Julius van den Berg wygrał w Krakowie ostatni etap 78. Tour de Pologne. Triumfatorem całej imprezy został dwukrotny zwycięzca etapowy z Przemyśla i Bukowiny Tatrzańskiej João Almeida.
Dzisiejszy odcinek prowadził z Zabrza do Krakowa i liczył „tylko” 145km. Na trasie nie zaplanowano praktycznie żadnych trudności, rozegrane zostały jedynie pojedyncze premie – górska, lotna i specjalna z okazji 65-lecia Totalizatora Sportowego. W samym finałowym mieście zaplanowano trzy 5-kilometrowe rundy.
Ucieczkę dnia uformowało 5 kolarzy, a byli to Julius van den Berg (EF Education – Nippo), Gianni Moscon (INEOS Grenadiers), Pieter Vanspeybrouck (Intermarché – Wanty – Gobert), Alexis Renard (Israel Start-Up Nation) i Matteo Jorgenson (Movistar Team). Ich przewagę w peletonie kontrolowali kolarze 3 drużyn – Bahrain – Victorious, Deceuninck – Quick Step oraz UAE-Team Emirates.
W Łaziskach (800m, 4,9%, 3. kat.) pierwszy zameldował się Gianni Moscon, ale koszulkę najlepszego górala PZU już wcześniej zapewnił sobie reprezentant Polski Łukasz Owsian. Następnie rozegrano lotną premię przy Kopalni Piast – tam pierwszy był Julius van den Berg, ale koszulkę do domu zabierze Taco van der Hoorn (Intermarché – Wanty – Gobert).
Nieco walki obejrzeliśmy na premii specjalnej zorganizowanej na 65-lecie Totalizatora Sportowego. Po wygraną zaatakował Pieter Vanspeybrouck i to on zabierze do domu nieco więcej gotówki. Pominąwszy ten akcent było niestety leniwie, a peleton miał uciekinierów na bardzo krótkiej smyczy wynoszącej nieco ponad minutę.
Jedno trzeba oddać kolarzom – leniwa rywalizacja nie oznaczała powolnej, albowiem średnia po dwóch godzinach przekraczała 47km/h. Na około 35km przed metą z ucieczki cofnięty został Belg z Intermarche, więc na czele została już tylko czwórka. Ta zgodnie współpracując wpadła do Krakowa z przewagą półtorej minuty.
Breakaway time is over for @VsbPieter
🏁 36km to go
▶️ 4 leaders
▶️ 1'25 – peloton pic.twitter.com/KX7VN7anUk— Intermarché-Wanty-Gobert (@IntermarcheWG) August 15, 2021
Tak jak cały dzień można było chwalić peleton za kontrolę ucieczki tak należy go zganić za to co działo się w końcówce. Po pierwszej rundzie, czyli na 10km przed metą, harcownicy mieli bowiem nadal 50 sekund przewagi. Zaczęło się robić bardzo gorąco. Okrążenie dalej były to 43 sekundy i sensacja wisiała w powietrzu.
Jako pierwszy zmiany przestał dawać Gianni Moscon i w obliczu tego na 1300m przed metą zaczęło się wielkie czarowanie między uciekinierami. Nie wytrzymał tego Matteo Jorgenson i tym samym zaczął prowadzić swoich rywali do mety. Pierwszy finiszować zaczął Julius van den Berg i to Holender wygrywa etap! Kolejne miejsca dla Alexisa Renarda i Matteo Jorgensona. Peleton przyprowadził Álvaro José Hodeg (Deceuninck – Quick Step).
Tym samym 78. Tour de Pologne przeszło do historii. Po triumf w klasyfikacji generalnej sięgnął João Almeida (Deceuninck – Quick Step), dla którego to pierwszy wygrany wyścig etapowy w seniorskiej karierze zawodowej. Podium uzupełnili Matej Mohorič (Bahrain – Victorious) i nasz Michał Kwiatkowski (INEOS Grenadiers). Zwycięski Portugalczyk zabierze też do domu trykot za klasyfikację punktową.
Wyniki 7. etapu (top20):
1 | VAN DEN BERG Julius | EF Education – Nippo | 2:58:46 |
2 | RENARD Alexis | Israel Start-Up Nation | ,, |
3 | JORGENSON Matteo | Movistar Team | ,, |
4 | MOSCON Gianni | INEOS Grenadiers | ,, |
5 | HODEG Álvaro José | Deceuninck – Quick Step | ,, |
6 | GAVIRIA Fernando | UAE-Team Emirates | ,, |
7 | KOOIJ Olav | Team Jumbo-Visma | ,, |
8 | DEGENKOLB John | Lotto Soudal | ,, |
9 | BAUHAUS Phil | Bahrain – Victorious | ,, |
10 | TAMINIAUX Lionel | Alpecin-Fenix | ,, |
11 | HOFSTETTER Hugo | Israel Start-Up Nation | ,, |
12 | KANTER Max | Team DSM | ,, |
13 | STEWART Jake | Groupama – FDJ | ,, |
14 | SCHWARZMANN Michael | BORA – hansgrohe | ,, |
15 | KONYCHEV Alexander | Team BikeExchange | ,, |
16 | MARTINELLI Davide | Astana – Premier Tech | ,, |
17 | GARCÍA CORTINA Iván | Movistar Team | ,, |
18 | PASQUALON Andrea | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux | ,, |
19 | THEUNS Edward | Trek – Segafredo | ,, |
20 | CANOLA Marco | Gazprom – RusVelo | ,, |
21 | WALSCHEID Max | Team Qhubeka NextHash | ,, |
22 | ANIOŁKOWSKI Stanisław | Poland | ,, |
23 | VIVIANI Attilio | Cofidis, Solutions Crédits | ,, |
24 | KWIATKOWSKI Michał | INEOS Grenadiers | ,, |
25 | DILLIER Silvan | Alpecin-Fenix | ,, |
26 | VAHTRA Norman | Israel Start-Up Nation | ,, |
27 | STOSZ Patryk | Poland | ,, |
28 | MOHORIČ Matej | Bahrain – Victorious | ,, |
29 | ALMEIDA João | Deceuninck – Quick Step | ,, |
30 | SBARAGLI Kristian | Alpecin-Fenix | ,, |
31 | TULETT Ben | Alpecin-Fenix | ,, |
32 | ULISSI Diego | UAE-Team Emirates | ,, |
33 | RUBIO Einer Augusto | Movistar Team | ,, |
34 | NEKRASOV Denis | Gazprom – RusVelo | ,, |
35 | RICHEZE Maximiliano | UAE-Team Emirates | ,, |
36 | HONORÉ Mikkel Frølich | Deceuninck – Quick Step | ,, |
37 | PRONSKIY Vadim | Astana – Premier Tech | ,, |
38 | BEPPU Fumiyuki | EF Education – Nippo | ,, |
39 | SMITH Dion | Team BikeExchange | ,, |
40 | COVI Alessandro | UAE-Team Emirates | ,, |
41 | SEIGLE Romain | Groupama – FDJ | ,, |
42 | HINDLEY Jai | Team DSM | ,, |
43 | GOOSSENS Kobe | Lotto Soudal | ,, |
44 | BERTHET Clément | AG2R Citroën Team | ,, |
45 | ROTA Lorenzo | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux | ,, |
46 | ZIMMERMANN Georg | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux | ,, |
47 | GHIRMAY HAILU Biniam | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux | ,, |
48 | GALLOPIN Tony | AG2R Citroën Team | ,, |
49 | KANGERT Tanel | Team BikeExchange | ,, |
50 | ALEOTTI Giovanni | BORA – hansgrohe | ,, |
51 | BIERMANS Jenthe | Israel Start-Up Nation | ,, |
52 | LIENHARD Fabian | Groupama – FDJ | ,, |
53 | PEÁK Barnabás | Team BikeExchange | ,, |
