Foto: Tirreno-Adriatico

Pięciu Polaków stanie na starcie wyścigu na poziomie World Tour Tirreno-Adriatico 2020 (7-14 września). 

Rafał Majka (nr 61), Maciej Bodnar (nr 63) i Paweł Poljański (nr 66) w drużynie BORA – hansgrohe oraz Łukasz Wiśniowski (nr 74) i Szymon Sajnok (nr 75) w CCC Team to polscy kolarze, którzy dziś wystartują w wyjątkowej 55. edycji “wyścigu Dwóch Mórz”. Wrześniowy termin wyścigu, który zazwyczaj odbywa się w marcu będzie dla wielu zawodników przygotowaniem, zarówno do mistrzostw świata w Imoli, jak i wyścigu Giro d’Italia (3-25 października.

Oficjalna lista startowa Tirreno-Adriatico 2020:

AG2R LA MONDIALE

1  FRANK Mathias

2  BOUCHARD Geoffrey

3  DILLIER Silvan

4  DOMONT Axel

5  HANNINEN Jaakko

6  VENDRAME Andrea

7  WARBASSE Lawrence

D.S. JANNEL Didier D.S. KASPUTIS Arturas

ALPECIN – FENIX

11  VAN DER POEL Mathieu

12  MERLIER Tim

13  RICKAERT Jonas

14  SBARAGLI Kristian

15  DE BONDT Dries

16  VERGAERDE Otto

17  VERVAEKE Louis

D.S. ROODHOOFT Christophe D.S. DE KEGEL Kristof

ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC

21  BAGIOLI Nicola

22  GABBURO Davide

23  PACIONI Luca

24  PELLAUD Simon

25  RESTREPO VALENCIA Jhonatan

26  RIVERA SERRANO Kevin

27  RUMAC Josip

D.S. ELLENA Giovanni D.S. SPEZIALETTI Alessandro

ASTANA PRO TEAM

31  FUGLSANG Jakob

32  ARANBURU DEBA Alex

33  BOARO Manuele

34  FELLINE Fabio

35  NATAROV Yuriy

36  RODRIGUEZ GARAICOECHEA Oscar

37  VLASOV Aleksandr

D.S. SHEFER Alexandr D.S. CENGHIALTA Bruno

BAHRAIN – MCLAREN

41  TEUNS Dylan

42  BAUHAUS Phil

43  GARCIA CORTINA Ivan

44  HAUSSLER Heinrich

45  PADUN Mark

46  PERNSTEINER Hermann

47  TRATNIK Jan

D.S. PELLIZOTTI Franco D.S. ARTUSO Paolo

BARDIANI CSF FAIZANE

51  CARBONI Giovanni

52  LONARDI Giovanni

53  MAZZUCCO Fabio

54  ORSINI Umberto

55  ROMANO Francesco

56  SAVINI Daniel

57  TONELLI Alessandro

D.S. REVERBERI Roberto D.S. ROSSATO Mirko

BORA – HANSGROHE

61  MAJKA Rafał

62  ACKERMANN Pascal

63  BODNAR Maciej

64  FABBRO Matteo

65  KONRAD Patrick

66  POLJAŃSKI Paweł

67 SELIG Rüdiger

D.S. ZEMKE Jens D.S. SCHULZE André

CCC TEAM

71 BARTA William

72 KOCHETKOV Pavel

73 DE LA PARTE Victor

74 WIŚNIOWSKI Łukasz

75 SAJNOK Szymon

76 VAN HOOYDONCK Nathan

77 ZIMMERMANN Georg

D.S. PIVA Valerio  D.S. MISSAGLIA Gabriele

COFIDIS

81 ALLEGAERT Piet

82 CLAEYS Dimitri

83 HAAS Nathan

84 SABATINI Fabio

85 VANBILSEN Kenneth

86 VERMOTE Julien

87 VIVIANI Attilio

D.S. GUIBERTEAU Christian  D.S. CHAVANEL Sebastien

DECEUNINCK – QUICK – STEP

91 BALLERINI Davide

92 STEELS Stijn

93 KEISSE Ilijo

94 KNOX James

95 MASNADA Fausto

96 SENECHAL Florian

97 VAN LERBERGHE Bert

D.S. BRAMATI Davide  D.S. LODEWYCK Klaas

EF PRO CYCLING

101 WOODS Michael

102 CAICEDO Jonathan

103 CLARKE Simon

104 CRADDOCK G Lawson

105 GUERREIRO Ruben

106 NIELSEN Magnus Cort

107 KANGERT Tanel

D.S. GUIDI Fabrizio D.S. BRESCHEL Matti

GAZPROM – RUSVELO

111 BOEV Igor

