Fot. Lotto-Soudal

31-letni Belg Thomas De Gendt (Lotto-Soudal) po całym dniu spędzonym w ucieczce, “na solo” wygrał trzeci etap wyścigu Volta Ciclista a Catalunya i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej oraz dwóch innych! 

Zmieniona z powodu zagrożenia lawinami śnieżnymi trasa trzeciego etapu wyścigu Volta Ciclista a Catalunya prowadziła z San Cugat do Camprodón i wynosiła 153 kilometry. Pierwotnie odcinek ten miał być przeznaczony dla górali i kończyć się na podjeździe pod Valter 2000, ale ostatecznie kolarze zmierzyli się jedynie z dwiema premiami górskimi, a szczyt ostatniej z nich (Port de Collabos dł. 6,9 km; śr. nach. 5,7%) znajdował się trzynaście kilometrów przed metą.

W ucieczkę dnia zabrało się pięciu zawodników, w tym król ucieczek Thomas De Gendt (Lotto-Soudal), Clément Chevrier (AG2R), Lluís Guillermo Mas (Caja Rural-Seguros RGA), Pablo Torres (Burgos-BH) oraz Mikel Bizkarra (Euskadi-Murias).

Można było się spodziewać, że doświadczony De Gendt nie zabierze się w ucieczkę bez celu i tak też się stało. Belg wygrał premię górską pierwszej kategorii Coll de Bracons i zapewnił sobie prowadzenie w klasyfikacji górskiej.

Po tym podjeździe od ucieczki odpadło dwóch zawodników – Pablo Torres i Clément Chevrier. Przewaga prowadzącego tria cały czas utrzymywała się na poziomie półtorej minuty.

Przed ostatnim podjazdem zaatakował Thomas De Gendt i z dość dużą łatwością odjechał kolegom, którzy zostali schwytani przez peleton 16 kilometrów przed metą.

Na szczyt drugiej i zarazem ostatniej górskiej premii kolarz Lotto-Soudal samotnie wjechał z przewagą około 1 minuty i 40 sekund.

Tymczasem z peletonu zaatakowało czterech bardzo mocnych kolarzy: Nairo Quintana, Simon Yates, Thibaut Pinot i Mathias Frank. Nie udało im się jednak dogonić De Gendta. Na pocieszenie powalczyli o drugą i trzecią lokatę, które zajęli odpowiednio S. Yates i Pinot. Brytyjczykowi i Francuzowi udało się zebrać bonifikaty, ale grupa lidera dosłownie siedziała im na plecach.

Dla Thomasa De Gendta jest to trzeci etapowy sukces w Katalonii w karierze. Koszulki lidera, górala oraz lidera klasyfikacji lotnych premii są fantastycznym dodatkiem, który wynagradza jego ciężką pracę w silnym i niesprzyjającym wietrze, a także doskonały zmysł taktyczny.

Wyniki trzeciego etapu:

1 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 4:13:48
2 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott 0:00:20
3 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
4 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
5 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
6 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida
7 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
8 Egan Bernal (Col) Team Sky
9 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida
10 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors
11 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo
12 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
13 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
14 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic
15 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
16 Jhonatan Narvaez (Ecu) Quick-Step Floors
17 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
18 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott
19 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ
20 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates
21 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale
22 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
23 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal
24 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
25 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb
26 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo
27 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida
28 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic
29 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo
30 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural-Seguros RGA
31 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy
32 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team
33 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
34 Alex Howes (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
35 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
36 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo
37 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
38 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
39 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
40 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe
41 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
42 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team
43 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
44 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team
45 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
46 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
47 Marc Soler (Spa) Movistar Team
48 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
49 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin
50 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
51 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
52 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
53 Aldemar Reyes Ortega (Col) Manzana Postobon
54 Joaquim Silva (Por) Caja Rural-Seguros RGA
55 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin
56 Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Samsic
57 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
58 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
59 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
60 Jhojan Orlando Garcia Sosa (Col) Manzana Postobon
61 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
62 Ben O’Connor (Aus) Dimension Data
63 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ
64 Stef Clement (Ned) LottoNL-Jumbo
65 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
66 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors
67 James Knox (GBr) Quick-Step Floors
68 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
69 Ricardo Vilela (Por) Manzana Postobon
70 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
71 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Fortuneo-Samsic
72 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo
73 Igor Merino Kortazar (Spa) Burgos BH
74 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky
75 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
76 Sergio Henao (Col) Team Sky
77 Fabio Duarte (Col) Manzana Postobon
78 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy
79 José Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team 0:00:46
80 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo 0:00:53
81 Tsgabu Grmay (Eth) Trek-Segafredo
82 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida
83 Rob Power (Aus) Mitchelton-Scott 0:01:11
84 Wilmar Andres Paredes Zapata (Col) Manzana Postobon 0:01:14
85 Jérémy Maison (Fra) Fortuneo-Samsic 0:01:16
86 Sebastian Henao (Col) Team Sky 0:01:22
87 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH 0:00:20
88 Carlos Verona (Spa) Mitchelton-Scott 0:01:59
89 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott
90 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky 0:02:03
91 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 0:02:25
92 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
93 James Shaw (GBr) Lotto Soudal
94 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
95 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
96 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH
97 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA
98 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team
99 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb
100 Willie Smit (RSA) Katusha-Alpecin
101 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team
102 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team
103 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy
104 Jose Manuel Diaz (Spa) Israel Cycling Academy
105 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH
106 Bram Tankink (Ned) LottoNL-Jumbo
107 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
108 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
109 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
110 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates
111 Dorian Godon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
112 Pawel Poljanski (Pol) Bora-Hansgrohe
113 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb
114 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
115 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
116 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb
117 Winner Anacona (Col) Movistar Team
118 Hernan Ricardo Aguirre Caipa (Col) Manzana Postobon
119 Igor Anton (Spa) Dimension Data
120 Daniel Teklehaimanot (Eri) Cofidis, Solutions Credits
121 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis, Solutions Credits
122 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:00:20
123 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
124 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 0:05:25
125 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates
126 Philip Deignan (Irl) Team Sky
127 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
128 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data
129 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy
130 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
131 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida
132 Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis, Solutions Credits
133 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale
134 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
135 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 0:08:20
136 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin
137 Julen Irizar Laskurain (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
138 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
139 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
140 Silvio Herklotz (Ger) Burgos BH 0:08:27
141 Jetse Bol (Ned) Manzana Postobon
142 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin
143 Michael Mørkøv (Den) Quick-Step Floors
144 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates
145 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb
146 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team
147 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
148 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ
149 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
150 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
151 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe
152 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Samsic 0:08:27
153 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
154 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida
155 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
156 Pablo Torres Muiño (Spa) Burgos BH
157 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
158 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida
159 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy
160 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH
161 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo-Samsic
162 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team
163 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ
164 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo 0:08:44
165 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors 0:12:50
166 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora-Hansgrohe
167 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb
168 Cyril Barthe (Fra) Euskadi Basque Country-Murias
169 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates
170 Enrique Sanz Unzue (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
171 Roy Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy
172 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ
173 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott 0:00:20

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:

1 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 12:34:54
2 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 0:00:23
3 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe 0:00:27
4 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott 0:00:29
5 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
6 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ 0:00:31
7 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 0:00:34
8 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida 0:00:35
9 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors
10 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
11 Egan Bernal (Col) Team Sky
12 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida
13 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ
14 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo
15 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic
16 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
17 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
18 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal
19 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale
20 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates
21 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida
22 Alex Howes (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
23 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
24 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
25 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team
26 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
27 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
28 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
29 Marc Soler (Spa) Movistar Team
30 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH
31 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo
32 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
33 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
34 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb
35 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
36 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo
37 Sergio Henao (Col) Team Sky
38 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team
39 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
40 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
41 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural-Seguros RGA
42 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
43 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
44 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors
45 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
46 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic
47 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
48 Stef Clement (Ned) LottoNL-Jumbo
49 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
50 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
51 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
52 Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Samsic
53 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy
54 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky
55 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team
56 Aldemar Reyes Ortega (Col) Manzana Postobon
57 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
58 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
59 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
60 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Fortuneo-Samsic
61 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo
62 Ben O’Connor (Aus) Dimension Data
63 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
64 Ricardo Vilela (Por) Manzana Postobon
65 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott
66 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits
67 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin
68 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
69 Fabio Duarte (Col) Manzana Postobon
70 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
71 Jhojan Orlando Garcia Sosa (Col) Manzana Postobon
72 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
73 Joaquim Silva (Por) Caja Rural-Seguros RGA
74 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ
75 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
76 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy
77 José Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team 0:01:01
78 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo 0:01:08
79 Tsgabu Grmay (Eth) Trek-Segafredo
80 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo 0:01:24
81 Jhonatan Narvaez (Ecu) Quick-Step Floors
82 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin
83 Rob Power (Aus) Mitchelton-Scott 0:01:26
84 Wilmar Andres Paredes Zapata (Col) Manzana Postobon 0:01:29
85 Sebastian Henao (Col) Team Sky 0:01:37
86 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida 0:01:57
87 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 0:02:02
88 Igor Merino Kortazar (Spa) Burgos BH 0:02:07
89 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott 0:02:14
90 Carlos Verona (Spa) Mitchelton-Scott
91 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky 0:02:18
92 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb 0:02:40
93 James Shaw (GBr) Lotto Soudal
94 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
95 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
96 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis, Solutions Credits
97 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy
98 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team 0:03:29
99 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
100 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
101 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb
102 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team
103 Dorian Godon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
104 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA
105 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
106 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates
107 James Knox (GBr) Quick-Step Floors 0:03:52
108 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:04:02
109 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 0:04:07
110 Willie Smit (RSA) Katusha-Alpecin
111 Jose Manuel Diaz (Spa) Israel Cycling Academy
112 Winner Anacona (Col) Movistar Team
113 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
114 Igor Anton (Spa) Dimension Data 0:04:14
115 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb 0:04:33
116 Hernan Ricardo Aguirre Caipa (Col) Manzana Postobon
117 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 0:04:40
118 Jérémy Maison (Fra) Fortuneo-Samsic 0:04:48
119 Bram Tankink (Ned) LottoNL-Jumbo 0:05:19
120 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:05:35
121 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH 0:05:57
122 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale 0:06:29
123 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
124 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 0:07:07
125 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida
126 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy 0:07:12
127 Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:07:14
128 Pawel Poljanski (Pol) Bora-Hansgrohe 0:08:28
129 Pablo Torres Muiño (Spa) Burgos BH 0:08:41
130 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ 0:08:42
131 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal 0:08:57
132 Philip Deignan (Irl) Team Sky
133 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH 0:09:06
134 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:09:13
135 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin 0:09:24
136 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin 0:09:31
137 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
138 Julen Irizar Laskurain (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 0:10:02
139 Silvio Herklotz (Ger) Burgos BH 0:10:07
140 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
141 Michael Mørkøv (Den) Quick-Step Floors 0:10:09
142 Jetse Bol (Ned) Manzana Postobon
143 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
144 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb
145 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
146 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
147 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy 0:10:16
148 Daniel Teklehaimanot (Eri) Cofidis, Solutions Credits 0:10:17
149 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates 0:11:00
150 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team 0:11:04
151 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida 0:11:59
152 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida
153 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo-Samsic
154 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team
155 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Samsic
156 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
157 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
158 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo 0:12:16
159 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ 0:12:38
160 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data 0:13:10
161 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ 0:14:32
162 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora-Hansgrohe 0:14:39
163 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe 0:14:52
164 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo 0:15:00
165 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo 0:15:12
166 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors 0:16:12
167 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH 0:16:18
168 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 0:16:22
169 Enrique Sanz Unzue (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 0:16:52
170 Cyril Barthe (Fra) Euskadi Basque Country-Murias 0:19:18
171 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb 0:19:21
172 Roy Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy 0:19:35
173 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:20:58