Mavic

Francuski producent stworzył lekkie, bardzo sztywne i aerodynamiczne koła.

W ostatnim czasie nowe modele zaprezentowali m.in. ZIPP z rekinią płetwą, Bontrager Aeolus XXX czy Roval CLX 50. Tym razem przyszła pora na francuskiego producenta, który zdecydował się na nawiązanie do znakomitych produktów niemieckiej firmy Lightweight. Podobnie jak Meilenstein Oberymeyer nowe Cosmic Ultimate UST zostały stworzone z jednego kawałka karbonu – i nie chodzi tylko o obręcze, ale też szprychy i obudowę piasty.

Skrót UST oznacza, że koła zostały stworzone w technologii tubeless, a więc są dostosowane do korzystania z opon bezdętkowych. Mimo tego, że to wymaga nieco grubszych ścianek obręczy i zmienionego kształtu, Cosmic Ultimate ważą 1310g przy stożku 40mm. Mavic dostosował swoje koła do opon Yksion Pro UST o szerokości 25 lub 28mm.

Zewnętrzna szerokość obręczy to 26mm, wewnętrzna 19mm. Francuzi twierdzą, że aerodynamika Cosmic Ultimate UST jest lepsza niż Zipp 303 Firecrest, ENVE SES 4.5 czy Bontrager Aeolus 3. Karbonowe piasty będą się obracać na aluminiowych osiach i mechanicznych łożyskach. Bębenek przystosowany jest do SRAM/Shimano, ale ma pojawić się możliwość przejścia na Campagnolo.

Mavic Cosmic Ultimate UST kosztują 3500 euro.

Poprzedni artykułDémare, Kristoff i Sagan po 8. etapie Tour de Suisse
Następny artykułTour of Slovenia 2018: Primož Roglič z etapem i generalką, Majka stracił podium
Menedżer sportu, fotograf. Zajmuje się sprzętem, relacjami na żywo i wiadomościami. Miłośnik wszystkiego co słodkie, w wolnym czasie lubi wyskoczyć na rower żeby poudawać, że poważnie trenuje.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments