Dimension Data

Po długiej przerwie od startów, Bernhard Eisel jest już bliski powrotu do treningów. Poniedziałkowa operacja krwiaka w okolicach mózgu zakończyła się bowiem powodzeniem.

Problemy Austriaka zaczęły się podczas piątego etapu Tirreno – Adriatico, zakończonego dla niego podczas kraksy. Wówczas od razu stało się jasne, że jeden z głównych przybocznych Marka Cavendisha będzie musiał odstawić rower na pewien czas. Niestety ostateczna diagnoza, mówiąca o krwiaku w okolicach mózgu, uderzyła w cały zespół Dimension Data.

Na szczęście największe problemy są już za Eiselem. W poniedziałek, w klinice im. Marii Hilf w Klagenfurcie, Austriak przeszedł operację, która pozwala mu myśleć o powrocie na europejskie szosy.

Nie wiem jeszcze kiedy dokładnie wrócę na rower. Najpierw chcę wyzdrowieć i dostać pozwolenie od lekarzy. Wciąż cieszę się jazdą, lecz ostatnimi czasy moje ciało otrzymało bardzo wiele bólu. Kiedy operują Ci mózg, zaczynasz wszystko dwukrotnie analizować. Obecnie czuję się nieźle i wiem, że mój powrót to tylko kwestia czasu

– powiedział Eisel.

Wedle wstępnych informacji, doświadczony kolarz Dimension Data może wystartować najszybciej za 4 tygodnie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments