Paris-Nice

Francuska ekipa B&B Hotels – Vital Concept ogłosiła niedawno podpisanie kontraktów z trzema nowymi zawodnikami – Cyrilem Gautier, Jonathanem Hivert i Thibault Ferasse.

Ostatni z wymienionych jest najmniej doświadczonym kolarzem. Ferasse ma 26 lat i ostatnie cztery sezony spędził na poziomie kontynentalnym. Przez pierwsze dwa lata jeździł w drużynie Armii Francuskiej, a w kolejnych dwóch reprezentował barwy Natura4Ever – Roubaix Lille Metropole. Francis dobrze czuje się w klasykach, co potwierdzają miejsca w czołówkach takich wyścigów, jak Tour du Doubs, czy Grand Prix de la Somme. W zeszłym roku zwyciężył w etapówce Boucles de la Mayene (2.1) pokonując takich kolarzy, jak Bryan Coquard, Stijn Vandenbergh, Dorian Godon czy Julien Simon. Thibault Ferasse podpisał dwuletni kontrakt z B&B Hotels – Vital Concept.

Kolejnymi zawodnikami, którzy w przyszłym sezonie dołączą do bretońskiej formacji są Jonathan Hivert i Cyril Lemoine. Kolarze są bardzo dobrymi znajomymi, mieszkają parę kilometrów od siebie i przez kilka lat ścigali się w tych samych ekipach. 35-letni Jonathan Hivert w tym roku jeździł w barwach Team Total Direct Energie. Jego największymi sukcesami są triumfy w Vuelta
a Castilla y Leon, Etoile de Besseges, Tour Cycliste International du Haut Var Matin i w Gran Premio Miguel Indurain. Hivert był też najlepszy na etapach Tour de Romandie i Paryż – Nicea. Z drużyną z Bretanii podpisał dwuletni kontrakt.

O dwa lata starszy Cyril Lemoine jest o wiele mniej utytułowany. Ma na swoim koncie miejsca w czołówkach Tour du Poiteu-Charentes, Criterium International czy 4 Dni Dunkierki. Francuz związał się z ekipą Jerome’a Pineau roczną umową.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments