fot. Tirreno - Adriatico

Główny menedżer BMC Racing Team, Jim Ochowicz, poinformował na łamach belgijskiej gazety “Het Nieuwsblad”, że wciąż nie znalazł następcy sponsora tytularnego – producenta rowerów BMC, a to oznacza, że przyszłość drużyny wisi na włosku. 

Wciąż nie mam żadnych wieści o przyszłości drużyny. W tym momencie nie mogę skompletować składu, ponieważ nie mam pieniędzy

– oznajmił Jim Ochowicz.

Według pierwszych doniesień, szukanie nowego sponsora miało zakończyć się do początku maja. Mimo że termin ten minął, to kierownictwo drużyny nie wyznacza sobie kolejnego.

Nie chcę ustalać ostatecznego terminu znalezienia tak bardzo potrzebnego nam sponsora. Nawet Tour nie jest dla mnie czymś takim. W tym momencie, po prostu nie mogę nic powiedzieć. Jestem pewien, że kolarze nadal będą koncentrowali się na swojej pracy. Obecna sytuacja na nich nie wpłynie

– wyjaśnił Amerykanin.

W związku z bardzo niepewną przyszłością drużyny BMC, spodziewane jest, że Greg Van Avermaet i Rohan Dennis odejdą do drużyny Bahrain-Merida. Bardzo prawdopodobne jest również to, że pracodawcę zmieni Richie Porte. Generalnie, wraz z końcem tego sezonu, wygasną kontrakty większej liczby kolarzy reprezentujących czerwono-czarne barwy.