Fot. CCC Team

Belgijska drużyna Circus-Wanty Gobert ścigająca się obecnie na poziomie ProTeams przejmuje licencję Continuum Sports, którą od 2019 roku posiada polska ekipa CCC Team. Dzięki temu Circus-Wanty Gobert dołączy do grona zespołów WorldTeams.

Spółka Want You Cycling, która jest patronem i sponsorem ekipy Circus Wanty Gobert w 2021 roku przejmuję firmę Jima Ochowicza Continuum Sports, do której należy licencja do jazdy w „kolarskiej lidze mistrzów”. Nie wiadomo jednak czy obowiązujące kontrakty kolarzy CCC Team będą ważne po wspomnianej transakcji, czy też obecni zawodnicy „Pomarańczowych” będą mieli możliwość renegocjacji swoich umów.

Ze wspomnianej decyzji niezwykle szczęśliwy był dyrektor generalny ekipy Circus-Wanty Gobert Jean-François Bourlart.

Wraz z współzałożycielami Want You Cycling, Benoitem Soenenem, Christophe’em Wantym, Ronaldem Gobertem i Davidem Sauvage’m od samego początku ambitnie budowaliśmy nasz projekt krok po kroku, aby pewnego dnia nasza drużyna dołączyła do grona WorldTeams. Jesteśmy dziś bardzo dumni z tego, że możemy przejąć projekt od Jima Ochowicza i Gavina Chilcotta i przedstawić Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) kontynuację Continuum Sports w World Tourze. Wraz z wieloletnim doświadczeniem Jima Ochowicza i Gavina Chilcotta zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić  zrównoważony rozwój naszego projektu w World Tourze. Nie mam wątpliwości, że nasz zespół odniesie sukcesy w World Tourze, tak jak przez lata było to na poziomie prokontynentalnym, podobnie jak BMC Racing Team oraz CCC Team

– powiedział Bourlart w rozmowie z biurem prasowym swojego zespołu.

Także Amerykanin Jim Ochowicz nie krył zadowolenia z przejęcia licencji Continuum Sports przez belgijską drużynę.

Patrząc w przyszłość 2021 rok będzie nowym kierunkiem dla organizacji Continuum Sports i cieszymy się, że torujemy drogę dla drużyny Circus – Wanty Gobert, która dołącza do grona WorldTeams, co jest kamieniem milowym dla belgijskiej drużyny oraz zasłużonym awansem

– mówił Amerykanin.

Według doniesień medialnych Jim Ochowicz ma kierować belgijskim zespołem po dołączeniu Circus-Wanty Gobert do „kolarskiej elity”.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments