Fot. Astana Team

Belgijska drużyna ProContinental w środowy wieczór ogłosiła zamknięcie składu na następny sezon. Ostatnim nabytkiem został znany holenderski kolarz Lieuwe Westra. Zawodnik zmienia barwy ekipy po trzech nieudanych latach spędzonych w Astanie.

Transfer do drużyny Wanty to krok wstecz dla Holendra, ale w nowej drużynie 34-latek otrzyma więcej szans jazdy na własne konto. W kazachskiej ekipie głównie pomagał Vincenzo Nibali’emu w górach i podczas trudnych klasyków. W 2014 roku udało mu się wygrać etapy Volta a Catalunya i Criterium du Dauphine, lecz jego pozostałe wyniki nie były zbyt zadowalające.

Obecny sezon przyniósł mu zwycięstwo w klasyfikacji generalnej w wyścigu Trzy Dni De Panne. Ten triumf pozwolił kolarzowi pochodzącemu z Fryzji na nowo uwierzyć w siebie i dał impuls do chęci dalszego rozwoju. Te powody skłoniły Westrę do zaakceptowania oferty drużyny zarządzanej przez dyrektora sportowego Hilaire’a Van Der Schuerena. Zawodnik jest zadowolony z zaproponowanych warunków i chętnie opowiada o swoich planach na przyszłość:

„Po zwycięstwie w De Panne poczułem, że chcę częściej dostawać szansę bycia liderem na poszczególnych imprezach. Spędziłem w Astanie wspaniałe lata i chciałbym za to serdecznie podziękować mojemu byłemu pracodawcy. W mniejszej ekipie będę odgrywał ważniejszą rolę podczas wyścigów – właśnie na to liczę przechodząc do ekipy Wanty-Groupe Gobert. Dodatkowo, będę pracował z ludźmi, których dobrze znam i w tej drużynie będę czuł się jak w domu.”

Belgijska drużyna ma bardzo ambitne plany na sezon 2017. Główny menedżer teamu Jean-Francois Bourlart chciałby, aby ekipa utrzymała status jednej z najsilniejszych na zapleczu World Tour. Mówi też, że Westra będzie ważnym ogniwem zespołu oraz pomoże w realizacji założonych celów:

„W następnym roku musimy utrzymać wysoki poziom sportowy, a nawet postaramy się o jeszcze większą liczbę zwycięstw. Sezon zakończyliśmy na pierwszym miejscu w klasyfikacji drużynowej UCI Europe Tour, więc chcemy powtórzyć ten sukces w kolejnym roku. Najważniejszym celem dla naszej drużyny jest jednak start w jednym z wielkich tourów. Z kolejnym doświadczonym zawodnikiem, jakim jest Lieuwe Westra, coraz bardziej zbliżamy się do upragnionego udziału w trzytygodniowym wyścigu.”

Poprzedni artykułEsteban Chaves rozpocznie sezon w Australii
Następny artykułZapraszamy na zgrupowanie Estepona Camp 2017!
Kolarstwem szosowym fascynuje się od 20 lat, gdy obejrzał w telewizji triumf Bjarne Riisa na Tour de France w 1996 roku. Głównym obszarem jego zainteresowań są zagraniczne wyścigi oraz profesjonalne ekipy zarejestrowane w UCI . Pasjonat wszelkiego rodzaju statystyk kolarskich i ciekawostek związanych z zawodnikami i drużynami. Miłośnik rekreacyjnej jazdy na rowerze i wszystkich rzeczy związanych z Holandią i Belgią.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments