA Lorenzo Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 21
29  CAVAGNA Rémi Deceuninck – Quick Step 20
30  TEUNS Dylan Bahrain – Victorious 20
31  TULETT Ben Alpecin-Fenix 20
32  RUBIO Einer Augusto Movistar Team 19
33  RENARD Alexis Israel Start-Up Nation 19
34  OLDANI Stefano Lotto Soudal 18
35  BODNAR Maciej BORA – hansgrohe 18
36  CANOLA Marco Gazprom – RusVelo 18
37  JORGENSON Matteo Movistar Team 18
38  BJERG Mikkel UAE-Team Emirates 17
39  MOSCON Gianni INEOS Grenadiers 17
40  EENKHOORN Pascal Team Jumbo-Visma 15
41  COVI Alessandro UAE-Team Emirates 14
42  SBARAGLI Kristian Alpecin-Fenix 13
43  PASQUALON Andrea Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 13
44  TAMINIAUX Lionel Alpecin-Fenix 11
45  BRÄNDLE Matthias Israel Start-Up Nation 11
46  BERTHET Clément AG2R Citroën Team 9
47  NEKRASOV Denis Gazprom – RusVelo 9
48  AMADOR Andrey INEOS Grenadiers 9
49  FERNÁNDEZ Rubén Cofidis, Solutions Crédits 8
50  OWEN Logan EF Education – Nippo 8
51  SOBRERO Matteo Astana – Premier Tech 7
52  KONYCHEV Alexander Team BikeExchange 6
53  LANGEVELD Sebastian EF Education – Nippo 6
54  MARTINELLI Davide Astana – Premier Tech 5
55  DE MARCHI Alessandro Israel Start-Up Nation 4
56  VIVIANI Attilio Cofidis, Solutions Crédits 4
57  GARCÍA CORTINA Iván Movistar Team 4
58  GALLOPIN Tony AG2R Citroën Team 3
59  VAN EMDEN Jos Team Jumbo-Visma 3
60  QUARTERMAN Charlie Trek – Segafredo 2
61  VILLELLA Davide Movistar Team 1
62  ANIOŁKOWSKI Stanisław Poland 1

 

Końcowa klasyfikacja górska:

1  OWSIAN Łukasz Poland 50
2  LIEPIŅŠ Emīls Trek – Segafredo 30
3  RICKAERT Jonas Alpecin-Fenix 22
4  ARROYAVE Daniel EF Education – Nippo 22
5  FEDOROV Yevgeniy Astana – Premier Tech 9
6  PALUTA Michał Poland 8
7  VALTER Attila Groupama – FDJ 6
8  PÖSTLBERGER Lukas BORA – hansgrohe 5
9  CONCA Filippo Lotto Soudal 5
10  CANOLA Marco Gazprom – RusVelo 5
11  BENNETT Sean Team Qhubeka NextHash 5
12  MOHORIČ Matej Bahrain – Victorious 4
13  GOOSSENS Kobe Lotto Soudal 4
14  THEUNS Edward Trek – Segafredo 3
15  GHIRMAY HAILU Biniam Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 3
16  STOSZ Patryk Poland 3
17  MOSCON Gianni INEOS Grenadiers 3
18  WARBASSE Larry AG2R Citroën Team 3
19  LANGEVELD Sebastian EF Education – Nippo 3
20  JORGENSON Matteo Movistar Team 3
21  VAN DER HOORN Taco Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 3
22  ROTA Lorenzo Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 2
23  VANSPEYBROUCK Pieter Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 2
24  CULLAIGH Gabriel Movistar Team 1
25  ROWE Luke INEOS Grenadiers 1
26  MÄRKL Niklas Team DSM 1

 

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Maciej
Maciej

Fajnie ze ucieczka dała radę.

Bossco
Bossco

TEGOROCZNA TRASA TO BYŁ TOTALNY SZTOS!! TO SIĘ OGLĄDAŁO JAK FILM SENSACYJNY, BRAVO!