fot. Team Sunweb

Niemiecki zespół BORA – hansgrohe działa aktywnie na tegorocznym rynku transferowym. Na kolejne dwa sezony do drużyny pod kierownictwem Ralpha Denka przejdą Holender Wilco Kelderman oraz Niemiec Ben Zwiehoff.

29-letni Kelderman od 2017 roku jest częścią zespołu Sunweb. W tym czasie zajął czwartą lokatę w klasyfikacji generalnej wyścigu Vuelta a España w 2017 roku. Holender ma wzmocnić siłę rażenia niemieckiej ekipy w Grand Tourach. Sam zawodnik w komunikacie prasowym opublikowanym przez zespół przyznaje, że nie może już doczekać się nowego sezonu.

Z niecierpliwością czekam na to nowe wyzwanie. Po kilku pierwszych spotkaniach z trenerami i kadrą zarządzającą stało się dla mnie jasne, że jest to właściwy krok dla mnie. Szybko zyskałem pewność, że współpraca z zespołem BORA – hansgrohe zapewni mi nowe bodźce na tym etapie mojej kariery

– mówił Holender.

Dołączenie Wilco Keldermana, specjalizującego się w walce o klasyfikację generalną w wyścigach wieloetapowych stawia przed nami kolejne pytanie. Wraz z końcem sezonu 2020 dotychczasowa umowa Rafała Majki z niemieckim zespołem dobiegnie końca. W ekipie BORA – hansgrohe nadal pozycję lidera ma Emmanuel Buchmann, który ma ważny kontrakt na 2021 rok z drużyną Ralpha Denka. Jak będzie wyglądać przyszłość Rafała Majki? Czy brązowy medalista z Rio de Janeiro podpisze kontrakt z innym zespołem? Powinniśmy się o tym przekonać w najbliższych tygodniach.

Do zespołu BORA – hansgrohe przejdzie z kolarstwa górskiego 26-letni Ben Zwiehoff. Niemiec jest obiecującym góralem, który zdecydował się w swojej karierze sportowca w pełni poświęcić się kolarstwu szosowemu.

Moim poprzednim celem w karierze kolarza górskiego był zawsze udział w Igrzyskach Olimpijskich. W pewnym momencie, jednak zdałem sobie sprawę, że dzięki moim umiejętnościom wspinaczkowym mogę osiągnąć więcej na szosie. Dlatego jestem niesamowicie wdzięczny drużynie BORA – hansgrohe za danie mi tej szansy. Niektórych chłopaków mogłem już spotkać w grudniu zeszłego roku na Majorce. Obecnie nie mogę doczekać się, aby korzystać z ogromnego doświadczenia zespołu i dalej się rozwijać. Jestem bardzo zmotywowany, aby móc przyczynić się do sukcesów zespołu jako pomocnik dla liderów w górach. Tour de France, jako największy wyścig kolarski na świecie od zawsze był moim marzeniem, więc zobaczymy czy uda mi się kiedyś tam wystartować

– powiedział Zwiehoff.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments