Giro d'Italia 2018 / RCS Sport

Według informacji portalu Cyclingnews.com Rohan Dennis jest bardzo bliski podpisania kontraktu z drużyną Bahrain-Merida. Oprócz Australijczyka do Vincenzo Nibaliego i spółki mają dołączyć również Phil Bauhaus i Mike Teunissen z Team Sunweb. Kontrakt w kieszeni ma już podobno Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice). 

Powstała w 2017 roku drużyna Bahrain-Merida musi wypełnić kilka luk w składzie. Poszukuje między innymi specjalisty od jazdy indywidualnej na czas oraz sprintera. Wcześniej potwierdzono, że prowadzone były negocjacje z Gregiem Van Avermaetem, ale ostatecznie upadły po ardeńskich klasykach.

Rohan Dennis ma za sobą udany wyścig Giro d`Italia. Nosił różową koszulkę lidera klasyfikacji generalnej i wygrał etap jazdy indywidualnej na czas. Karierę zaczynał w Garmin-Sharp, pod skrzydłami Jonathana Vaughtersa. W połowie sezonu 2014 przeniósł się za porozumieniem stron do BMC i w 2015 roku wygrał otwierającą “czasówkę” Tour de France, dzięki czemu założył legendarną maillot jaune. Teraz koncentruje się na wyścigach etapowych, choć – co udowodnił w Giro – nie stracił mocy w samotnej walce z czasem.

Należy pamiętać, że Rohan Dennis nie będzie jedynym kolarzem BMC poszukującym nowego pracodawcy. Wciąż bowiem nie wiadomo czy skład Jima Ochowicza będzie istniał w przyszłym sezonie z uwagi na problemy ze znalezieniem sponsora.

Według brytyjskiego portalu ekipa Bahrain-Merida dogadała się również z Janem Tratnikiem z polskiej drużyny CCC Sprandi Polkowice.