Directvelo.com

Niestety w wieku zaledwie 32 lat swoją przygodę z zawodowym peletonem w roli zawodnika kończy dwukrotny mistrz Francji w wyścigu ze startu wspólnego Arthur Vichot.

Po 11 sezonach spędzonych kolarstwie zawodowym Vichot uznał, że czas odwiesić kolarskie buty na kołek. Francuz swoją karierę rozpoczynał w zespole Francaise des Jeux (obecnie Groupama-FDJ), w którym spędził aż 9 lat. Następnie zwycięzca Tour de l’Ain z 2018 roku ostatnie dwa sezony ścigał się w barwach ekipy B&B Hotels – Vital Concept. Swoją decyzję o zakończeniu kariery Arthur Vichot przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Po 11 latach w zawodowym peletonie w końcu nadszedł czas, aby zamknąć ten rozdział. Odstawiam rower na bok wyłącznie ze szczęśliwymi wspomnieniami, spotkaniami oraz wyjątkowymi emocjami, które zostaną ze mną na zawsze. Czuję się uprzywilejowany i bardzo dziękuję kolarstwu, a także wszystkim troskliwym i pozytywnym ludziom, którzy pozwolili mi zostać sportowcem i człowiekiem, którym teraz jestem. Teraz przede mną nowe życie, z innymi projektami i innymi celami 

– napisał trzeci kolarz wyścigu Paryż-Nicea z 2014 roku.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments