Michał Kapusta / naszosie.pl

Już za niecały miesiąc rozpocznie się jeden z ostatnich sprawdzianów kolarzy przygotowujących się do Giro d’Italia – Tour of the Alps. Dziś przedstawiono kilka największych gwiazd, które pojawią się na starcie włoskiej imprezy.

Na briefingu w miejscowości Auer, organizatorzy wyścigu łączącego Trydent z Tyrolem uchylili rąbka tajemnicy i przedstawili kilka istotnych informacji dotyczących listy startowej wyścigu. Zgodnie z zapowiedziami, największą gwiazdą, która pojawi się na Tour of the Alps będzie Chris Froome. Właśnie tym pięciodniowym wyścigiem Brytyjczyk będzie chciał optymalnie przygotować się do Giro d’Italia.

Oprócz lidera Team Sky, na włoskich i austriackich szosach pojawi się zawodnik, który już w zeszłym roku był bliski odniesienia sukcesu. Mowa oczywiście o Thibaut Pinot, który tym razem powoli wchodzi w sezon. Co więcej, także Włosi będą mieli swojego faworyta. Na start w Tour of the Alps 2018 zdecydował się bowiem lider ekipy UAE Team Emirates, Fabio Aru.

W Auer organizatorzy wyścigu przedstawili też listę ekip, która pojawi się na starcie wyścigu. Znajduje się na niej 9 zespołów World Tour, 8 ProContinental, dwie ekipy kontynentalne i reprezentacja Włoch. Co więcej, w drugiej wymienionej grupie znajduje się ekipa CCC Sprandi Polkowice.

Ekipy World Tour:
AG2R-La Mondiale
Astana Pro Team
Bahrain-Merida Pro Cycling Team
BORA-hansgrohe
Dimension Data
Groupama-FDJ
Lotto.NL-Jumbo
Team Sky
UAE-Emirates

Ekipy ProContinental:
Androni Giocattoli-Sidermec
Bardiani-CSF
CCC-Sprandi
Euskadi-Murias
Gazprom-Rusvelo
Israel Cycling Academy
Nippo-Vini Fantini
Wilier Triestina-Selle Italia

Ekipy Continental:
Tirol Cycling Team
Team Felbermayr-Simplon

Reprezentacje:
Włochy