112 CANOLA Marco

113 CIMA Imerio

114 NEKRASOV Denis

115 ROVNY Ivan

116 RYBALKIN Aleksei

117 VELASCO Simone

D.S. KONYCHEV Dmitri D.S. SEROV Aleksandr

GROUPAMA – FDJ

121 ROUX Anthony

122 FRANKINY Kilian

123 LE GAC Olivier

124 ARMIRAIL Bruno

125 SEIGLE Romain

126 THOMAS Benjamin

127 LUDVIGSSON Tobias

D.S. JOLY Sebastien D.S. VEIKKANEN Jussi

ISRAEL START – UP NATION

131 BRÄNDLE Matthias

132 CATAFORD Alexander

133 CIMOLAI Davide

134 DOWSETT Alex

135 NAVARRO GARCIA Daniel

136 SAGIV Guy

137 ZABEL Rick

D.S. SØRENSEN Nicki D.S. ANDRLE René

LOTTO SOUDAL

141  HANSEN Adam James

142  GOOSSENS Kobe

143  HAGEN Carl Fredrik

144  HOLMES Matthew

145  MAES Nikolas

146  OLDANI Stefano

147  VERMEERSCH Florian

D.S. WILLEMS Frederik D.S. DE WEERT Kevin

MITCHELTON – SCOTT

151 YATES Simon Philip

152  AFFINI Edoardo

153  BOOKWALTER Brent

154  HAIG Jack

155  HAMILTON Lucas

156  HEPBURN Michael

157  MEYER Cameron

D.S. BATES Gene D.S. LAPAGE Laurenzo

MOVISTAR TEAM

161 VILLELLA Davide

162  ALBA BOLIVAR Juan Diego

163  CARRETERO Hector

164  JORGENSON Matteo

165  SAMITIER SAMITIER Sergio

166  SEPULVEDA Eduardo

167  TORRES BARCELO Albert

D.S. GARCIA ACOSTA Jose Vicente D.S. SCIANDRI Maximilian

NTT PRO CYCLING TEAM

171 MEINTJES Louis

172  BARBERO Carlos

173  BATTISTELLA Samuele

174  CAMPENAERTS Victor

175  DYBALL Benjamin

176  GASPAROTTO Enrico

177  GEBREIGZABHIER Amanuel

D.S. REDANT Hendrik D.S. FODER Daniel

TEAM INEOS GRENADIERS

181 THOMAS Geraint

182  DENNIS Rohan

183  DUNBAR Edward

184  FROOME Chris

185  GANNA Filippo

186  GEOGHEGAN HART Tao

187  PUCCIO Salvatore

D.S. COOKSON Oliver D.S. CIONI Dario David

TEAM JUMBO – VISMA

191 EENKHOORN Pascal NED

192  MARTENS Paul GER

193  PFINGSTEN Christoph GER

194  ROOSEN Timo NED

195  TEUNISSEN Mike NED

196  VAN EMDEN Jos NED

197  WYNANTS Maarten BEL

D.S. BOVEN Jan NED D.S. ENGELS Addy

TEAM SUNWEB

201 MATTHEWS Michael

202 DAINESE Alberto

203 HAMILTON Christopher

204 HINDLEY Jai

205 KELDERMAN Wilco

206 OOMEN Sam

207 TUSVELD Martijn

D.S. ROBERTS Luke D.S DECKERT Sebastian

TOTAL DIRECT ENERGIE

211 TERPSTRA Niki

212 HIVERT Jonathan

213 MANZIN Lorrenzo

214 PETIT Adrien

215 SIMON Julien

216 TAARAMÄE Rein

217 VAN GESTEL Dries

D.S. LEBRETON Lylian D.S. MACE Thibaut

TREK – SEGAFREDO

221 NIBALI Vincenzo

222 BERNARD Julien

223 BRAMBILLA Gianluca

224 KIRSCH Alex

225 DE KORT Koen

226 NIBALI Antonio

227 WEENING Pieter

D.S. BAFFI Adriano D.S. POPOVYCH Yaroslav

UAE TEAM EMIRATES

231 GAVIRIA RENDON Fernando

232 BJERG Mikkel

233 COSTA Rui

234 HENAO MONTOYA Sergio Luis

235 MOLANO BENAVIDES Juan Sebastian

236 RIABUSHENKO Aleksandr

237 RICHEZE Maximiliano Ariel

D.S. MARZANO Marco D.S. VICINO Bruno

VINI ZABU’ KTM

241 WACKERMANN Luca

242 FRAPPORTI Marco

243 MITRI James

244 STOJNIĆ Veljko

245 STACCHIOTTI Riccardo

246 VISCONTI Giovanni

247 ZARDINI Edoardo

D.S. SCINTO Luca D.S. FRASSI Francesco