Fot. CCC Team

Z informacji, do których dotarła redakcja Wieleflits wynika, że Alpecin-Fenix otrzymał ofertę przejęcia licencji najwyższej dywizji należącej obecnie do CCC Team.  Doniesienia te potwierdził dyrektor belgijskiej formacji – Philip Roodhooft.

Pandemia koronawirusa zmusiła wielu przedsiębiorców do ograniczenia wydatków, w tym tych przeznaczanych na marketing. W takiej sytuacji znalazł się też Dariusz Miłek, prezes CCC, przez co wycofał się ze sponsorowania ekipy najwyższej dywizji. Z tego powodu dyrektor generalny CCC Team – Jim Ochowicz – musiał rozpocząć poszukiwania nowego sponsora, który umożliwiłby przetrwanie ekipy.

Na temat przyszłości polskiej ekipy WT powstało wiele plotek. Początkowo z pomocą miała przyjść firma Rally sponsorująca obecnie ekipę drugiej dywizji. Później CCC Team miała przejąć tajemnicza Manuela Fundacion, która wcześniej była zainteresowana kupnem licencji Mitchelton-Scott. Mimo tego, do teraz nie wiadomo, co stanie się z drużyną Jima Ochowicza w przyszłym sezonie.

Dziś portal Wielerflits poinformował, że ofertę przejęcia licencji CCC Team otrzymał Alpecin-Fenix. Belgijska drużyna aktualnie jeździ na poziomie ProTeams, ale z ekipami pierwszej dywizji często walczy jak równy z równym. Licencja WorldTeams byłaby szansą dla drużyny Mathieu van der Poela na pokazanie się w wielkich tourach i wielu innych prestiżowych wyścigach najwyższej kategorii, choć na większość z nich i tak już teraz byli zapraszani.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments