Fot. Młoda Photography / naszosie.pl

Michał Paluta, który w ubiegłym roku ścigał się w barwach CCC Team dołączy do nowozelandzkiej drużyny kontynentalnej Global 6 Cycling.

Urodzony w Strzelcach Krajeńskich Michał Paluta od 2015 roku związany był z ekipami CCC – najpierw reprezentował barwy CCC Sprandi Polkowice, następnie CCC Development Team, a w 2020 roku awansował do CCC Team – ekipy najwyższej dywizji. Największym sukcesem 25-latka jest mistrzostwo Polski ze startu wspólnego z 2019 roku. Oprócz tego triumfował na etapie Karpackiego Wyścigu Kurierów, a także zajął ósme miejsce w wyścigu ze startu wspólnego do lat 23. na mistrzostwach świata w Bergen. W ubiegłym roku wystartował w swoim pierwszym Wielkim Tourze – Vuelta a Espana.

Ze względu na szalony rok, wielu kolarzy ekip WorldTeams i ProTeams miało problem ze znalezieniem drużyny na przyszły sezon. W tym gronie był Michał Paluta. Polak ostatecznie dołączył do ekipy Global 6 Cycling, o czym poinformowała ona za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Oprócz Michała Paluty, w nowozelandzkiej ekipie będzie jeździć kilku zawodników, którzy w ubiegłym sezonie ścigali się w drużynach ProTeams – między innymi Francesco Manuel Bongiorno, James Mitri (wcześniej Vini Zabu – KTM), Nicolas Sessler (Burgos-BH) czy Stepan Kurianov (Gazprom – RusVelo).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments