Fot. Giro d`Italia

Kto i o której godzinie wystartuje do pierwszego etapu 101. edycji Giro d`Italia? 

Otwierający etap pierwszego wielkiego touru w sezonie to licząca 9,7 kilometra jazda indywidualna na czas po pagórkowatych drogach Jerozolimy.

Stosunkowo krótki dystans tej “czasówki” może sprawić, że wysokie lokaty zajmą nie tylko specjaliści od samotnej walki z czasem, ale także sprinterzy i tzw. puncheurs. Dodatkową motywację z pewnością stanowi legendarna maglia rosa, którą dzięki zwycięstwie w Jerozolimie, będzie można dzierżyć nawet przez kilka kolejnych dni.

Pierwszym, który zjedzie z rampy startowej będzie Włoch Fabio Sabatini z drużyny Quick-Step Floors – o godzinie 12:50 czasu polskiego.

Stawkę zamknie oczywiście obrońca tytułu Tom Dumoulin (Team Sunweb). Dla holenderskiego specjalisty od jazdy na czas jest to pierwsza okazja do zyskania przewagi nad rywalami do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej. “Motyl z Maastricht” wystartuje o godzinie 15:45.

W sumie na trasę wyruszy 176 zawodników, wszyscy w jednominutowych odstępach.

1 SABATINI Fabio ITA TVQ 12:50:00
2 NOVAK Domen SLO TBM 12:51:00
3 GAVAZZI Francesco ITA ANS 12:52:00
4 BONNET William FRA GFC 12:53:00
5 BROWN Nathan USA EFD 12:54:00
6 VAN DER SANDE Tosh BEL LTS 12:55:00
7 VENTER Jaco RSA DDD 12:56:00
8 BERTAZZO Liam ITA WIL 12:57:00
9 ATAPUMA HURTADO Darwin COL UAD 12:58:00
10 VAN POPPEL Danny NED TLJ 12:59:00
11 DIDIER Laurent LUX TFS 13:00:00
12 CARAPAZ Richard ECU MOV 13:01:00
13 SAGIV Guy ISR ICA 13:02:00
14 BEWLEY Sam NZL MTS 13:03:00
15 MONTAGUTI Matteo ITA ALM 13:04:00
16 KANGERT Tanel EST AST 13:05:00
17 SELIG Rudiger GER BOH 13:06:00
18 KNEES Christian GER SKY 13:07:00
19 GUARDINI Andrea ITA BRD 13:08:00
20 ROELANDTS Jurgen BEL BMC 13:09:00
21 LAMMERTINK Maurits NED TKA 13:10:00
22 CURVERS Roy NED SUN 13:11:00
23 CAVAGNA Rémi FRA TVQ 13:12:00
24 NIBALI Antonio ITA TBM 13:13:00
25 VENDRAME Andrea ITA ANS 13:14:00
26 LADAGNOUS Matthieu FRA GFC 13:15:00
27 CARTHY Hugh John GBR EFD 13:16:00
28 FRISON Frederik BEL LTS 13:17:00
29 JANSE VAN RENSBURG RSA DDD 13:18:00
30 MOSCOU Jacopo ITA WIL 13:19:00
31 MORI Manuele ITA UAD 13:20:00
32 LINDEMAN Bert-Jan NED TLJ 13:21:00
33 VAN POPPEL Garçon NED TFS 13:22:00
34 PEDRERO Antonio ESP MOV 13:23:00
35 SBARAGLI Kristian ITA ICA 13:24:00
36 HAIG Jack AUS MTS 13:25:00
37 DUPONT Hubert FRA ALM 13:26:00
38 HIRT Jan CZE AST 13:27:00
39 BENNETT Sam IRL BOH 13:28:00
40 PUCCIO Salvatore ITA SKY 13:29:00
41 ANDREETTA Simone ITA BRD 13:30:00
42 DENNIS Rohan AUS BMC 13:31:00
43 PLANCKAERT Baptiste BEL TKA 13:32:00
44 HOFSTEDE Lennard NED SUN 13:33:00
45 CAPECCHI Eros ITA TVQ 13:34:00
46 BONIFAZIO Niccolò ITA TBM 13:35:00
47 TORRES AGUDELO Rodolfo COL ANS 13:36:00
48 MORABITO Steve SUI GFC 13:37:00
49 DOCKER Mitchell AUS EFD 13:38:00
50 ARMEE Sander BEL LTS 13:39:00
51 BERHANE Natnael PERA DDD 13:40:00
52 ZHUPA Eugert ALB WIL 13:41:00
53 MARCATO Marco ITA UAD 13:42:00
54 BATTAGLIN Enrico ITA TLJ 13:43:00
55 IRIZAR ARAMBURU Markel ESP TFS 13:44:00
56 QUINTANA Dayer COL MOV 13:45:00
57 BOIVIN Guillaume CAN ICA 13:46:00
58 JUUL JENSEN Christopher DEN MTS 13:47:00
59 VENTURINI Clément FRA ALM 13:48:00
60 ZEITS Andrey KAZ AST 13:49:00
61 SCHILLINGER Andreas GER BOH 13:50:00
62 KIRYIENKA Vasil BLR SKY 13:51:00
63 BARBIN Enrico ITA BRD 13:52:00
64 DE MARCHI Alessandro ITA BMC 13:53:00
65 KUZNETSOV Viacheslav RUS TKA 13:54:00
66 DIX DAM Laurens NED SUN 13:55:00
67 SENECHAL Florian FRA TVQ 13:56:00
68 BOARO Manuele ITA TBM 13:57:00
69 BELLETTI Manuel ITA ANS 13:58:00
70 REICHENBACH Sébastien SUI GFC 13:59:00
71 DOMBROWSKI Joseph USA EFD 14:00:00
72 DEBUSSHERE Jens BEL LTS 14:01:00
73 ANTON HERNANDEZ Igor ESP DDD 14:02:00
74 ZARDINI Edoardo ITA WIL 14:03:00
75 Piquet Vegard LAENGEN NOR UAD 14:04:00
76 VAN HOECKE Gijs BEL TLJ 14:05:00
77 EG Niklas DEN TFS 14:06:00
78 SEPULVEDA Eduardo ARG MOV 14:07:00
79 DEMPSTER Zakkari AUS ICA 14:08:00
80 KREUZIGER Roman CZE MTS 14:09:00
81 JAUREGUI Quentin FRA ALM 14:10:00
82 SANCHEZ Luis Leon ESP AST 14:11:00
83 PFINGSTEN Christoph GER BOH 14:12:00
84 HENAO MONTOYA Sergio COL SKY 14:13:00
85 MASTERS Mirco ITA BRD 14:14:00
86 VLIEGEN Loïc BEL BMC 14:15:00
87 BELKOV Maxim RUS TKA 14:16:00
88 HAMILTON Christopher AUS SUN 14:17:00
89 STYBAR Zdenek CZE TVQ 14:18:00
90 SIUTSOU Kanstantsin BLR TBM 14:19:00
91 FRAPPORTI Marco ITA ANS 14:20:00
92 ROY Jérémy FRA GFC 14:21:00
93 VAN ASBROECK Tom BEL EFD 14:22:00
94 BAK YTTING Lars DEN LTS 14:23:00
95 O’CONNOR Ben AUS DDD 14:24:00
96 COLEDAN Marco ITA WIL 14:25:00
97 CONTI Valerio ITA UAD 14:26:00
98 GESINK Robert NED TLJ 14:27:00
99 PANTANO GOMEZ Jarlinson COL TFS 14:28:00
100 FERNANDEZ Ruben ESP MOV 14:29:00
101 NEILANDS Krists LAT ICA 14:30:00
102 NIEVE ITURRALDE Mikel ESP MTS 14:31:00
103 CHEREL Mikael FRA ALM 14:32:00
104 BILBAO Pello ESP AST 14:33:00
105 BENEDETTI Cesare ITA BOH 14:34:00
106 ELISSONDE Kenny FRA SKY 14:35:00
107 SENNI Manuel ITA BRD 14:36:00
108 FRANKINY Kilian SUI BMC 14:37:00
109 GONÇALVES José POR TKA 14:38:00
110 VERVAEKE Louis BEL SUN 14:39:00
111 MØRKØV Michael DEN TVQ 14:40:00
112 VISCONTI Giovanni ITA TBM 14:41:00
113 MASNADA Fausto ITA ANS 14:42:00
114 ROUX Anthony FRA GFC 14:43:00
115 SCULLY Tom NZL EFD 14:44:00
116 HANSEN Adam James AUS LTS 14:45:00
117 GIBBONS Ryan RSA DDD 14:46:00
118 FONZI Giuseppe ITA WIL 14:47:00
119 POLANC Jan SLO UAD 14:48:00
120 BOUWMAN Koen NED TLJ 14:49:00
121 MULLEN Ryan IRL TFS 14:50:00
122 VALLS FERRI Rafael ESP MOV 14:51:00
123 NIV Guy ISR ICA 14:52:00
124 TUFT Svein CAN MTS 14:53:00
125 DENZ Nico GER ALM 14:54:00
126 VILLELLA Davide ITA AST 14:55:00
127 GROSSSCHARTNER Felix AUT BOH 14:56:00
128 DE LA CRUZ David ESP SKY 14:57:00
129 SIMION Paolo ITA BRD 14:58:00
130 VENTOSO ALBERDI Fran ESP BMC 14:59:00
131 SCHMIDT Mads Würtz DEN TKA 15:00:00
132 HAGA Tchad USA SUN 15:01:00
133 VIVIANI Elia ITA TVQ 15:02:00
134 MOHORIC Matej SLO TBM 15:03:00
135 DANSE Davide ITA ANS 15:04:00
136 PINOT Thibaut FRA GFC 15:05:00
137 MODÈLE Sacha ITA EFD 15:06:00
138 WELLENS Tim BEL LTS 15:07:00
139 KING Benjamin USA DDD 15:08:00
140 TURRIN Alex ITA WIL 15:09:00
141 ULISSI Diego ITA UAD 15:10:00
142 BENNETT George NZL TLJ 15:11:00
143 PEDERSEN Mads DEN TFS 15:12:00
144 DE LA PARTIE Victor ESP MOV 15:13:00
145 PLAZA Ruben ESP ICA 15:14:00
147 BIDARD François FRA ALM 15:16:00
148 LUTSENKO Alexey KAZ AST 15:17:00
149 KONRAD Patrick AUT BOH 15:18:00
150 POELS Wout NED SKY 15:19:00
151 TONELLI Alessandro ITA BRD 15:20:00
152 DRUCKER Jean-Pierre LUX BMC 15:21:00
153 DOWSETT Alex GBR TKA 15:22:00
154 OOMEN Sam NED SUN 15:23:00
155 SCHACHMANN Maximilian GER TVQ 15:24:00
156 POZZOVIVO Domenico ITA TBM 15:25:00
157 CATTANEO Mattia ITA ANS 15:26:00
158 PREIDLER Georg AUT GFC 15:27:00
159 WOODS Michael CAN EFD 15:28:00
160 CAMPENAERTS Victor BEL LTS 15:29:00
161 MEINTJES Louis RSA DDD 15:30:00
162 MARECZKO Jakub ITA WIL 15:31:00
163 ARU Fabio ITA UAD 15:32:00
164 VAN EMDEN Jos NED TLJ 15:33:00
165 BRAMBILLA Gianluca ITA TFS 15:34:00
166 BETANCUR Carlos COL MOV 15:35:00
167 HERMANS Ben BEL ICA 15:36:00
168 CHAVES RUBIO Jhoan Esteban COL MTS 15:37:00
169 GENIEZ Alexandre FRA ALM 15:38:00
170 LOPEZ MORENO Miguel COL AST 15:39:00
171 FORMOLO Davide ITA BOH 15:40:00
172 FROOME Chris GBR SKY 15:41:00
173 CICCONE Giulio ITA BRD 15:42:00
174 ROCHE Nicolas IRL BMC 15:43:00
175 MARTIN Tony GER TKA 15:44:00
176 DUMOULIN Tom NED SUN 15:45:00