fot. Tour de Yorkshire

Zwycięstwem Kirsten Wild (Wiggle High5) zakończył się pierwszy etap kobiecego wyścigu Tour de Yorkshire. Holenderka została też pierwszą liderką wyścigu.

Pierwszy etap ASDA Women’s Tour de Yorkshire prowadził z Beverley do Doncaster i liczył 132,5 kilometra. Na trasie na zawodniczki czekała jedynie jedna górska premia, co zapowiadało finisz z peletonu.

Niedługo po starcie, ucieczkę uformowały Pffeifer Georgi (Jadan – Weldtite) oraz Meike Uiterwijk Winkel (Parkhotel). Ich przewaga dość szybko urosła do około minuty, lecz z czasem peleton postanowił zakończyć ich przygodę.

Kolejnymi uciekinierkami były Natalie van Gogh (Parkhotel) oraz Anna Christian (Trek – Drops). Ta dwójka została z kolei odpuszczona, lecz peleton wciąż miał zamiar wszystko kontrolować.

Ostatecznie, o zwycięstwie etapowym zadecydował sprint z peletonu. W nim najlepsza okazała się Kirsten Wild (Wiggle High5), która pewnie pokonała Amalie Dideriksen (Boels – Dolmans) i Alice Barnes (Canyon SRAM). Holenderka została też pierwszą liderką imprezy.

Wyniki pierwszego etapu:

1 Kirsten Wild (Ned) Wiggle – High5 3:28:30
2 Amalie Dideriksen (Den) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:00
3 Alice Barnes (GBr) Canyon SRAM Racing 0:00:00
4 Lorena Wiebes (Ned) Parkhotel Valkenburg Cycling Team 0:00:00
5 Marta Bastianelli (Ita) Alé Cipollini 0:00:00
6 Sara Mustonen Lichan (Swe) Experza – Footlogix Ladies Cycling Team 0:00:00
7 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:00:00
8 Abby-Mae Parkinson (GBr) Trek – Drops 0:00:00
9 Neah Evans (GBr) Storey Racing 0:00:00
10 Severine Eraud (Fra) Experza – Footlogix Ladies Cycling Team 0:00:00
11 Pascale Jeuland (Fra) Doltcini – Van Eyck Sport 0:00:00
12 Chanella Stougje (Ned) Parkhotel Valkenburg Cycling Team 0:00:00
13 Anna Henderson (GBr) 0:00:00
14 Maria Vittoria Sperotto (Ita) BePink 0:00:00
15 Rozanne Slik (Ned) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:00
16 Elizabeth Bennett (GBr) 0:00:00
17 Gabriella Shaw (GBr) 0:00:00
18 Ellen McDermott (Irl) 0:00:00
19 Lucy Shaw (GBr) Trek – Drops 0:00:00
20 Nicola Juniper (GBr) 0:00:00
21 Ellen Van Dijk (Ned) Team Sunweb 0:00:00
22 Shara Gillow (Aus) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:00
23 Ilona Hoeksma (Ned) Parkhotel Valkenburg Cycling Team 0:00:00
24 Susanne Andersen (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:00:00
25 Rebecca Durrell (GBr) Storey Racing 0:00:00
26 Danielle Rowe (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:00:00
27 Hannah Payton (GBr) Trek – Drops 0:00:00
28 Janneke Ensing (Ned) Alé Cipollini 0:00:00
29 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle – High5 0:00:00
30 Lea Lin Teutenberg (GER) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:00:00
31 Moniek Tenniglo (Ned) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:00
32 Liane Lippert (GER) Team Sunweb 0:00:00
33 Megan Guarnier (USA) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:00
34 Mieke Docx (Bel) Doltcini – Van Eyck Sport 0:00:00
35 Natalie Van Gogh (Ned) Parkhotel Valkenburg Cycling Team 0:00:00
36 Jessy Druyts (Bel) Experza – Footlogix Ladies Cycling Team 0:00:00
37 Charlotte Bravard (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:00
38 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb 0:00:00
39 Hayley Simmonds (GBr) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:00:00
40 Saartje Vandenbroucke (Bel) Doltcini – Van Eyck Sport 0:00:00
41 Alice Sharpe (Irl) 0:00:00
42 Emily Wadsworth (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:00:00
43 Juliette Labous (Fra) Team Sunweb 0:00:00
44 Karol-Ann Canuel (Can) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:00
45 Evita Muzic (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:00
46 Alexis Ryan (USA) Canyon SRAM Racing 0:00:00
47 Sarah Rijkes (AUT) Experza – Footlogix Ladies Cycling Team 0:00:00
48 Hannah Barnes (GBr) Canyon SRAM Racing 0:00:00
49 Eleanor Dickinson (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:00:00
50 Katia Ragusa (Ita) BePink 0:00:00
51 Lisa Brennauer (GER) Wiggle – High5 0:00:00
52 Julia Soek (Ned) Team Sunweb 0:00:00
53 Rhona Callander (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:00:00
54 Annabel Simpson (GBr) Trek – Drops 0:00:00
55 Meike Uiterwijk Winkel (Ned) Parkhotel Valkenburg Cycling Team 0:00:00
56 Alena Amialiusik (Blr) Canyon SRAM Racing 0:00:00
57 Anna Kay (GBr) Storey Racing 0:00:00
58 Jessica Finney (GBr) 0:00:00
59 Leah Dixon (GBr) 0:00:00
60 Lauren Murphy (GBr) 0:00:00
61 Jennifer George (GBr) 0:00:00
62 Bethany Crumpton (GBr) Storey Racing 0:00:00
63 Ingrid Moe (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:00:00
64 Letizia Borghesi (Ita) BePink 0:00:00
65 Erica Magnaldi (Ita) BePink 0:00:00
66 Georgia Bullard (GBr) 0:00:00
67 Elizabeth-Jane Harris (GBr) Storey Racing 0:00:00
68 Abigail Dentus (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:00:00
69 Lydia Boylan (Irl) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:00:00
70 Chantal Blaak (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:00
71 Jennifer Powell (GBr) 0:00:00
72 Megan Barker (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:00:00
73 Katie Archibald (GBr) Wiggle – High5 0:00:00
74 Ingvild Gåskjenn (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:00:00
75 Alicia Speake (GBr) 0:00:00
76 Manon Lloyd (GBr) Trek – Drops 0:00:00
77 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon SRAM Racing 0:00:00
78 Demmy Druyts (Bel) Doltcini – Van Eyck Sport 0:00:00
79 Trine Holmsgaard (Den) Experza – Footlogix Ladies Cycling Team 0:00:00
80 Anna Plichta (Pol) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:00
81 Laura Massey (GBr) 0:00:00
82 Madeleine Gammons (GBr) 0:00:00
83 Lotte Van Hoek (Ned) Doltcini – Van Eyck Sport 0:00:00
84 Pfeiffer Georgi (GBr) 0:00:00
85 Ingrid Lorvik (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:00:00
86 Ane Santesteban Gonzalez (Esp) Alé Cipollini 0:00:00
87 Roxane Knetemann (Ned) Alé Cipollini 0:00:00
88 Silvia Valsecchi (Ita) BePink 0:00:00
89 Sophie Wright (GBr) 0:00:00
90 Charmaine Porter (GBr) 0:00:00
91 Eri Yonamine (Jpn) Wiggle – High5 0:00:00
92 Jo Tindley (GBr) 0:00:00
93 Hannah Larbalestier (GBr) 0:00:00
94 Francesca Pattaro (Ita) BePink 0:00:00
95 Anna Christian (GBr) Trek – Drops 0:00:00
96 Rachele Barbieri (Ita) Wiggle – High5 0:00:00
97 Rachel Jary (GBr) 0:00:00
98 Annabel Fisher (GBr) 0:00:12
99 Sophie Thackray (GBr) 0:00:16
100 Anne De Ruiter (Ned) Parkhotel Valkenburg Cycling Team 0:00:16
101 Mayuko Hagiwara (Jpn) Alé Cipollini 0:00:16
102 Line Marie Gulliksen (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:00:22
103 Tanja Erath (GER) Canyon SRAM Racing 0:01:05
104 Anna Docherty (GBr) 0:16:17
105 Marion Sicot (Fra) Doltcini – Van Eyck Sport 0:16:17
106 Gemma Sargent (GBr) 0:16:17
107 Anna Badegruber (AUT) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:16:17
108 Rosie Walsh (GBr) 0:16:17
DNF Sarah Walker (GBr)
DNF Jennifer Batey (GBr)
DNF Anna Weaver (GBr)
DNF Chloe Baggs (GBr)
DNF Melissa Lowther (GBr) WNT Rotor Pro Cycling Team
DNF Joscelin Lowden (GBr) Storey Racing
DNS Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products – Birk Sport

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1 Kirsten Wild (Ned) Wiggle – High5 3:28:20
2 Amalie Dideriksen (Den) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:04
3 Alice Barnes (GBr) Canyon SRAM Racing 0:00:06
4 Danielle Rowe (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:00:06
5 Natalie Van Gogh (Ned) Parkhotel Valkenburg Cycling Team 0:00:07
6 Liane Lippert (GER) Team Sunweb 0:00:08
7 Anna Christian (GBr) Trek – Drops 0:00:08
8 Megan Guarnier (USA) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:09
9 Lorena Wiebes (Ned) Parkhotel Valkenburg Cycling Team 0:00:10
10 Marta Bastianelli (Ita) Alé Cipollini 0:00:10
11 Sara Mustonen Lichan (Swe) Experza – Footlogix Ladies Cycling Team 0:00:10
12 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:00:10
13 Abby-Mae Parkinson (GBr) Trek – Drops 0:00:10
14 Neah Evans (GBr) Storey Racing 0:00:10
15 Severine Eraud (Fra) Experza – Footlogix Ladies Cycling Team 0:00:10
16 Pascale Jeuland (Fra) Doltcini – Van Eyck Sport 0:00:10
17 Chanella Stougje (Ned) Parkhotel Valkenburg Cycling Team 0:00:10
18 Anna Henderson (GBr) 0:00:10
19 Maria Vittoria Sperotto (Ita) BePink 0:00:10
20 Rozanne Slik (Ned) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:10
21 Elizabeth Bennett (GBr) 0:00:10
22 Gabriella Shaw (GBr) 0:00:10
23 Ellen McDermott (Irl) 0:00:10
24 Lucy Shaw (GBr) Trek – Drops 0:00:10
25 Nicola Juniper (GBr) 0:00:10
26 Ellen Van Dijk (Ned) Team Sunweb 0:00:10
27 Shara Gillow (Aus) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:10
28 Ilona Hoeksma (Ned) Parkhotel Valkenburg Cycling Team 0:00:10
29 Susanne Andersen (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:00:10
30 Rebecca Durrell (GBr) Storey Racing 0:00:10
31 Hannah Payton (GBr) Trek – Drops 0:00:10
32 Janneke Ensing (Ned) Alé Cipollini 0:00:10
33 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle – High5 0:00:10
34 Lea Lin Teutenberg (GER) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:00:10
35 Moniek Tenniglo (Ned) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:10
36 Mieke Docx (Bel) Doltcini – Van Eyck Sport 0:00:10
37 Jessy Druyts (Bel) Experza – Footlogix Ladies Cycling Team 0:00:10
38 Charlotte Bravard (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:10
39 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb 0:00:10
40 Hayley Simmonds (GBr) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:00:10
41 Saartje Vandenbroucke (Bel) Doltcini – Van Eyck Sport 0:00:10
42 Alice Sharpe (Irl) 0:00:10
43 Emily Wadsworth (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:00:10
44 Juliette Labous (Fra) Team Sunweb 0:00:10
45 Karol-Ann Canuel (Can) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:10
46 Evita Muzic (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:10
47 Alexis Ryan (USA) Canyon SRAM Racing 0:00:10
48 Sarah Rijkes (AUT) Experza – Footlogix Ladies Cycling Team 0:00:10
49 Hannah Barnes (GBr) Canyon SRAM Racing 0:00:10
50 Eleanor Dickinson (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:00:10
51 Katia Ragusa (Ita) BePink 0:00:10
52 Lisa Brennauer (GER) Wiggle – High5 0:00:10
53 Julia Soek (Ned) Team Sunweb 0:00:10
54 Rhona Callander (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:00:10
55 Annabel Simpson (GBr) Trek – Drops 0:00:10
56 Meike Uiterwijk Winkel (Ned) Parkhotel Valkenburg Cycling Team 0:00:10
57 Alena Amialiusik (Blr) Canyon SRAM Racing 0:00:10
58 Anna Kay (GBr) Storey Racing 0:00:10
59 Jessica Finney (GBr) 0:00:10
60 Leah Dixon (GBr) 0:00:10
61 Lauren Murphy (GBr) 0:00:10
62 Jennifer George (GBr) 0:00:10
63 Bethany Crumpton (GBr) Storey Racing 0:00:10
64 Ingrid Moe (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:00:10
65 Letizia Borghesi (Ita) BePink 0:00:10
66 Erica Magnaldi (Ita) BePink 0:00:10
67 Georgia Bullard (GBr) 0:00:10
68 Elizabeth-Jane Harris (GBr) Storey Racing 0:00:10
69 Abigail Dentus (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:00:10
70 Lydia Boylan (Irl) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:00:10
71 Chantal Blaak (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:10
72 Jennifer Powell (GBr) 0:00:10
73 Megan Barker (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:00:10
74 Katie Archibald (GBr) Wiggle – High5 0:00:10
75 Ingvild Gåskjenn (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:00:10
76 Alicia Speake (GBr) 0:00:10
77 Manon Lloyd (GBr) Trek – Drops 0:00:10
78 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon SRAM Racing 0:00:10
79 Demmy Druyts (Bel) Doltcini – Van Eyck Sport 0:00:10
80 Trine Holmsgaard (Den) Experza – Footlogix Ladies Cycling Team 0:00:10
81 Anna Plichta (Pol) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:10
82 Laura Massey (GBr) 0:00:10
83 Madeleine Gammons (GBr) 0:00:10
84 Lotte Van Hoek (Ned) Doltcini – Van Eyck Sport 0:00:10
85 Pfeiffer Georgi (GBr) 0:00:10
86 Ingrid Lorvik (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:00:10
87 Ane Santesteban Gonzalez (Esp) Alé Cipollini 0:00:10
88 Roxane Knetemann (Ned) Alé Cipollini 0:00:10
89 Silvia Valsecchi (Ita) BePink 0:00:10
90 Sophie Wright (GBr) 0:00:10
91 Charmaine Porter (GBr) 0:00:10
92 Eri Yonamine (Jpn) Wiggle – High5 0:00:10
93 Jo Tindley (GBr) 0:00:10
94 Hannah Larbalestier (GBr) 0:00:10
95 Francesca Pattaro (Ita) BePink 0:00:10
96 Rachele Barbieri (Ita) Wiggle – High5 0:00:10
97 Rachel Jary (GBr) 0:00:10
98 Annabel Fisher (GBr) 0:00:22
99 Sophie Thackray (GBr) 0:00:26
100 Anne De Ruiter (Ned) Parkhotel Valkenburg Cycling Team 0:00:26
101 Mayuko Hagiwara (Jpn) Alé Cipollini 0:00:26
102 Line Marie Gulliksen (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:00:32
103 Tanja Erath (GER) Canyon SRAM Racing 0:01:15
104 Anna Docherty (GBr) 0:16:27
105 Marion Sicot (Fra) Doltcini – Van Eyck Sport 0:16:27
106 Gemma Sargent (GBr) 0:16:27
107 Anna Badegruber (AUT) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:16:27
108 Rosie Walsh (GBr) 0:16:27