Paris-Nice

Jonathan Hivert (Direct Energie) triumfował na trasie Tour du Finistère. Miejsca na podium uzupełnili Romain Bardet (Ag2r La Mondiale) i Guillaume Martin (Wanty – Groupe Gobert).

33. edycja francuskiej jednodniówki rozpoczęła się dzisiaj w Saint-Évarzec. Kolarze na dość pagórkowatej trasie mieli do przejechania ponad 191 kilometrów, a meta usytuowana była w Quimper. Na liście startowej nie było niestety Polaków.

Po kilku nieudanych atakach utworzyła się ucieczka w składzie: Nicolas Baldo (St-Michel-Auber 93), Corentin Ermenault (Vital Concept Cycling Club), Michiel Dieleman (Cibel-Cebon) i Jelle Mannaerts (Tarteletto-Isorex).

Mocnego tempa ucieczki nie wytrzymali Baldo, Ermenault i Mannaerts, a do Dielemana na rundach w Quimper dojechali: Rein Taaramae (Direct Energie), David Gaudu (Groupama-FDJ), Elie Gesbert (Fortuneo-Samsic), Romain Bardet (AG2R La Mondiale) oraz Warren Barguil (Fortuneo-Samsic). Jednak ta akcja została szybko skasowana przez zdziesiątkowany peleton.

Faworyci jednak nie dawali za wygraną i po raz kolejny utworzyła się na hopkach bardzo mocna grupa, która między sobą rozegrała walkę o zwycięstwo. Najszybszy okazał się Jonathan Hivert (Direct Energie). Kolejne miejsca zajęli Romain Bardet (Ag2r La Mondiale) i Guillaume Martin (Wanty – Groupe Gobert).

Wyniki:

1 HIVERT Jonathan (Direct Energie) 4:43:04
2 BARDET Romain (Ag2r La Mondiale) 0:00:00
3 MARTIN Guillaume (Wanty – Groupe Gobert) 0:00:00
4 EDET Nicolas (Cofidis, Solutions Credits) 0:00:00
5 JANSSENS Jimmy (Cibel – Cebon) 0:00:00
6 CORNU Jérémy (Direct Energie) 0:00:00
7 GRELLIER Fabien (Direct Energie) 0:00:00
8 VAN GARDEREN Tejay (Bmc Racing Team) 0:00:00
9 HAGEN Carl Fredrik (Joker Icopal) 0:00:00
10 CALMEJANE Lilian (Direct Energie) 0:00:07
11 BARGUIL Warren (Team Fortuneo – Samsic) 0:00:07
12 LE CUNFF Kévin (St Michel – Auber 93) 0:00:07
13 ANTOMARCHI Julien (Roubaix Lille Metropole) 0:00:07
14 NAVARRO GARCIA Daniel (Cofidis, Solutions Credits) 0:00:07
15 OURSELIN Paul (Direct Energie) 0:00:31
16 FINETTO Mauro (Delko Marseille-Provence Ktm) 0:00:55
17 SIMON Julien (Cofidis, Solutions Credits) 0:00:55
18 MATE Luis Angel (Cofidis, Solutions Credits) 0:00:55
19 WYSS Danilo (Bmc Racing Team) 0:00:55
20 MALDONADO Anthony (St Michel – Auber 93) 0:00:55
21 BOHLI Tom (Bmc Racing Team) 0:00:55
22 HARDY Romain (Team Fortuneo – Samsic) 0:00:55
23 DEGAND Thomas (Wanty – Groupe Gobert) 0:00:55
24 DUMOULIN Samuel (Ag2r La Mondiale) 0:00:55
25 LADAGNOUS Matthieu (Groupama – FDJ) 0:00:55
26 BARTHE Cyril (Euskadi Basque Country – Murias) 0:00:55
27 ALLEGAERT Piet (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:00:55
28 TURGIS Jimmy (Cofidis, Solutions Credits) 0:00:55
29 ROSSKOPF Joseph (Bmc Racing Team) 0:00:55
30 THOMINET Camille (St Michel – Auber 93) 0:00:55
31 FONSECA Armindo (Team Fortuneo – Samsic) 0:00:55
32 TEUGELS Lennert (Cibel – Cebon) 0:00:55
33 LOPEZ COZARD Jaimel (Team Euskadi) 0:00:55
34 EL FARES Julien (Delko Marseille-Provence Ktm) 0:00:55
35 MARCHAND Gianni (Cibel – Cebon) 0:00:55
36 MAINARD Jérôme (Roubaix Lille Metropole) 0:00:55
37 FRANKINY Kilian (Bmc Racing Team) 0:00:55
38 GOUAULT Pierre (Roubaix Lille Metropole) 0:00:55
39 GAUDU David (Groupama – FDJ) 0:01:00
40 MADRAZO Angel (Delko Marseille-Provence Ktm) 0:01:00
41 GAREL Adrien (Vital Concept Cycling Club) 0:01:00
42 GESBERT Elie (Team Fortuneo – Samsic) 0:01:00
43 GARCIA AMBROA Ricardo (Team Euskadi) 0:01:03
44 DERNIES Tom (Roubaix Lille Metropole) 0:01:08
45 PORTE Richie (Bmc Racing Team) 0:01:08
46 BAGUES KALPARSORO Aritz (Euskadi Basque Country – Murias) 0:01:15
47 LEDANOIS Kévin (Team Fortuneo – Samsic) 0:01:19
48 HOEM Bjorn Tore (Joker Icopal) 0:01:27
49 SKJERPING Kristoffer (Joker Icopal) 0:01:38
50 MAURELET Flavien (St Michel – Auber 93) 0:01:49
51 LEVEAU Jérémy (Delko Marseille-Provence Ktm) 0:01:56
52 BONNAMOUR Franck (Team Fortuneo – Samsic) 0:02:17
53 GAUTIER Cyril (Ag2r La Mondiale) 0:02:17
54 RUIJGH Rob (TARTELETTO – ISOREX) 0:02:53
55 VANSPEYBROUCK Pieter (Wanty – Groupe Gobert) 0:03:27
56 DUCHESNE Antoine (Groupama – FDJ) 0:06:03
57 DOUBEY Fabien (Wanty – Groupe Gobert) 0:06:03
58 MARTIN SANZ Gotzon (Team Euskadi) 0:06:03
59 ARMIRAIL Bruno (Groupama – FDJ) 0:06:03
60 RODRIGUEZ RECHE Sergio (Euskadi Basque Country – Murias) 0:06:03
61 DIELEMAN Michiel (Cibel – Cebon) 0:06:28
62 THOMAS Benjamin (Groupama – FDJ) 0:08:59
63 LAMMERTINK Steven (Vital Concept Cycling Club) 0:13:53
64 BUADES FERRIOL Marc (Team Euskadi) 0:13:53