54 | GREGAARD Jonas | Astana – Premier Tech | ,, |
55 | DUCHESNE Antoine | Groupama – FDJ | ,, |
56 | OLDANI Stefano | Lotto Soudal | ,, |
57 | CONCA Filippo | Lotto Soudal | ,, |
58 | HERMANS Quinten | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux | ,, |
59 | RICKAERT Jonas | Alpecin-Fenix | ,, |
60 | SOBRERO Matteo | Astana – Premier Tech | ,, |
61 | KOCHETKOV Pavel | Gazprom – RusVelo | ,, |
62 | JULLIEN Anthony | AG2R Citroën Team | ,, |
63 | PALUTA Michał | Poland | ,, |
64 | VENDRAME Andrea | AG2R Citroën Team | ,, |
65 | WARBASSE Larry | AG2R Citroën Team | ,, |
66 | EENKHOORN Pascal | Team Jumbo-Visma | ,, |
67 | DECLERCQ Tim | Deceuninck – Quick Step | ,, |
68 | TEUNS Dylan | Bahrain – Victorious | ,, |
69 | MEURISSE Xandro | Alpecin-Fenix | ,, |
70 | WELLENS Tim | Lotto Soudal | ,, |
71 | LANGEVELD Sebastian | EF Education – Nippo | ,, |
72 | VAN HOECKE Gijs | AG2R Citroën Team | ,, |
73 | BOHLI Tom | Cofidis, Solutions Crédits | ,, |
74 | VALTER Attila | Groupama – FDJ | ,, |
75 | BARBERO Carlos | Team Qhubeka NextHash | ,, |
76 | FEDOROV Yevgeniy | Astana – Premier Tech | ,, |
77 | VILLELLA Davide | Movistar Team | ,, |
78 | CULLAIGH Gabriel | Movistar Team | ,, |
79 | OWEN Logan | EF Education – Nippo | ,, |
80 | PFINGSTEN Christoph | Team Jumbo-Visma | ,, |
81 | BRÄNDLE Matthias | Israel Start-Up Nation | ,, |
82 | NYCH Artem | Gazprom – RusVelo | ,, |
83 | BENNETT George | Team Jumbo-Visma | ,, |
84 | PATERSKI Maciej | Poland | ,, |
85 | PETERS Nans | AG2R Citroën Team | ,, |
86 | MACIEJUK Filip | Poland | ,, |
87 | AMADOR Andrey | INEOS Grenadiers | ,, |
88 | STEELS Stijn | Deceuninck – Quick Step | ,, |
89 | CATALDO Dario | Movistar Team | ,, |
90 | OWSIAN Łukasz | Poland | ,, |
91 | SABATINI Fabio | Cofidis, Solutions Crédits | ,, |
92 | ARROYAVE Daniel | EF Education – Nippo | ,, |
93 | MULLEN Ryan | Trek – Segafredo | ,, |
94 | FERNÁNDEZ Rubén | Cofidis, Solutions Crédits | ,, |
95 | ARCAS Jorge | Movistar Team | ,, |
96 | ROCHE Nicolas | Team DSM | ,, |
97 | MARCZYŃSKI Tomasz | Lotto Soudal | ,, |
98 | MÄRKL Niklas | Team DSM | ,, |
99 | GHEBREIGZABHIER Amanuel | Trek – Segafredo | ,, |
100 | VERVLOESEM Xandres | Lotto Soudal | ,, |
101 | LEYSEN Senne | Alpecin-Fenix | ,, |
102 | ARNDT Nikias | Team DSM | ,, |
103 | DEKKER David | Team Jumbo-Visma | ,, |
104 | ZAKARIN Ilnur | Gazprom – RusVelo | ,, |
105 | COMBAUD Romain | Team DSM | ,, |
106 | DOULL Owain | INEOS Grenadiers | ,, |
107 | VAN EMDEN Jos | Team Jumbo-Visma | ,, |
108 | EL FARES Julien | EF Education – Nippo | ,, |
109 | QUARTERMAN Charlie | Trek – Segafredo | ,, |
110 | STALNOV Nikita | Astana – Premier Tech | ,, |
111 | DAVY Clément | Groupama – FDJ | ,, |
112 | LIEPIŅŠ Emīls | Trek – Segafredo | ,, |
113 | WIŚNIOWSKI Łukasz | Team Qhubeka NextHash | ,, |
114 | BROŻYNA Piotr | Poland | ,, |
115 | CAVAGNA Rémi | Deceuninck – Quick Step | ,, |
116 | GRMAY Tsgabu | Team BikeExchange | ,, |
117 | INKELAAR Kevin | Bahrain – Victorious | ,, |
118 | CAPECCHI Eros | Bahrain – Victorious | ,, |
119 | BERHANE Natnael | Cofidis, Solutions Crédits | ,, |
120 | BODNAR Maciej | BORA – hansgrohe | ,, |
121 | GEOGHEGAN HART Tao | INEOS Grenadiers | ,, |
122 | DE MARCHI Alessandro | Israel Start-Up Nation | ,, |
123 | VAN DER HOORN Taco | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux | ,, |
124 | BENNETT Sean | Team Qhubeka NextHash | ,, |
125 | ROWE Luke | INEOS Grenadiers | 0:36 |
126 | SIEBERG Marcel | Bahrain – Victorious | ,, |
127 | BOEV Igor | Gazprom – RusVelo | 0:44 |
128 | SHALUNOV Evgeny | Gazprom – RusVelo | 0:57 |
129 | BONNET William | Groupama – FDJ | 1:14 |
130 | PÖSTLBERGER Lukas | BORA – hansgrohe | 2:00 |
131 | POWER Robert | Team Qhubeka NextHash | 2:43 |
132 | TROIA Oliviero | UAE-Team Emirates | ,, |
133 | BOARO Manuele | Astana – Premier Tech | 3:11 |
134 | MARCATO Marco | UAE-Team Emirates | ,, |
135 | GOŁAŚ Michał | INEOS Grenadiers | 1:14 |
136 | VANSPEYBROUCK Pieter | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux | 3:20 |
137 | CLARKE Simon | Team Qhubeka NextHash | ,, |
138 | GARRISON Ian | Deceuninck – Quick Step | ,, |
139 | BJERG Mikkel | UAE-Team Emirates | ,, |
140 | STORK Florian | Team DSM | 3:40 |
DNF | TIBERI Antonio | Trek – Segafredo | – |
Końcowa klasyfikacja generalna 78. Tour de Pologne:
1 | ALMEIDA João | Deceuninck – Quick Step | 26:15:53 |
2 | MOHORIČ Matej | Bahrain – Victorious | 0:20 |
3 | KWIATKOWSKI Michał | INEOS Grenadiers | 0:27 |
4 | ULISSI Diego | UAE-Team Emirates | 0:37 |
5 | HONORÉ Mikkel Frølich | Deceuninck – Quick Step | 0:53 |
6 | WELLENS Tim | Lotto Soudal | 0:57 |
7 | HINDLEY Jai | Team DSM | 1:06 |
8 | TEUNS Dylan | Bahrain – Victorious | 1:25 |
9 | TULETT Ben | Alpecin-Fenix | 1:28 |
10 | EENKHOORN Pascal | Team Jumbo-Visma | 1:30 |
11 | ALEOTTI Giovanni | BORA – hansgrohe | 1:35 |
12 | ROTA Lorenzo | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux | 1:45 |
13 | SMITH Dion | Team BikeExchange | 1:46 |
14 | BERTHET Clément | AG2R Citroën Team | 1:58 |
15 | KANGERT Tanel | Team BikeExchange | 2:00 |
16 | GALLOPIN Tony | AG2R Citroën Team | 2:02 |
17 | HERMANS Quinten | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux | 2:04 |
18 | SEIGLE Romain | Groupama – FDJ | 2:07 |
19 | BENNETT George | Team Jumbo-Visma | ,, |
20 | FERNÁNDEZ Rubén | Cofidis, Solutions Crédits | 2:24 |
21 | COVI Alessandro | UAE-Team Emirates | 2:26 |
22 | ZAKARIN Ilnur | Gazprom – RusVelo | 2:30 |
23 | RUBIO Einer Augusto | Movistar Team | 2:34 |
24 | GREGAARD Jonas | Astana – Premier Tech | 2:37 |
25 | OLDANI Stefano | Lotto Soudal | 2:40 |
26 | NEKRASOV Denis | Gazprom – RusVelo | ,, |
27 | GOOSSENS Kobe | Lotto Soudal | 2:43 |
28 | VILLELLA Davide | Movistar Team | 2:51 |
29 | SBARAGLI Kristian | Alpecin-Fenix | 2:52 |
30 | DILLIER Silvan | Alpecin-Fenix | 2:54 |
31 | MEURISSE Xandro | Alpecin-Fenix | 2:55 |
32 | GHIRMAY HAILU Biniam | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux | 2:57 |
33 | PRONSKIY Vadim | Astana – Premier Tech | 3:03 |
34 | CAVAGNA Rémi | Deceuninck – Quick Step | 3:09 |
35 | ZIMMERMANN Georg | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux | 3:17 |
36 | BIERMANS Jenthe | Israel Start-Up Nation | 3:33 |
37 | ROCHE Nicolas | Team DSM | 3:35 |
38 | OWEN Logan | EF Education – Nippo | 3:40 |
39 | VENDRAME Andrea | AG2R Citroën Team | 3:56 |
40 | GRMAY Tsgabu | Team BikeExchange | 4:39 |
41 | PATERSKI Maciej | Poland | 5:36 |
42 | BARBERO Carlos | Team Qhubeka NextHash | 5:43 |
43 | GHEBREIGZABHIER Amanuel | Trek – Segafredo | 6:45 |
44 | DECLERCQ Tim | Deceuninck – Quick Step | 8:22 |
45 | CATALDO Dario | Movistar Team | 8:46 |
46 | BROŻYNA Piotr | Poland | 8:59 |
47 | PFINGSTEN Christoph | Team Jumbo-Visma | 9:22 |
48 | CONCA Filippo | Lotto Soudal | 10:17 |
49 | COMBAUD Romain | Team DSM | 10:54 |
50 | RICKAERT Jonas | Alpecin-Fenix | 11:02 |
51 | DE MARCHI Alessandro | Israel Start-Up Nation | 11:11 |
52 | STEWART Jake | Groupama – FDJ | 11:22 |
53 | LEYSEN Senne | Alpecin-Fenix | 11:52 |
54 | GEOGHEGAN HART Tao | INEOS Grenadiers | 12:01 |
55 | VALTER Attila | Groupama – FDJ | 12:08 |
56 | BODNAR Maciej | BORA – hansgrohe | 12:13 |
57 | SHALUNOV Evgeny | Gazprom – RusVelo | 13:42 |
58 | PEÁK Barnabás | Team BikeExchange | 13:51 |
59 | EL FARES Julien | EF Education – Nippo | 14:28 |
60 | VERVLOESEM Xandres | Lotto Soudal | 14:40 |
61 | PASQUALON Andrea | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux | 14:42 |
62 | SOBRERO Matteo | Astana – Premier Tech | 14:50 |
63 | ARNDT Nikias | Team DSM | ,, |
64 | RENARD Alexis | Israel Start-Up Nation | 14:53 |
65 | WARBASSE Larry | AG2R Citroën Team | 15:13 |
66 | CANOLA Marco | Gazprom – RusVelo | 15:21 |
67 | OWSIAN Łukasz | Poland | 15:51 |
68 | ARCAS Jorge | Movistar Team | 16:18 |
69 | DOULL Owain | INEOS Grenadiers | 16:35 |
70 | PETERS Nans | AG2R Citroën Team | 16:56 |
71 | BERHANE Natnael | Cofidis, Solutions Crédits | 17:45 |
72 | VAN HOECKE Gijs | AG2R Citroën Team | 17:50 |
73 | NYCH Artem | Gazprom – RusVelo | 17:59 |
74 | STOSZ Patryk | Poland | 18:34 |
75 | DUCHESNE Antoine | Groupama – FDJ | ,, |
76 | THEUNS Edward | Trek – Segafredo | 18:43 |
77 | AMADOR Andrey | INEOS Grenadiers | 18:47 |
78 | CULLAIGH Gabriel | Movistar Team | 19:03 |
79 | DEGENKOLB John | Lotto Soudal | 19:10 |
80 | WIŚNIOWSKI Łukasz | Team Qhubeka NextHash | 19:30 |
81 | LIENHARD Fabian | Groupama – FDJ | 19:33 |
82 | VIVIANI Attilio | Cofidis, Solutions Crédits | 19:34 |
83 | MARCZYŃSKI Tomasz | Lotto Soudal | 20:01 |
84 | KOCHETKOV Pavel | Gazprom – RusVelo | 20:02 |
85 | CLARKE Simon | Team Qhubeka NextHash | 20:43 |
86 | PALUTA Michał | Poland | 21:18 |
87 | HOFSTETTER Hugo | Israel Start-Up Nation | 21:45 |
88 | BAUHAUS Phil | Bahrain – Victorious | 22:28 |
89 | KONYCHEV Alexander | Team BikeExchange | 22:44 |
90 | BENNETT Sean | Team Qhubeka NextHash | 23:42 |
91 | INKELAAR Kevin | Bahrain – Victorious | 24:04 |
92 | ROWE Luke | INEOS Grenadiers | 24:10 |
93 | SCHWARZMANN Michael | BORA – hansgrohe | 24:18 |
94 | DEKKER David | Team Jumbo-Visma | 24:33 |
95 | BOARO Manuele | Astana – Premier Tech | 25:09 |
96 | GARCÍA CORTINA Iván | Movistar Team | 25:38 |
97 | MULLEN Ryan | Trek – Segafredo | 25:48 |
98 | STALNOV Nikita | Astana – Premier Tech | 25:51 |
99 | VAN EMDEN Jos | Team Jumbo-Visma | 26:05 |
100 | KANTER Max | Team DSM | 26:08 |
101 | ARROYAVE Daniel | EF Education – Nippo | 27:07 |
102 | PÖSTLBERGER Lukas | BORA – hansgrohe | 27:27 |
103 | MÄRKL Niklas | Team DSM | 27:31 |
104 | LIEPIŅŠ Emīls | Trek – Segafredo | 28:54 |
105 | TAMINIAUX Lionel | Alpecin-Fenix | 29:27 |
106 | GOŁAŚ Michał | INEOS Grenadiers | 30:16 |
107 | MACIEJUK Filip | Poland | 32:12 |
108 | MARCATO Marco | UAE-Team Emirates | 32:16 |
109 | CAPECCHI Eros | Bahrain – Victorious | 32:24 |
110 | BOEV Igor | Gazprom – RusVelo | 32:54 |
111 | LANGEVELD Sebastian | EF Education – Nippo | 33:29 |
112 | FEDOROV Yevgeniy | Astana – Premier Tech | 33:31 |
113 | JORGENSON Matteo | Movistar Team | 34:00 |
114 | VANSPEYBROUCK Pieter | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux | 34:02 |
115 | ANIOŁKOWSKI Stanisław | Poland | 34:05 |
116 | GAVIRIA Fernando | UAE-Team Emirates | 34:07 |
117 | BJERG Mikkel | UAE-Team Emirates | 35:35 |
118 | QUARTERMAN Charlie | Trek – Segafredo | 35:39 |
119 | BEPPU Fumiyuki | EF Education – Nippo | 36:06 |
120 | MOSCON Gianni | INEOS Grenadiers | 36:27 |
121 | RICHEZE Maximiliano | UAE-Team Emirates | 36:28 |
122 | DAVY Clément | Groupama – FDJ | 36:31 |
123 | BRÄNDLE Matthias | Israel Start-Up Nation | 36:47 |
124 | VAN DEN BERG Julius | EF Education – Nippo | 37:26 |
125 | KOOIJ Olav | Team Jumbo-Visma | 37:52 |
126 | WALSCHEID Max | Team Qhubeka NextHash | 39:02 |
127 | HODEG Álvaro José | Deceuninck – Quick Step | 39:31 |
128 | VAN DER HOORN Taco | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux | 40:34 |
129 | SABATINI Fabio | Cofidis, Solutions Crédits | 40:56 |
130 | MARTINELLI Davide | Astana – Premier Tech | 41:11 |
131 | STORK Florian | Team DSM | 41:34 |
132 | JULLIEN Anthony | AG2R Citroën Team | 42:31 |
133 | BOHLI Tom | Cofidis, Solutions Crédits | 42:35 |
134 | VAHTRA Norman | Israel Start-Up Nation | 43:14 |
135 | TROIA Oliviero | UAE-Team Emirates | 45:41 |
136 | BONNET William | Groupama – FDJ | 46:21 |
137 | POWER Robert | Team Qhubeka NextHash | 48:21 |
138 | GARRISON Ian | Deceuninck – Quick Step | 48:57 |
139 | STEELS Stijn | Deceuninck – Quick Step | 50:20 |
140 | SIEBERG Marcel | Bahrain – Victorious | 53:25 |
Końcowa klasyfikacja punktowa:
1 | ALMEIDA João | Deceuninck – Quick Step | 84 |
2 | KWIATKOWSKI Michał | INEOS Grenadiers | 83 |
3 | MOHORIČ Matej | Bahrain – Victorious | 80 |
4 | ULISSI Diego | UAE-Team Emirates | 69 |
5 | BAUHAUS Phil | Bahrain – Victorious | 50 |
6 | HONORÉ Mikkel Frølich | Deceuninck – Quick Step | 47 |
7 | HOFSTETTER Hugo | Israel Start-Up Nation | 42 |
8 | SMITH Dion | Team BikeExchange | 38 |
9 | WELLENS Tim | Lotto Soudal | 36 |
10 | DEKKER David | Team Jumbo-Visma | 36 |
11 | GAVIRIA Fernando | UAE-Team Emirates | 35 |
12 | HODEG Álvaro José | Deceuninck – Quick Step | 35 |
13 | ARNDT Nikias | Team DSM | 34 |
14 | KOOIJ Olav | Team Jumbo-Visma | 33 |
15 | HERMANS Quinten | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux | 32 |
16 | GHIRMAY HAILU Biniam | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux | 32 |
17 | WALSCHEID Max | Team Qhubeka NextHash | 31 |
18 | HINDLEY Jai | Team DSM | 30 |
19 | VENDRAME Andrea | AG2R Citroën Team | 30 |
20 | STEWART Jake | Groupama – FDJ | 30 |
21 | ALEOTTI Giovanni | BORA – hansgrohe | 29 |
22 | RICKAERT Jonas | Alpecin-Fenix | 29 |
23 | SCHWARZMANN Michael | BORA – hansgrohe | 26 |
24 | KANTER Max | Team DSM | 26 |
25 | VAN DEN BERG Julius | EF Education – Nippo | 25 |
26 | DEGENKOLB John | Lotto Soudal | 24 |
27 | THEUNS Edward | Trek – Segafredo | 22 |
28 | ROTA Lorenzo | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux | 21 |
29 | CAVAGNA Rémi | Deceuninck – Quick Step | 20 |
30 | TEUNS Dylan | Bahrain – Victorious | 20 |
31 | TULETT Ben | Alpecin-Fenix | 20 |
32 | RUBIO Einer Augusto | Movistar Team | 19 |
33 | RENARD Alexis | Israel Start-Up Nation | 19 |
34 | OLDANI Stefano | Lotto Soudal | 18 |
35 | BODNAR Maciej | BORA – hansgrohe | 18 |
36 | CANOLA Marco | Gazprom – RusVelo | 18 |
37 | JORGENSON Matteo | Movistar Team | 18 |
38 | BJERG Mikkel | UAE-Team Emirates | 17 |
39 | MOSCON Gianni | INEOS Grenadiers | 17 |
40 | EENKHOORN Pascal | Team Jumbo-Visma | 15 |
41 | COVI Alessandro | UAE-Team Emirates | 14 |
42 | SBARAGLI Kristian | Alpecin-Fenix | 13 |
43 | PASQUALON Andrea | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux | 13 |
44 | TAMINIAUX Lionel | Alpecin-Fenix | 11 |
45 | BRÄNDLE Matthias | Israel Start-Up Nation | 11 |
46 | BERTHET Clément | AG2R Citroën Team | 9 |
47 | NEKRASOV Denis | Gazprom – RusVelo | 9 |
48 | AMADOR Andrey | INEOS Grenadiers | 9 |
49 | FERNÁNDEZ Rubén | Cofidis, Solutions Crédits | 8 |
50 | OWEN Logan | EF Education – Nippo | 8 |
51 | SOBRERO Matteo | Astana – Premier Tech | 7 |
52 | KONYCHEV Alexander | Team BikeExchange | 6 |
53 | LANGEVELD Sebastian | EF Education – Nippo | 6 |
54 | MARTINELLI Davide | Astana – Premier Tech | 5 |
55 | DE MARCHI Alessandro | Israel Start-Up Nation | 4 |
56 | VIVIANI Attilio | Cofidis, Solutions Crédits | 4 |
57 | GARCÍA CORTINA Iván | Movistar Team | 4 |
58 | GALLOPIN Tony | AG2R Citroën Team | 3 |
59 | VAN EMDEN Jos | Team Jumbo-Visma | 3 |
60 | QUARTERMAN Charlie | Trek – Segafredo | 2 |
61 | VILLELLA Davide | Movistar Team | 1 |
62 | ANIOŁKOWSKI Stanisław | Poland | 1 |
Końcowa klasyfikacja górska:
1 | OWSIAN Łukasz | Poland | 50 |
2 | LIEPIŅŠ Emīls | Trek – Segafredo | 30 |
3 | RICKAERT Jonas | Alpecin-Fenix | 22 |
4 | ARROYAVE Daniel | EF Education – Nippo | 22 |
5 | FEDOROV Yevgeniy | Astana – Premier Tech | 9 |
6 | PALUTA Michał | Poland | 8 |
7 | VALTER Attila | Groupama – FDJ | 6 |
8 | PÖSTLBERGER Lukas | BORA – hansgrohe | 5 |
9 | CONCA Filippo | Lotto Soudal | 5 |
10 | CANOLA Marco | Gazprom – RusVelo | 5 |
11 | BENNETT Sean | Team Qhubeka NextHash | 5 |
12 | MOHORIČ Matej | Bahrain – Victorious | 4 |
13 | GOOSSENS Kobe | Lotto Soudal | 4 |
14 | THEUNS Edward | Trek – Segafredo | 3 |
15 | GHIRMAY HAILU Biniam | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux | 3 |
16 | STOSZ Patryk | Poland | 3 |
17 | MOSCON Gianni | INEOS Grenadiers | 3 |
18 | WARBASSE Larry | AG2R Citroën Team | 3 |
19 | LANGEVELD Sebastian | EF Education – Nippo | 3 |
20 | JORGENSON Matteo | Movistar Team | 3 |
21 | VAN DER HOORN Taco | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux | 3 |
22 | ROTA Lorenzo | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux | 2 |
23 | VANSPEYBROUCK Pieter | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux | 2 |
24 | CULLAIGH Gabriel | Movistar Team | 1 |
25 | ROWE Luke | INEOS Grenadiers | 1 |
26 | MÄRKL Niklas | Team DSM | 1 |
Fajnie ze ucieczka dała radę.
TEGOROCZNA TRASA TO BYŁ TOTALNY SZTOS!! TO SIĘ OGLĄDAŁO JAK FILM SENSACYJNY, BRAVO!