Fot. Marek Bala/Naszosie.pl

We wpisie opublikowanym w piątek wieczorem na Twitterze i kilka godzin później usuniętym, Chris Froome (Team Sky) nazwał doniesienia francuskiego dziennika „Le Monde” o tym, że jego sprawa przekroczenia normy salbutamolu została skierowana do Trybunału Antydopingowego UCI, fałszywym newsem. 

Francuski dziennik „Le Monde” poinformował w piątek wieczorem, że sprawa dwukrotnego przekroczenia normy salbutamolu przez Chrisa Froome`a została skierowana z LADS (Legal Anti-Doping Services), ciała Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI), do Trybunału Antydopingowego UCI. Powodem miało być według gazety odrzucenie przez LADS argumentów, które Brytyjczyk wraz z zespołem swoich prawników dostarczył, by uzasadnić aż dwukrotne przekroczenie obowiązującej normy salbutamolu podczas hiszpańskiej Vuelty 2017.

Ta sama informacja została podana również przez AFP, a kilka godzin później Froome napisał na Twitterze: „Fałszywe newsy ponownie obiegły świat tego wieczoru. Czego nie zrobią dziennikarze dla kilku kliknięć”.

Wyżej zacytowany tweet zebrał zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze, a później został usunięty. Obecnie najnowszą publikacją lidera Team Sky na Twitterze jest podany dalej wpis z oficjalnego profilu wyścigu Tour de France, który informuje, że do Grand Départ pozostało sto dni (z 29 marca).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments