fot. AG2R La Mondiale

Quentin Jauregui po sześciu sezonach spędzonych w ekipie AG2R La Mondiale opuszcza drużynę kierowaną przez Vincenta Lavenu. 26-latek będzie przez kolejne dwa lata ścigać się w barwach zespołu B&B Hotels – Vital Concept.

Francuz nie zdecydował się pozostać w składzie ekipy, którą od 2021 roku będzie wspierać francuski koncern samochodowy Citroën. Mimo tego w swojej nowej drużynie B&B Hotels – Vital Concept 26-latek powinien otrzymać wiele szans walki na własną rękę, a także będzie on pomagać najważniejszemu kolarzowi francuskiej ekipy Bryanowi Coquardowi. Jauregui nie może doczekać się nowego wyzwania w swojej karierze, o czym wspomniał w rozmowie z biurem prasowym swojego nowego pracodawcy.

Doszedłem do takiego etapu w moim życiu, w którym odczuwam potrzebę zmiany. Ścigam się na rowerze po to, aby wygrywać wyścigi i jestem przekonany, że będę miał na to okazję w barwach nowej drużyny. Zespół B&B Hotels – Vital Concept z każdym rokiem rośnie w siłę, wprowadzane są nowe elementy i kalendarz startów się wydłuża. Projekt dobrze się rozwija i potrzebuje doświadczonych kolarzy. Myślę, że wiem wystarczająco dużo o wyścigach na najwyższym poziomie, aby przynieść pożytek nowej ekipie

– powiedział zawodnik wywodzący się z kolarstwa przełajowego.

Poprzedni artykułFilippo Ganna: „Dlaczego nie miałbym myśleć także o klasykach?”
Następny artykułTom-Jelte Slagter kończy karierę i zostaje sprzedawcą traktorów
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments