fot. LottoNL-Jumbo

Fotofinisz rozstrzygnął, że Danny van Poppel z drużyny LottoNL-Jumbo wygrał belgijski klasyk Halle Ingooigem 2018. Holender pokonał rodaka Fabio Jakobsena (Quick-Step Floors) po finiszu z mocno zredukowanego peletonu. 

Halle Ingooigem to belgijski wyścig jednodniowy posiadający kategorię 1.1. W tym roku została rozegrana 71. edycja. Na starcie zabrakło ubiegłorocznego zwycięzcy Arnauda Démare`a z ekipy Groupama-FDJ. Listy startowej nie podpisał również żaden Polak.

Ucieczkę dnia stworzyło dwóch zawodników: Laurens de Vreese (reprezentacja Belgii) oraz Rob Ruijgh (Tarteletto – Isorex), choć w pierwszej fazie wyścigu z tą dwójką jechał również Josh Teasdale (Team Differdange – Losch).

Około 50 kilometrów przed metą do prowadzącej dwójki dojechało czterech zawodników, ale ich nazwiska nie są istotne, bowiem dosłownie chwilę później cała szóstka została doścignięta przez peleton.

Zaraz po skasowaniu odjazdu na czele peletonu rozpoczął się ruch niczym na początku rywalizacji, gdy formuje się ucieczka dnia, ale mimo to przez ponad 25 kilometrów nikt nie mógł odjechać.

Dopiero 27 kilometrów przed metą utworzyła się nowa, dziewięcioosobowa czołówka w składzie: Jordi Van Dingenen (reprezentacja Belgii), Nikolas Maes (Lotto-Soudal), Kevin Deltombe (Sport Vlaanderen – Baloise), Jerome Baugnies, Kevin van Melsen (Wanty – Groupe Gobert), Robbert De Greef, Jan-Willem van Schip (Roompot – Nederlandse Loterij), Casper Pedersen (Aqua Blue Sport) oraz Ylber Sefa (Tarteletto – Isorex).

Także i ta ucieczka się nie powiodła, ale chwilę później podzielił się peleton.

Na ostatnich kilometrach próbowali uciec jeszcze Kenneth Vanbilsen i Julius van den Berg, ale dziś nie było zezwolenia na żadne akcje ofensywne, także te próbujące zaskoczyć sprinterów na ostatnim kilometrze.

Finisz z około 25-osobowej grupy padł łupem Danny`ego van Poppela, który o błysk szprychy wyprzedził Fabio Jakobsena. Dla kolarza LottoNL-Jumbo jest to drugie zwycięstwo w sezonie 2018.

Pełne wyniki:

1 VAN POPPEL Danny Team LottoNL-Jumbo 125 75 4:30:40
2 JAKOBSEN Fabio Quick-Step Floors 85 55 ,,
3 DE BIE Sean Vérandas Willems-Crelan 70 40 ,,
4 HOFSTETTER Hugo Cofidis, Solutions Crédits 60 32 ,,
5 BOECKMANS Kris Vital Concept Cycling Club 50 28 ,,
6 DUPONT Timothy Wanty – Groupe Gobert 40 24 ,,
7 ISTA Kevyn WB Aqua Protect Veranclassic 35 20 ,,
8 JENSEN August Israel Cycling Academy 30 18 ,,
9 STUYVEN Jasper Belgium 25 16 ,,
10 VAN DER SANDE Tosh Lotto Soudal 20 14 ,,
11 RICKAERT Jonas Sport Vlaanderen – Baloise 15 12 ,,
12 DELTOMBE Kevin Sport Vlaanderen – Baloise 10 10 ,,
13 PAUWELS Kevin Marlux – Bingoal 5 8 ,,
14 JOSEPH Thomas Marlux – Bingoal 5 7 ,,
15 NÕMMELA Aksel BEAT Cycling Club 5 6 ,,
16 DE LAAT Jasper Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 3 5 ,,
17 BOL Cees SEG Racing Academy 3 4 ,,
18 VAN MELSEN Kevin Wanty – Groupe Gobert 3 3 ,,
19 DE GREEF Robbert Roompot – Nederlandse Loterij 3 2 ,,
20 VERMEER Tom Team Differdange – Losch 3 1 ,,
21 SEFA Ylber Tarteletto – Isorex 3 ,,
22 MØRKØV Michael Quick-Step Floors 3 ,,
23 MAES Nikolas Lotto Soudal 3 ,,
24 ALLEGAERT Piet Sport Vlaanderen – Baloise 3 ,,
25 GOLDSTEIN Roy Israel Cycling Academy 3 ,,
26 CORBEL Erwann Vital Concept Cycling Club ,,
27 DUIJN Huub Vérandas Willems-Crelan ,,
28 ISERBYT Eli Marlux – Bingoal ,,
29 BAUGNIES Jerome Wanty – Groupe Gobert ,,
30 PEDERSEN Casper Aqua Blue Sport 0:05
31 NEILANDS Krists Israel Cycling Academy 0:07
32 VANTOMME Maxime WB Aqua Protect Veranclassic 0:09
33 MERLIER Tim Vérandas Willems-Crelan 0:17
34 DEBUSSCHERE Jens Lotto Soudal ,,
35 FREIBERG Michael Bennelong SwissWellness Cycling Team ,,
36 VERMELTFOORT Coen Roompot – Nederlandse Loterij ,,
37 VAN ASBROECK Tom Belgium ,,
38 KEUKELEIRE Jens Lotto Soudal ,,
39 VAN HOECKE Gijs Team LottoNL-Jumbo ,,
40 VAN STAEYEN Michael Cofidis, Solutions Crédits ,,
41 JULES Justin WB Aqua Protect Veranclassic ,,
42 MANNAERTS Jelle Tarteletto – Isorex ,,
43 GEUENS Alexander Sovac – Natura4Ever ,,
44 COOLS Michael T.Palm – Pole Continental Wallon ,,
45 MENTEN Milan Sport Vlaanderen – Baloise ,,
46 MONK Cyrus Drapac EF Cycling ,,
47 LAMB Ross T.Palm – Pole Continental Wallon ,,
48 COENEN Dennis Cibel – Cebon ,,
49 MORICE Julien Vital Concept Cycling Club ,,
50 STEVENS Timothy Cibel – Cebon ,,
51 REYNAERTS Wim Cibel – Cebon ,,
52 LEWIS Adam T.Palm – Pole Continental Wallon ,,
53 KOOISTRA Marten SEG Racing Academy ,,
54 VAN BAKEL Robbie Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
55 FARAZIJN Maxime Sport Vlaanderen – Baloise ,,
56 WHITE Liam Drapac EF Cycling ,,
57 PETIT Tomas T.Palm – Pole Continental Wallon ,,
58 VALLÉE Boris Wanty – Groupe Gobert ,,
59 HOEYBERGHS Daan BEAT Cycling Club ,,
60 DONDERS Jelle Team Differdange – Losch ,,
61 MENGOULAS Alex BEAT Cycling Club ,,
62 STENUIT Robin Sovac – Natura4Ever ,,
63 DE BONDT Dries Vérandas Willems-Crelan ,,
64 VANSPEYBROUCK Pieter Wanty – Groupe Gobert ,,
65 SOUPE Geoffrey Cofidis, Solutions Crédits ,,
66 RAYMACKERS Cedric Cibel – Cebon ,,
67 VERBOOM Minne SEG Racing Academy ,,
68 DE WITTE Mathias Vérandas Willems-Crelan ,,
69 HOFLAND Moreno Lotto Soudal ,,
70 VAN GESTEL Dries Sport Vlaanderen – Baloise ,,
71 DE ROOZE Niels Tarteletto – Isorex ,,
72 GATE Aaron Aqua Blue Sport ,,
73 SAGIV Guy Israel Cycling Academy 0:24
74 HAMELINK Jasper Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
75 KREDER Wesley Wanty – Groupe Gobert ,,
76 VAN LERBERGHE Bert Cofidis, Solutions Crédits ,,
77 WAGNER Robert Team LottoNL-Jumbo ,,
78 VAN HECKE Preben Sport Vlaanderen – Baloise ,,
79 DELFOSSE Sebastien WB Aqua Protect Veranclassic ,,
80 WHELAN James Drapac EF Cycling ,,
81 TOOVEY Ayden Bennelong SwissWellness Cycling Team ,,
82 EVRARD Laurent Sovac – Natura4Ever ,,
83 DEMPSTER Zakkari Israel Cycling Academy ,,
84 SÉNÉCHAL Florian Quick-Step Floors ,,
85 SERRY Pieter Quick-Step Floors ,,
86 VAN GINNEKEN Sjoerd Roompot – Nederlandse Loterij ,,
87 VANTHOURENHOUT Dieter Marlux – Bingoal ,,
88 BAK Lars Ytting Lotto Soudal ,,
89 GAREL Adrien Vital Concept Cycling Club ,,
90 STEELS Stijn Vérandas Willems-Crelan ,,
91 WAEYTENS Zico Vérandas Willems-Crelan ,,
92 DE LANGE Thijs Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
93 DEHAES Kenny WB Aqua Protect Veranclassic ,,
94 VANTHOURENHOUT Michael Marlux – Bingoal ,,
95 BLYTHE Adam Aqua Blue Sport ,,
96 VAN DEN BERG Julius SEG Racing Academy ,,
97 WYNANTS Maarten Team LottoNL-Jumbo 0:41
98 LEMOINE Cyril Cofidis, Solutions Crédits 0:50
99 VERHELST Louis Tarteletto – Isorex ,,
100 REYNDERS Jens Belgium ,,
101 DUNNE Conor Aqua Blue Sport ,,
102 MANZIN Lorrenzo Vital Concept Cycling Club 0:53
103 VANBILSEN Kenneth Cofidis, Solutions Crédits 0:59
104 REINDERS Elmar Roompot – Nederlandse Loterij 1:01
105 KREDER Michel Aqua Blue Sport 1:05
106 STOCKMAN Michiel Tarteletto – Isorex 1:13
107 MAES Alexander Tarteletto – Isorex 2:10
108 VAN GOETHEM Brian Roompot – Nederlandse Loterij ,,
109 DE VREESE Laurens Belgium 2:19
110 VAN SCHIP Jan-Willem Roompot – Nederlandse Loterij ,,
111 MCNALLY Mark Wanty – Groupe Gobert 4:02
112 DEBEIR Arno Marlux – Bingoal 4:32
113 FOURNIER Marc Vital Concept Cycling Club 5:05
114 SABATINI Fabio Quick-Step Floors ,,
115 DE WINTER Ludwig WB Aqua Protect Veranclassic ,,
116 DE BACKER Bert Vital Concept Cycling Club ,,
117 ELLIOTT Nathan Bennelong SwissWellness Cycling Team ,,
118 VAN DINGENEN Jordi Belgium ,,
DNF KØRNER Max Emil T.Palm – Pole Continental Wallon -4:30:40
DNF HAAG Guillaume T.Palm – Pole Continental Wallon ,,
DNF MEEUS Jordi SEG Racing Academy ,,
DNF LENDERINK Peter SEG Racing Academy ,,
DNF VAN DER HORST Dennis Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
DNF NIEUWPOORT Jelle Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
DNF DEKKER David Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
DNF DE CLERCQ Angelo Marlux – Bingoal ,,
DNF MAGENNIS Liam Drapac EF Cycling ,,
DNF SLAGMULDERS Yorick T.Palm – Pole Continental Wallon ,,
DNF RUIJGH Rob Tarteletto – Isorex ,,
DNF LEGLEY Matthias Sovac – Natura4Ever ,,
DNF DERIAUX Florian Sovac – Natura4Ever ,,
DNF DEGUIDE Louis Sovac – Natura4Ever ,,
DNF TEASDALE Josh Team Differdange – Losch ,,
DNF PARDINI Olivier Team Differdange – Losch ,,
DNF KOCKELMANN Raphael Team Differdange – Losch ,,
DNF VERWAEST Kevin Team Differdange – Losch ,,
DNF VALVASORI Larry Team Differdange – Losch ,,
DNF KENT-SPARK Oliver Drapac EF Cycling ,,
DNF BURT Patrick Drapac EF Cycling ,,
DNF BONDARENKO-EDWARDS Sascha Drapac EF Cycling ,,
DNF ROBEET Ludovic WB Aqua Protect Veranclassic ,,
DNF HANSEN Lasse Norman Aqua Blue Sport ,,
DNF ARIESEN Tim Roompot – Nederlandse Loterij ,,
DNF DE TIER Floris Team LottoNL-Jumbo ,,
DNF KEISSE Iljo Quick-Step Floors ,,
DNF DEVENYNS Dries Quick-Step Floors ,,
DNF WALLAYS Jelle Lotto Soudal ,,
DNF TAMINIAUX Lionel Belgium ,,
DNF ABRAHAM Daniel BEAT Cycling Club ,,
DNF DESALE Nahom BEAT Cycling Club ,,
DNF MAAS Danny BEAT Cycling Club ,,
DNF COOLS Alexander Cibel – Cebon ,,
DNF DE PAEPE Johannes Cibel – Cebon ,,
DNF COBBAERT Robby Cibel – Cebon ,,
DNF WARD Tristan Bennelong SwissWellness Cycling Team ,,
DNF PORTER Alexander Bennelong SwissWellness Cycling Team ,,
DNF LAKE Sean Bennelong SwissWellness Cycling Team ,,
DNF CHRISTIE-JOHNSTON Alastair Bennelong SwissWellness Cycling Team ,,
DNF VAN DYCK Wesley BEAT Cycling Club ,,
DNF PLANCKAERT Baptiste Belgium ,,