fot. La Vuelta

Jasper Philipsen (Alpecin – Fenix) wygrywa drugi, płaski etap hiszpańskiej Vuelty. Szybką i prostą końcówkę z ostatnim zakrętem na 1600 metrów przed linią mety najlepiej rozegrali kolarze belgijskiej formacji a ich rozprowadzenie doskonale wykorzystał 23-latek. W klasyfikacji generalnej liderem pozostał Primož Roglič, a straty poniósł Adam Yates (INEOS Grenadiers), Hugh Carthy (EF Education – Nippo) oraz David de la Cruz (UAE-Team Emirates).

Dzisiejszy odcinek startował z małej miejscowości Caleruga, a finiszował w centrum Burgos. Na trasie nie było większych trudności terenowych, kolarze rywalizowali głównie po płaskim regionie w północnej Hiszpanii. 17 kilometrów przed metą ulokowano jedyną dzisiaj premię lotną, gdzie rozdano oczka do klasyfikacji punktowej oraz bonusowe sekundy – odpowiednio 3″, 2″ i 1″ dla trzech najlepszych zawodników.

Po starcie zawiązała się trzyosobowa ucieczka w składzie: Diego Rubio (Burgos-BH), Sergio Roman Martín (Caja Rural – Seguros RGA) oraz Xabier Mikel Azparren (Euskaltel – Euskadi). Maksymalna przewaga harcowników wynosiła około czterech minut, peleton za sprawą pracy ekip skupionych wokół sprinterów, czyli między innymi Groupama – FDJ (Demare) i Deceuninck – Quick Step (Jakobsen), bez problemu zniwelował dzielący ich dystans i wchłonął ostatniego z przewodzącej trójki na 20 kilometrów przed finiszem, najdłużej na czele utrzymał się Rubio (Burgos-BH), który zaatakował towarzyszy odjazdu i w zamian za odważną próbę został nagrodzony mianem najbardziej walecznego kolarza dnia. W zapowiedzi wspominaliśmy o możliwych rantach, lecz najprawdopodobniej fakt, iż to dopiero drugi etap wyścigu, a temperatura w trakcie rywalizacji wynosiła ponad 30 stopni Celsjusza, mógł zabić zapał kolarzy do podejmowania prób agresywnej jazdy. Bonifikaty w Tardajos padły łupem Fabio Jakobsena (Deceuninck – Quick Step), Holender zebrał 20 punktów i 3 sekundy, drugi był Alex Aranburu (Astana – Premier Tech), który zgarnął 17 oczek i 2 sekundy, dzięki czemu zbliżył się na 4 straty do lidera.

Na 4 kilometry przed metą doszło do kraksy, w której leżało około 15 zawodników, najbardziej ucierpieli kolarze BORA – hansgrohe, Patrick Gamper i Jordi Meeus. Idealnym rozprowadzeniem w tym chaosie popisali się zawodnicy Deceuninck – Quick Step i Alpecin – Fenix. W końcówce, na około 300 metrów przed kreską, z koła Matteo Trentina za szybko ruszył Juan Sebastián Molano i stracił siły, po przeciwnych stronach szosy wyprzedzili go Jakobsen i Philipsen, wpadli na metę równo, ale minimalnie lepszy okazał się Belg. Holender zajął drugie miejsce, trzeci był Michael Matthews a Kolumbijczyk z UAE-Team Emirates skończył jako czwarty. Jedyna zmiana w klasyfikacjach pobocznych to przejęcie zielonej koszulki przez triumfatora etapu. Ku zaskoczeniu wielu kibiców, 31 sekund stracił Adam Yates (INEOS Grenadiers), a 38 Hugh Carthy (EF Education – Nippo), którzy nie odnaleźli się dobrze w szybkiej końcówce, Bernal i Carapaz, czyli pozostali przewodzący ekipy z Wielkiej Brytanii dojechali bez strat. Jeszcze większe straty poniósł lider drużyny UAE-Team Emirates – David de la Cruz, Hiszpan stracił aż minutę i jedenaście sekund.

Wyniki 2. etapu:

1  Jasper Philipsen Alpecin-Fenix 03:58:57
02  Fabio Jakobsen Deceuninck-Quick Step + 00
03  Michael Matthews Team BikeExchange + 00
04  Sebastian Molano UAE Team Emirates + 00
05  Alex Aranburu Astana-Premier Tech + 00
06  Jon Aberasturi Caja Rural-Seguros RGA + 00
07  Martin Laas BORA-hansgrohe + 00
08  Riccardo Minali Intermarché-Wanty-Gobert + 00
09  Florian Vermeersch Lotto Soudal + 00
10  Piet Allegaert Cofidis + 00
11  Antonio Soto Euskaltel-Euskadi + 00
12  Alberto Dainese Team DSM + 00
13  Reinardt Janse Van Rensburg Team Qhubeka NextHash + 00
14  Arnaud Démare Groupama-FDJ + 00
15  Juan Jose Lobato Euskaltel-Euskadi + 00
16  Gotzon Martin Euskaltel-Euskadi + 00
17  Aleksandr Vlasov Astana-Premier Tech + 00
18  Clément Venturini AG2R Citroën Team + 00
19  Lilian Calmejane AG2R Citroën Team + 00
20  Matteo Trentin UAE Team Emirates + 00
21  Felix Großschartner BORA-hansgrohe + 00
22  José Joaquin Rojas Movistar Team + 00
23  Giulio Ciccone Trek-Segafredo + 00
24  Sam Oomen Jumbo-Visma + 00
25  Miguel Ángel López Movistar Team + 00
26  Itamar Einhorn Israel Start-Up Nation + 00
27  Dylan Van Baarle INEOS Grenadiers + 00
28  Richard Carapaz INEOS Grenadiers + 00
29  Egan Bernal INEOS Grenadiers + 00
30  Luka Mezgec Team BikeExchange + 00
31  Nathan Van Hooydonck Jumbo-Visma + 00
32  Lennard Hofstede Jumbo-Visma + 00
33  Primoz Roglic Jumbo-Visma + 00
34  Gorka Izagirre Astana-Premier Tech + 00
35  Enric Mas Movistar Team + 00
36  Andrea Bagioli Deceuninck-Quick Step + 00
37  Robert Stannard Team BikeExchange + 00
38  Martijn Tusveld Team DSM + 00
39  Bert Van Lerberghe Deceuninck-Quick Step + 00
40  Alejandro Valverde Movistar Team + 00
41  Romain Bardet Team DSM + 00
42  Sepp Kuss Jumbo-Visma + 00
43  Jan Polanc UAE Team Emirates + 00
44  Imanol Erviti Movistar Team + 00
45  Rémy Rochas Cofidis + 00
46  Luis León Sánchez Astana-Premier Tech + 00
47  Geoffrey Bouchard AG2R Citroën Team + 00
48  Clément Champoussin AG2R Citroën Team + 00
49  Fabio Aru Team Qhubeka NextHash + 00
50  Nicolas Prodhomme AG2R Citroën Team + 00
51  Steven Kruijswijk Jumbo-Visma + 00
52  Cesare Benedetti BORA-hansgrohe + 00
53  Aritz Bagües Caja Rural-Seguros RGA + 00
54  Chad Haga Team DSM + 00
55  Gino Mäder Bahrain Victorious + 00
56  Rudy Molard Groupama-FDJ + 00
57  Guillaume Martin Cofidis + 00
58  Mauri Vansevenant Deceuninck-Quick Step + 00
59  Mikel Landa Bahrain Victorious + 00
60  Ion Izagirre Astana-Premier Tech + 00
61  Mikaël Chérel AG2R Citroën Team + 00
62  Damiano Caruso Bahrain Victorious + 00
63  Josef Cerný Deceuninck-Quick Step + 00
64  Tobias Bayer Alpecin-Fenix + 00
65  Alexander Krieger Alpecin-Fenix + 00
66  Florian Sénéchal Deceuninck-Quick Step + 00
67  Sep Vanmarcke Israel Start-Up Nation + 00
68  Wesley Kreder Intermarché-Wanty-Gobert + 00
69  Dimitri Claeys Team Qhubeka NextHash + 00
70  Olivier Le Gac Groupama-FDJ + 00
71  Rui Oliveira UAE Team Emirates + 00
72  Ramon Sinkeldam Groupama-FDJ + 00
73  Steff Cras Lotto Soudal + 24
74  Maxim Van Gils Lotto Soudal + 24
75  Koen Bouwman Jumbo-Visma + 31
76  Lucas Hamilton Team BikeExchange + 31
77  Adam Yates INEOS Grenadiers + 31
78  Jacopo Guarnieri Groupama-FDJ + 36
79  Mads Würtz Schmidt Israel Start-Up Nation + 38
80  Davide Cimolai Israel Start-Up Nation + 38
81  Simon Carr EF Education-NIPPO + 38
82  Anton Palzer BORA-hansgrohe + 38
83  Nick Schultz Team BikeExchange + 38
84  Damien Touzé AG2R Citroën Team + 38
85  Jan Tratnik Bahrain Victorious + 38
86  Jack Haig Bahrain Victorious + 38
87  Hugh Carthy EF Education-NIPPO + 38
88  Gianluca Brambilla Trek-Segafredo + 38
89  Jetse Bol Burgos-BH + 38
90  Wout Poels Bahrain Victorious + 38
91  Jose Herrada Cofidis + 38
92  Carlos Canal Burgos-BH + 38
93  Odd Christian Eiking Intermarché-Wanty-Gobert + 38
94  Mikel Nieve Team BikeExchange + 38
95  Mark Padun Bahrain Victorious + 38
96  Oier Lazkano Caja Rural-Seguros RGA + 38
97  Jonathan Lastra Caja Rural-Seguros RGA + 38
98  James Piccoli Israel Start-Up Nation + 38
99  Mikel Iturria Euskaltel-Euskadi + 38
100  Sacha Modolo Alpecin-Fenix + 38
101  Juan Pedro Lopez Trek-Segafredo + 38
102  Jay Vine Alpecin-Fenix + 38
103  Jonathan Caicedo EF Education-NIPPO + 38
104  Daniel Navarro Burgos-BH + 38
105  Sander Armee Team Qhubeka NextHash + 38
106  Kevin Van Melsen Intermarché-Wanty-Gobert + 38
107  Sylvain Moniquet Lotto Soudal + 38
108  Julen Amezqueta Caja Rural-Seguros RGA + 38
109  Luis Angel Mate Euskaltel-Euskadi + 38
110  Jan Hirt Intermarché-Wanty-Gobert + 38
111  Fernando Barceló Cofidis + 38
112  Eddy Finé Cofidis + 38
113  Louis Meintjes Intermarché-Wanty-Gobert + 38
114  Ander Okamika Bengoetxea Burgos-BH + 38
115  Dylan Sunderland Team Qhubeka NextHash + 38
116  Simone Petilli Intermarché-Wanty-Gobert + 38
117  Kenny Elissonde Trek-Segafredo + 38
118  Sergio Henao Team Qhubeka NextHash + 38
119  Jefferson Cepeda Caja Rural-Seguros RGA + 38
120  Rein Taaramäe Intermarché-Wanty-Gobert + 38
121  Jesus Herrada Cofidis + 38
122  Pelayo Sanchez Mayo Burgos-BH + 38
123  Antonio Nibali Trek-Segafredo + 38
124  James Knox Deceuninck-Quick Step + 50
125  Frederik Frison Lotto Soudal + 52
126  Omar Fraile Astana-Premier Tech + 01:00
127  Zdenek Stybar Deceuninck-Quick Step + 01:00
128  David De La Cruz UAE Team Emirates + 01:11
129  Rafał Majka UAE Team Emirates + 01:11
130  Andrey Zeits Team BikeExchange + 01:15
131  Guy Niv Israel Start-Up Nation + 01:15
132  Thymen Arensman Team DSM + 01:15
133  Pavel Sivakov INEOS Grenadiers + 01:15
134  Edward Planckaert Alpecin-Fenix + 01:15
135  Jens Keukeleire EF Education-NIPPO + 01:28
136  Floris De Tier Alpecin-Fenix + 01:31
137  Oscar Cabedo Burgos-BH + 01:31
138  Lawson Craddock EF Education-NIPPO + 01:36
139  Magnus Cort EF Education-NIPPO + 01:57
140  Bert-Jan Lindeman Team Qhubeka NextHash + 02:10
141  Yuriy Natarov Astana-Premier Tech + 02:16
142  Óscar Rodríguez Astana-Premier Tech + 02:16
143  Mikel Bizkarra Euskaltel-Euskadi + 02:16
144  Yukiya Arashiro Bahrain Victorious + 02:16
145  Sergio Martin Caja Rural-Seguros RGA + 02:29
146  Emmanuel Morin Cofidis + 02:29
147  Scott Thwaites Alpecin-Fenix + 02:33
148  Kevin Geniets Groupama-FDJ + 02:35
149  Maximilian Schachmann BORA-hansgrohe + 02:35
150  Ben Zwiehoff BORA-hansgrohe + 02:35
151  Carlos Verona Movistar Team + 02:35
152  Robert Gesink Jumbo-Visma + 02:35
153  Nelson Oliveira Movistar Team + 02:35
154  Johan Jacobs Movistar Team + 02:35
155  Anthony Roux Groupama-FDJ + 02:35
156  Damien Howson Team BikeExchange + 02:35
157  Alvaro Cuadros Caja Rural-Seguros RGA + 02:35
158  Connor Brown Team Qhubeka NextHash + 02:35
159  Stan Dewulf AG2R Citroën Team + 02:35
160  Diego Camargo EF Education-NIPPO + 02:35
161  Salvatore Puccio INEOS Grenadiers + 02:35
162  Joan Bou Euskaltel-Euskadi + 02:35
163  Sebastian Berwick Israel Start-Up Nation + 02:35
164  Chris Hamilton Team DSM + 02:35
165  Michael Storer Team DSM + 02:35
166  Andreas Kron Lotto Soudal + 02:35
167  Alex Kirsch Trek-Segafredo + 02:35
168  Tobias Ludvigsson Groupama-FDJ + 02:35
169  Matthew Holmes Lotto Soudal + 02:35
170  Thomas Scully EF Education-NIPPO + 02:35
171  Jhonnatan Narvaez INEOS Grenadiers + 02:40
172  Quinn Simmons Trek-Segafredo + 02:40
173  Joe Dombrowski UAE Team Emirates + 02:40
174  Harm Vanhoucke Lotto Soudal + 03:10
175  Ryan Gibbons UAE Team Emirates + 03:44
176  Angel Madrazo Burgos-BH + 04:11
177  Kiel Reijnen Trek-Segafredo + 04:11
178  Nico Denz Team DSM + 04:13
179  Tom Pidcock INEOS Grenadiers + 04:16
180  Xabier Azparren Euskaltel-Euskadi + 05:49
181  Jordi Meeus BORA-hansgrohe + 06:19
182  Diego Rubio Burgos-BH + 07:08
183  Patrick Gamper BORA-hansgrohe + 07:19
184  Alexander Cataford Israel Start-Up Nation + 08:27

 

Klasyfikacja generalna po 2. etapach:

01  Primoz Roglic Jumbo-Visma 04:07:29
02  Alex Aranburu Astana-Premier Tech + 04
03  Michael Matthews Team BikeExchange + 10
04  Josef Cerný Deceuninck-Quick Step + 10
05  Dylan Van Baarle INEOS Grenadiers + 11
06  Andrea Bagioli Deceuninck-Quick Step + 12
07  Aleksandr Vlasov Astana-Premier Tech + 14
08  Sepp Kuss Jumbo-Visma + 15
09  Jan Polanc UAE Team Emirates + 15
10  Romain Bardet Team DSM + 17
11  Chad Haga Team DSM + 17
12  Enric Mas Movistar Team + 18
13  Felix Großschartner BORA-hansgrohe + 20
14  Clément Champoussin AG2R Citroën Team + 20
15  Miguel Ángel López Movistar Team + 21
16  Damiano Caruso Bahrain Victorious + 21
17  Nathan Van Hooydonck Jumbo-Visma + 22
18  Martijn Tusveld Team DSM + 23
19  Gino Mäder Bahrain Victorious + 23
20  Ion Izagirre Astana-Premier Tech + 23
21  Florian Vermeersch Lotto Soudal + 25
22  Richard Carapaz INEOS Grenadiers + 25
23  Gorka Izagirre Astana-Premier Tech + 25
24  Florian Sénéchal Deceuninck-Quick Step + 25
25  Matteo Trentin UAE Team Emirates + 26
26  Steven Kruijswijk Jumbo-Visma + 26
27  Giulio Ciccone Trek-Segafredo + 27
28  Egan Bernal INEOS Grenadiers + 27
29  Alejandro Valverde Movistar Team + 27
30  Luis León Sánchez Astana-Premier Tech + 27
31  Arnaud Démare Groupama-FDJ + 28
32  Mauri Vansevenant Deceuninck-Quick Step + 28
33  Antonio Soto Euskaltel-Euskadi + 29
34  Rudy Molard Groupama-FDJ + 29
35  Luka Mezgec Team BikeExchange + 31
36  Guillaume Martin Cofidis + 33
37  Tobias Bayer Alpecin-Fenix + 33
38  Reinardt Janse Van Rensburg Team Qhubeka NextHash + 36
39  Sam Oomen Jumbo-Visma + 36
40  Fabio Aru Team Qhubeka NextHash + 37
41  Alberto Dainese Team DSM + 38
42  Lilian Calmejane AG2R Citroën Team + 38
43  Mikel Landa Bahrain Victorious + 39
44  Olivier Le Gac Groupama-FDJ + 40
45  Ramon Sinkeldam Groupama-FDJ + 41
46  Geoffrey Bouchard AG2R Citroën Team + 44
47  Fabio Jakobsen Deceuninck-Quick Step + 45
48  Robert Stannard Team BikeExchange + 45
49  Bert Van Lerberghe Deceuninck-Quick Step + 45
50  Jan Tratnik Bahrain Victorious + 46
51  Lennard Hofstede Jumbo-Visma + 46
52  Sebastian Molano UAE Team Emirates + 48
53  Gotzon Martin Euskaltel-Euskadi + 49
54  Clément Venturini AG2R Citroën Team + 49
55  Adam Yates INEOS Grenadiers + 51
56  Imanol Erviti Movistar Team + 51
57  Rémy Rochas Cofidis + 52
58  Cesare Benedetti BORA-hansgrohe + 52
59  Juan Jose Lobato Euskaltel-Euskadi + 53
60  José Joaquin Rojas Movistar Team + 53
61  Piet Allegaert Cofidis + 55
62  Nicolas Prodhomme AG2R Citroën Team + 55
63  Steff Cras Lotto Soudal + 57
64  Itamar Einhorn Israel Start-Up Nation + 57
65  Dimitri Claeys Team Qhubeka NextHash + 58
66  Jack Haig Bahrain Victorious + 59
67  Simon Carr EF Education-NIPPO + 01:03
68  Jon Aberasturi Caja Rural-Seguros RGA + 01:06
69  Aritz Bagües Caja Rural-Seguros RGA + 01:06
70  Koen Bouwman Jumbo-Visma + 01:07
71  Sergio Henao Team Qhubeka NextHash + 01:07
72  Damien Touzé AG2R Citroën Team + 01:08
73  Mads Würtz Schmidt Israel Start-Up Nation + 01:10
74  James Piccoli Israel Start-Up Nation + 01:10
75  Hugh Carthy EF Education-NIPPO + 01:11
76  Kenny Elissonde Trek-Segafredo + 01:11
77  Riccardo Minali Intermarché-Wanty-Gobert + 01:13
78  Jesus Herrada Cofidis + 01:13
79  Lucas Hamilton Team BikeExchange + 01:14
80  Juan Pedro Lopez Trek-Segafredo + 01:14
81  Frederik Frison Lotto Soudal + 01:15
82  Nick Schultz Team BikeExchange + 01:15
83  Wout Poels Bahrain Victorious + 01:17
84  Louis Meintjes Intermarché-Wanty-Gobert + 01:17
85  Mikaël Chérel AG2R Citroën Team + 01:17
86  Rui Oliveira UAE Team Emirates + 01:17
87  Wesley Kreder Intermarché-Wanty-Gobert + 01:18
88  Mark Padun Bahrain Victorious + 01:19
89  Julen Amezqueta Caja Rural-Seguros RGA + 01:19
90  Mikel Iturria Euskaltel-Euskadi + 01:21
91  Jonathan Caicedo EF Education-NIPPO + 01:21
92  Omar Fraile Astana-Premier Tech + 01:23
93  Simone Petilli Intermarché-Wanty-Gobert + 01:23
94  Dylan Sunderland Team Qhubeka NextHash + 01:26
95  Sep Vanmarcke Israel Start-Up Nation + 01:27
96  Rein Taaramäe Intermarché-Wanty-Gobert + 01:28
97  Martin Laas BORA-hansgrohe + 01:29
98  Gianluca Brambilla Trek-Segafredo + 01:29
99  Carlos Canal Burgos-BH + 01:30
100  Jacopo Guarnieri Groupama-FDJ + 01:31
101  Oier Lazkano Caja Rural-Seguros RGA + 01:32
102  Kevin Van Melsen Intermarché-Wanty-Gobert + 01:33
103  Alexander Krieger Alpecin-Fenix + 01:34
104  David De La Cruz UAE Team Emirates + 01:35
105  Fernando Barceló Cofidis + 01:35
106  Zdenek Stybar Deceuninck-Quick Step + 01:36
107  Jose Herrada Cofidis + 01:36
108  Odd Christian Eiking Intermarché-Wanty-Gobert + 01:36
109  Jonathan Lastra Caja Rural-Seguros RGA + 01:36
110  Pelayo Sanchez Mayo Burgos-BH + 01:36
111  Pavel Sivakov INEOS Grenadiers + 01:37
112  Jetse Bol Burgos-BH + 01:37
113  Maxim Van Gils Lotto Soudal + 01:37
114  Jay Vine Alpecin-Fenix + 01:38
115  Anton Palzer BORA-hansgrohe + 01:40
116  James Knox Deceuninck-Quick Step + 01:40
117  Mikel Nieve Team BikeExchange + 01:42
118  Jefferson Cepeda Caja Rural-Seguros RGA + 01:42
119  Rafał Majka UAE Team Emirates + 01:44
120  Sylvain Moniquet Lotto Soudal + 01:44
121  Jan Hirt Intermarché-Wanty-Gobert + 01:46
122  Eddy Finé Cofidis + 01:48
123  Lawson Craddock EF Education-NIPPO + 01:49
124  Thymen Arensman Team DSM + 01:49
125  Luis Angel Mate Euskaltel-Euskadi + 01:50
126  Daniel Navarro Burgos-BH + 01:53
127  Sander Armee Team Qhubeka NextHash + 01:53
128  Antonio Nibali Trek-Segafredo + 01:53
129  Davide Cimolai Israel Start-Up Nation + 01:59
130  Sacha Modolo Alpecin-Fenix + 02:00
131  Jens Keukeleire EF Education-NIPPO + 02:04
132  Andrey Zeits Team BikeExchange + 02:04
133  Ander Okamika Bengoetxea Burgos-BH + 02:06
134  Jasper Philipsen Alpecin-Fenix + 02:07
135  Guy Niv Israel Start-Up Nation + 02:10
136  Edward Planckaert Alpecin-Fenix + 02:25
137  Magnus Cort EF Education-NIPPO + 02:30
138  Óscar Rodríguez Astana-Premier Tech + 02:39
139  Oscar Cabedo Burgos-BH + 02:46
140  Floris De Tier Alpecin-Fenix + 02:54
141  Maximilian Schachmann BORA-hansgrohe + 02:57
142  Nelson Oliveira Movistar Team + 02:59
143  Kevin Geniets Groupama-FDJ + 03:01
144  Bert-Jan Lindeman Team Qhubeka NextHash + 03:05
145  Johan Jacobs Movistar Team + 03:06
146  Mikel Bizkarra Euskaltel-Euskadi + 03:06
147  Stan Dewulf AG2R Citroën Team + 03:08
148  Ben Zwiehoff BORA-hansgrohe + 03:11
149  Diego Camargo EF Education-NIPPO + 03:11
150  Damien Howson Team BikeExchange + 03:13
151  Salvatore Puccio INEOS Grenadiers + 03:14
152  Sergio Martin Caja Rural-Seguros RGA + 03:15
153  Yukiya Arashiro Bahrain Victorious + 03:16
154  Anthony Roux Groupama-FDJ + 03:18
155  Robert Gesink Jumbo-Visma + 03:22
156  Connor Brown Team Qhubeka NextHash + 03:26
157  Emmanuel Morin Cofidis + 03:27
158  Yuriy Natarov Astana-Premier Tech + 03:28
159  Alvaro Cuadros Caja Rural-Seguros RGA + 03:37
160  Carlos Verona Movistar Team + 03:45

 

guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal

De La Cruz już z ładną stratą. Rafał do boju!

Andrew
Andrew

Do jakiego boju, tez stracil 1:11. Znajac zycie celowo, żeby go do jazdy na generalke nie zagonili:D

Michal
Michal

Do boju po etapy. Rafał się do generalki z wielu względów nie nadaje.