fot. ASO / Alex Broadway

Podczas jutrzejszego wyścigu La Flèche Wallonne, który otwiera rywalizację w ardeńskich klasykach liderem drużyny INEOS Grenadiers będzie Michał Kwiatkowski.

Czwarty kolarz wyścigu ze startu wspólnego na mistrzostwach świata w Imoli udowodnił we Włoszech, że obecnie prezentuje kapitalną formę. „Kwiato” startem w „Walońskiej Strzale” rozpoczyna niemalże miesięczną kampanię wyścigów klasycznych. W przeszłości 30-letni reprezentant Polski trzykrotnie zajmował miejsca w czołowej „dziesiątce” La Flèche Wallonne. Najlepszy wynik Kwiatkowski zanotował w 2014 roku, gdy na szczycie słynnego Mur de Huy przyjechał na trzeciej lokacie.

W brytyjskiej drużynie w La Flèche Wallonne wystartuje zaledwie sześciu kolarzy, pomimo możliwości wystawienia siedmiu zawodników w składzie. Na wstępnej liście startowej znajdował się, także Egan Bernal. Niestety zwycięzca Tour de France z ubiegłego roku nie zdecydował się jeszcze powrócić do rywalizacji w wyścigach po wycofaniu się z tegorocznej „Wielkiej Pętli”.

Wsparciem dla Michała Kwiatkowskiego w „Walońskiej Strzale” będzie drugi Polak jeżdżący w barwach zespołu INEOS Grenadiers Michał Gołaś, który z pewnością będzie opiekował się swoim młodszym rodakiem zwłaszcza w początkowej fazie wyścigu. Także z dobrej strony może pokazać się dwójka kolumbijskich „górali” Ivan Sosa i Sebastian Henao. Skład ekipy kierowanej przez Dave’a Brailsforda uzupełnią: triumfator Giro dell’Appennino, neo-pro Ethan Hayter oraz doświadczony Australijczyk Cameron Wurf. 

Skład INEOS Grenadiers w wyścigu La Flèche Wallonne 2020:

Michał Kwiatkowski, Michał Gołaś (obaj Polska), Cameron Wurf (Australia), Ethan Hayter (Wielka Brytania), Sebastian Henao oraz Ivan Sosa (obaj Kolumbia).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments