© carpathianrace.eu / Małgorzata Wolak

Zwycięstwem Matti Baisa (Friuli) zakończył się ostatni etap Karpackiego Wyścigu Kurierów. Zwycięzcą całej imprezy został Filip Maciejuk (Polska).

Ostatni etap KWK prowadził z Tuchowa do Tarnowa po trudnej, pagórkowatej i wietrznej trasie. W sumie na kolarzy czekało aż 7 górskich premii, co zapowiadało bardzo ciekawą rozgrywkę.

Dziś w skład ucieczki wchodzili Juraj Bellan (Słowacja), Venantas Lasinis (Litwa), Jacob Eriksson (Destil – Parkhotel), Jaka Primozic (Kranj), Nils Sinschek (LottoNL), Flavio Peli (DelioGallina), Fitri Saharil (Sapura), Bartłomiej Wojtanek (Chrobry Głogów) i Jens van der Dool (Delta Rotterdam). ich przewaga szybko urosła do ponad minuty, lecz peleton nie zamierzał odpuszczać. Uspokojenie jednak nastąpiło po kontrze Massimo Orlandiego (Friuli), który doszedł do czołówki.

Jak można było się spodziewać, ciężkie podjazdy rozciągały stawkę. Po 110 kilometrach, na czele jechali już Bellan, Lasinis, Peli i Van Den Dool, a peleton mocno się podzielił. Jednocześnie z tyłu ciągle następowały kolejne ataki. W grupie pościgowej znaleźli się m.in. Szymon Tracz (Polska) i Filip Maciejuk (Polska), a lider wyścigu miał wyraźne problemy z kontrolą sytuacji.

Na ostatnich 20 kilometrach, grupa pościgowa doszła do pozostałości z ucieczki, tworząc bardzo silny zestaw. Jednocześnie pozostali kolarze tracili już ponad 2 minuty, co było idealnym układem dla Filipa Maciejuka.

Ostatecznie, po finiszu z grupki, etap wygrał Mattia Bais (Friuli), który pokonał Svena Burgera (WPG Amsterdam) i Szymona Tracza (Polska). Zwycięzcą całego wyścigu został za to Filip Maciejuk (Polska), dla którego to największy sukces w karierze!

 

Pełne wyniki – TUTAJ.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments