fot. Letour.fr

Jak można było się spodziewać, szczere wyznanie Lieuwe Westry pociągnęło za sobą kolejny napływ informacji. Holenderski portal AD.nl podał, iż zamieszani w stosowanie TUE są też Johny Hoogerland i Aart Vierhouten.

Kilka dni temu, w bardzo szczerym wywiadzie, były kolarz ekipy Vacansoleil Lieuwe Westra przyznał się do nadmiernego stosowania TUE. Według niego, bez wielkiego talentu, nie dało się rywalizować z najlepszymi na świecie, nie korzystając z „prawie legalnych” wspomagaczy.

Jak się okazuje, Westra nie był jedynym kolarzem Vacansoleil, który nieco nadużywał luk w przepisach antydopingowych. Według portalu AD.nl, w podobnej sytuacji byli dobrze wszystkim znany Johny Hoogerland oraz Aart Vierhouten. Obaj jednak nie przyznają się do winy.

Według Westry, holenderski zespół przede wszystkim korzystał z Kortyzolu. Jego największymi fanami byli wyżej wymienieni zawodnicy, lecz to przykład innego kolarza – Matteo Carrary – ma najlepiej świadczyć o użyciu nielegalnego środku. Mowa tu o sytuacji z hiszpańskiej Vuelty z 2009 roku, kiedy to Włoch skutecznie i szybko pokonał problemy z kolanem.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments