fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Właściciel firmy Continuum Sports Jim Ochowicz, która posiada licencję na ściganie w World Tourze nie składa broni. Nadal szuka potencjalnych sponsorów, którzy będą finansować jego drużynę po wycofaniu się z końcem roku polskiej sieci obuwniczej CCC.

Amerykanin w rozmowie z belgijskim dziennikiem Het Nieuwsblad nie wyklucza tego, że jego zespół opuści grono drużyn najwyższej dywizji World Teams. Start w trwającej obecnie „Wielkiej Pętli” daje, jednak nadzieję i jest świetnym oknem wystawowym dla potencjalnych sponsorów zainteresowanych wsparciem drużyny w 2021 roku.

Tour de France to fantastyczna wizytówka, która może przekonać sponsorów. Posiadam licencję World Tour na kolejne dwa sezony, chociaż nie czułbym się z tym źle, gdyby było konieczne to aby, zacząć od nowa na niższym poziomie. To nie byłby pierwszy raz, gdybym zakładał zespół od zera. To właśnie zrobiłem z 7-Eleven (na początku lat 80. przyp. red.), która wyrosła na Motorolę oraz z BMC. Jednak im bardziej CCC Team może się teraz pokazać podczas Touru, tym więcej entuzjazmu mogę wzbudzić w negocjacjach z potencjalnymi sponsorami

– przyznał szef CCC Team.

Niestety do tej pory wielu obecnych zawodników polskiej ekipy ze względu na niepewną przyszłość zespołu podpisało już kontrakty z innymi drużynami. Jest wśród nich najważniejszy kolarz CCC Team, mistrz olimpijski z Rio de Janeiro Greg Van Avermaet, który opuszcza drużynę Jima Ochowicza na rzecz zespołu AG2R wspieranego od przyszłego roku przez francuski koncern samochodowy Citroën. Oprócz Belga umowy z innymi ekipami mają już podpisane: Michael Schär, Gijs Van Hoecke (obaj z AG2R Citroën), Patrick Bevin (z Israel Start-Up Nation) oraz Nathan van Hooydonck (z Jumbo-Visma).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments