fot. ASO / Pauline Ballet

Mistrz Europy z 2018 roku Matteo Trentin podpisał właśnie dwuletnią umowę z drużyną UAE Team Emirates. Włoch jest już szóstym kolarzem, który ogłosił po tym sezonie odejście z ekipy CCC Team.

Dziś potwierdziły się plotki, które w sprawie 31-letniego Trentina krążyły w ostatnich tygodniach. Włoch dołączy do ekipy ze Zjednoczonych Emiratów Aranskich na kolejne dwa sezony. Sam zainteresowany jest bardzo zadowolony z otrzymanego od nowego zespołu kredytu zaufania.

Bardzo się cieszę, że dołączam do UAE Team Emirates. Jest to ambitny zespół, który bardzo dobrze sobie radzi i mam nadzieję, że będę mógł przyczynić się do osiągnięcia z nim dobrych wyników. Znalezienie drużyny, która ma długoterminowy i ambitny projekt nie jest w tym okresie łatwe i jestem dumny z tego, że zostałem obdarzony zaufaniem i mogę być tego częścią. Innym czynnikiem jest to, że znam już wielu kolarzy i wielu pracowników, którzy są w ekipie i dlatego moja aklimatyzacja z tego punktu widzenia będzie łatwiejsza 

– powiedział w rozmowie z biurem prasowym nowej ekipy srebrny medalista mistrzostw świata z Yorkshire z 2019 roku.

Matteo Trentin w zawodowym peletonie ściga się od sierpnia 2011 roku, gdy jeszcze jako stażysta dostał swoją szansę w drużynie Quickstep. W zespole kierowanym przez Patricka Lefevere’a Włoch ścigał się do końca 2017 roku. Kolejne dwa sezony Trentin spędził w Mitchelton-Scott, a tym roku ściga się w barwach CCC Team. Pomimo odniesionych 25 zwycięstw w swojej karierze Włoch ma nadal przed sobą wiele wyzwań i wyścigów, których nie ma, jeszcze w swoim palmarès.

Przede wszystkim mam niedokończone sprawy z mistrzostwami świata i chciałbym pojechać tam lepiej niż w zeszłym roku. Są jeszcze monumenty: Mediolan Sanremo, Ronde van Vlaanderen i Paryż-Roubaix. Chciałbym, również skupić się na walce o zieloną koszulkę na Tour de France, oczywiście nadal realizując wyznaczone przez zespół cele

– zakończył Włoch.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments