Fot. Giro d`Italia

Obrońca tytułu Tom Dumoulin (Team Sunweb) wygrał pierwszy etap jazdy indywidualnej na czas Giro d`Italia, rozegrany na ulicach Jerozolimy. Zaskakująco słaby rezultat zanotował Chris Froome (Team Sky). 

Etap jazdy indywidualnej na czas na otwarcie wyścigu Giro d`Italia, prowadzący ulicami Jerozolimy, liczył 9,7 km. Profil trasy był pagórkowaty i obfitował w trudności techniczne. Kolarze musieli pokonać dziewiętnaście zakrętów, spośród których wiele miało kąt 90 stopni, a na ostatnich 500 metrach znajdowała się szykana.

Warto zauważyć, że organizatorzy wyścigu “ominęli” Stare Miasto – oficjalnie z powodu zbyt wąskich ulic, a w rzeczywistości po to, by nie wywoływać kontrowersji i nie prowokować niebezpiecznych sytuacji. Izraelczycy uważają bowiem, że Palestyńczycy “okupują” tę część stolicy Izraela.

Trudności techniczne trasy dały się kolarzom we znaki już podczas rekonesansu trasy. Upadki zaliczyli faworyci do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej: Chris Froome (Team Sky) i Miguel Angel Lopez (Astana) oraz ważny pomocnik Domenico Pozzovivo – Kanstantsin Siutsou (Bahrain-Merida), który jest tym najbardziej poszkodowanym (złamany kręg szyjny).

Zgodnie z oczekiwaniami pierwszym kolarzem, który ustanowił czas będący punktem odniesienia dla pozostałych był Rohan Dennis z drużyny BMC Racing Team. Mistrz Australii w jeździe indywidualnej na czas pokonał trasę w 12 minut i 4 sekundy.

Niemal taki sam czas, gorszy jedynie o setne sekundy, uzyskał mistrz Europy w jeździe indywidualnej na czas – Victor Campenaerts (Lotto-Soudal).

Na poprawę nastroju w drużynie Bahrain-Merida przyzwoity czas spośród faworytów “wykręcił” Domenico Pozzovivo (27 sekund straty do zwycięzcy). Z pretendentów do zwycięstwa “drugiego rzędu” dobrze zaprezentował się również Simon Yates (20 sekund straty do zwycięzcy).

Mimo że Rohan Dennis spędził na gorącym krześle dwie i pół godziny, to musiał ustąpić miejsca obrońcy tytułu i jednocześnie mistrzowi świata w jeździe indywidualnej na czas – Tomowi Dumoulinowi, który pokonał go o dwie sekundy.

Niespodzianką jest stosunkowo kiepski rezultat Chrisa Froome`a. Brytyjczyk zajął dopiero 21. miejsce i stracił do “Motyla z Mastricht” Toma Dumoulina 37 sekund, ale należy pamiętać, że mogła mieć na to wpływ wspomniana wyżej kraksa.

Wyniki pierwszego etapu:

1 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 0:12:02
2 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 0:00:02
3 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal
4 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin 0:00:12
5 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin 0:00:16
6 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team 0:00:18
7 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott 0:00:20
8 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors 0:00:21
9 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin 0:00:27
10 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
11 Carlos Betancur (Col) Movistar Team 0:00:28
12 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:00:29
13 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin 0:00:30
14 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe 0:00:31
15 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal 0:00:32
16 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ 0:00:33
17 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac p/b Cannondale 0:00:34
18 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
19 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ
20 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors 0:00:35
21 Chris Froome (GBr) Team Sky 0:00:37
22 Rafael Valls Ferri (Spa) Movistar Team 0:00:38
23 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 0:00:40
24 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team
25 Wout Poels (Ned) Team Sky
26 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
27 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team 0:00:41
28 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 0:00:42
29 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
30 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:00:43
31 Benjamin King (USA) Dimension Data 0:00:44
32 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
33 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo
34 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe
35 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team 0:00:45
36 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
37 Sergio Henao (Col) Team Sky
38 Chad Haga (USA) Team Sunweb 0:00:46
39 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
40 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott
41 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team 0:00:48
42 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb
43 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo 0:00:49
44 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
45 Ben O’Connor (Aus) Dimension Data
46 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb 0:00:50
47 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
48 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 0:00:51
49 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors
50 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale 0:00:52
51 David De La Cruz (Spa) Team Sky
52 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
53 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team 0:00:53
54 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
55 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale
56 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
57 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 0:00:54
58 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott 0:00:55
59 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:00:56
60 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
61 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
62 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo 0:00:57
63 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ 0:00:59
64 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ
65 Edoardo Zardini (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
66 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale 0:01:00
67 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
68 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal
69 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data 0:01:01
70 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo
71 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
72 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo
73 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott
74 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors 0:01:02
75 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
76 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
77 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo 0:01:03
78 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky
79 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida
80 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF 0:01:04
81 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott
82 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
83 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin 0:01:05
84 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo
85 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo
86 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 0:01:06
87 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates
88 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ
89 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia 0:01:07
90 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors 0:01:08
91 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
92 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team
93 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
94 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
95 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
96 Michael Mørkøv (Den) Quick-Step Floors
97 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
98 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo 0:01:09
99 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb
100 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
101 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
102 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ
103 Loïc Vliegen (Bel) BMC Racing Team
104 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ
105 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo 0:01:10
106 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin 0:01:11
107 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
108 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy 0:01:12
109 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
110 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
111 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ
112 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac p/b Cannondale 0:01:13
113 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
114 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
115 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
116 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 0:01:14
117 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin
118 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo 0:01:15
119 Christian Knees (Ger) Team Sky
120 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
121 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott 0:01:16
122 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors 0:01:17
123 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe
124 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec 0:01:18
125 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe 0:01:19
126 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
127 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team 0:01:20
128 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
129 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
130 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia 0:01:21
131 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
132 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac p/b Cannondale 0:01:22
133 Igor Anton (Spa) Dimension Data 0:01:23
134 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
135 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy 0:01:24
136 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
137 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
138 Jaco Venter (RSA) Dimension Data 0:01:25
139 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott
140 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida
141 Lars Bak (Den) Lotto Soudal
142 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo
143 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:26
144 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia 0:01:27
145 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo
146 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:28
147 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF 0:01:30
148 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
149 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb 0:01:31
150 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates
151 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 0:01:33
152 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
153 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 0:01:36
154 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
155 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia 0:01:38
156 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal 0:01:39
157 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy 0:01:41
158 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia 0:01:43
159 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy
160 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
161 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal 0:01:44
162 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy 0:01:45
163 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida
164 Manuel Senni (Ita) Bardiani CSF
165 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb 0:01:46
166 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal 0:01:49
167 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy
168 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida 0:01:50
169 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy 0:01:51
170 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida 0:01:54
171 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 0:01:56
172 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy 0:01:59
173 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo 0:02:10
174 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott 0:02:35
175 Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF 0:02:44
DNS Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain-Merida

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 0:12:02
2 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 0:00:02
3 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal
4 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin 0:00:12
5 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin 0:00:16
6 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team 0:00:18
7 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott 0:00:20
8 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors 0:00:21
9 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin 0:00:27
10 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
11 Carlos Betancur (Col) Movistar Team 0:00:28
12 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:00:29
13 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin 0:00:30
14 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe 0:00:31
15 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal 0:00:32
16 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ 0:00:33
17 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac p/b Cannondale 0:00:34
18 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
19 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ
20 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors 0:00:35
21 Chris Froome (GBr) Team Sky 0:00:37
22 Rafael Valls Ferri (Spa) Movistar Team 0:00:38
23 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 0:00:40
24 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team
25 Wout Poels (Ned) Team Sky
26 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
27 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team 0:00:41
28 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 0:00:42
29 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
30 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:00:43
31 Benjamin King (USA) Dimension Data 0:00:44
32 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
33 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo
34 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe
35 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team 0:00:45
36 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
37 Sergio Henao (Col) Team Sky
38 Chad Haga (USA) Team Sunweb 0:00:46
39 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
40 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott
41 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team 0:00:48
42 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb
43 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo 0:00:49
44 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
45 Ben O’Connor (Aus) Dimension Data
46 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb 0:00:50
47 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
48 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 0:00:51
49 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors
50 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale 0:00:52
51 David De La Cruz (Spa) Team Sky
52 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
53 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team 0:00:53
54 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
55 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale
56 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
57 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 0:00:54
58 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott 0:00:55
59 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:00:56
60 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
61 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
62 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo 0:00:57
63 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ 0:00:59
64 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ
65 Edoardo Zardini (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
66 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale 0:01:00
67 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
68 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal
69 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data 0:01:01
70 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo
71 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
72 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo
73 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott
74 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors 0:01:02
75 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
76 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
77 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo 0:01:03
78 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky
79 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida
80 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF 0:01:04
81 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott
82 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
83 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin 0:01:05
84 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo
85 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo
86 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 0:01:06
87 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates
88 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ
89 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia 0:01:07
90 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors 0:01:08
91 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
92 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team
93 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
94 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
95 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
96 Michael Mørkøv (Den) Quick-Step Floors
97 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
98 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo 0:01:09
99 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb
100 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
101 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
102 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ
103 Loïc Vliegen (Bel) BMC Racing Team
104 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ
105 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo 0:01:10
106 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin 0:01:11
107 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
108 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy 0:01:12
109 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
110 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
111 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ
112 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac p/b Cannondale 0:01:13
113 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
114 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
115 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
116 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 0:01:14
117 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin
118 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo 0:01:15
119 Christian Knees (Ger) Team Sky
120 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
121 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott 0:01:16
122 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors 0:01:17
123 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe
124 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec 0:01:18
125 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe 0:01:19
126 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
127 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team 0:01:20
128 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
129 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
130 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia 0:01:21
131 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
132 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac p/b Cannondale 0:01:22
133 Igor Anton (Spa) Dimension Data 0:01:23
134 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
135 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy 0:01:24
136 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
137 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
138 Jaco Venter (RSA) Dimension Data 0:01:25
139 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott
140 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida
141 Lars Bak (Den) Lotto Soudal
142 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo
143 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:26
144 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia 0:01:27
145 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo
146 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:28
147 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF 0:01:30
148 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
149 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb 0:01:31
150 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates
151 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 0:01:33
152 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
153 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 0:01:36
154 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
155 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia 0:01:38
156 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal 0:01:39
157 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy 0:01:41
158 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia 0:01:43
159 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy
160 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
161 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal 0:01:44
162 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy 0:01:45
163 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida
164 Manuel Senni (Ita) Bardiani CSF
165 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb 0:01:46
166 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal 0:01:49
167 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy
168 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida 0:01:50
169 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy 0:01:51
170 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida 0:01:54
171 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 0:01:56
172 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy 0:01:59
173 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo 0:02:10
174 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott 0:02:35
175 Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF 0:02:44