fot. Poland Bike

To było prawdziwe rowerowe święto w warszawskiej dzielnicy Mokotów. Około 200 osób wzięło udział w II Mokotowskim Kryterium Kolarskim o Puchar Burmistrza Mokotowa z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Organizatorem imprezy był Grzegorz Wajs, były kolarz zawodowy, a dziś dyrektor i pomysłodawca warszawskiego Memoriału Stanisława Królaka i czołowego w Polsce cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich LOTTO Poland Bike Marathon.

Kolarskie Miasteczko zostało zlokalizowane przy ulicy Broniwoja w pobliżu Skweru Grupy AK Granat. Rywalizacja odbyła się w wielu kategoriach wiekowych. Na warszawskim Mokotowie ścigały się przedszkolaki, dzieci i młodzież; samorządowcy i służby mundurowe, a także oddzielnie amatorzy na rowerach górskich i szosowych. Wyścigi zostały rozegrane na trasie okrężnej ze startem i metą przy Broniwoja. Runda liczyła 2000 metrów i prowadziła ulicami Mokotowa, m.in. Puławską.

Wyścig główny mężczyzn na rowerach szosowych na dystansie 30 km (15 rund) wygrał Grzegorz Jazurek, przed Michałem Przybyszem (obaj z Varso) i Andrzejem Widziewiczem (KK Żoliber Warszawa). W rywalizacji kobiet (8 rund) zwyciężyła Magdalena Kizerwetter-Świda (JB Rowery), wyprzedzając Katarzynę Skurę (Jacoobcycles BKK Team) i Kamilę Przepieść (The Luzers).

W wyścigu na rowerach górskich (8 rund) najlepszy okazał się Paweł Adamczyk (Accelerating Poland Bike Team), finiszując przed Rafałem Januszewskim (Kamyk Radzymin MTB Team) i Pawłem Królem (Dentalking). Wśród kobiet triumfowała Beata Moćko (Świat Rowerów Merida Team), przed Aleksandrą Szaturską (Kamyk Radzymin MTB Team) i Martą Kalisz z Warszawy.

II Mokotowskie Kryterium Kolarskie o Puchar Burmistrza Mokotowa z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości zostało zorganizowane przez Poland Bike i Fundację Sport przy ścisłej współpracy z Urzędem Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy.

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon