Ronde van Vlaanderen

Już o 10:30 w świąteczną niedzielę zawodnicy rozpoczną walkę w tegorocznym Ronde van Vlaanderen. Dziś organizatorzy potwierdzili oficjalną listę startową wyścigu, na której nie brakuje największych gwiazd kolarstwa.

Jak co roku, niebywała atmosfera De Ronde unosi się nad Flandrią od kilku dni. Emocje pogłębiają się wraz ze wzrostem liczby zawodników w lokalnych hotelach. Dziś organizatorzy podali oficjalne listy startowe najważniejszego belgijskiego wyścigu w sezonie, na których nie brakuje wielkich nazwisk.

Wśród mężczyzn na starcie zobaczymy praktycznie wszystkich największych specjalistów od wyścigów jednodniowych. Wśród nich znajduje się trzech reprezentantów Polski, z czego jeden (Michał Kwiatkowski) ma realne szanse na bardzo solidny rezultat. Za pomoc Torunianinowi odpowiedzialny będzie Michał Gołaś, a Petera Sagana wspierać będzie Maciej Bodnar.

W przypadku Pań, na starcie zobaczymy także trzy nasze reprezentantki. W ich przypadku liczymy jednak na jeszcze lepsze występy niż w przypadku Panów. W szczególności szanse na wysokie miejsce ma Katarzyna Niewiadoma, która już przed rokiem była blisko podium. Oprócz niej będziemy mogli kibicować Katarzynie Pawłowskiej i Małgorzacie Jasińskiej.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments