Tour of Antalya

Artem Ovechkin (Marathon-Tula Cycling Team) wygrał trzeci etap Tour of Antalya i został nowym liderem wyścigu.

Przedostatni etap tureckiego wyścigu był dość specyficzny. Początkowo organizatorzy myśleli o czasówce, ale ostatecznie kolarze ścigali się na trasie liczącej tylko niespełna 33 kilometry. Prawie 12 ostatnich kilometrów prowadziło pod górę, a ostatnie 7000 metrów to średnie nachylenie 9,7 %.

Mimo tak krótkiego etapu peleton puścił trzyosobową ucieczkę w składzie: Christian Albrechtsen (Dania), Ahmet Örken (Salcano Sakarya) i Maksym Vasilyev (Ukraina). Jednak zgodnie z oczekiwaniami ich akcja zakończyła się już na początku podjazdu.

Na samotny atak zdecydował się Artem Ovechkin (Marathon-Tula Cycling Team). Doświadczony Rosjanin mający za sobą występy w ekipie Katusha sukcesywnie powiększał przewagę i nie dał się doścignąć do samej mety. Został także nowym liderem wyścigu.

Drugi był młody Erytrejczyk jeżdżący w ekipie Alberto Contadora i Ivana Basso – Awet Habtom (Polartec-Kometa). Podium etapowe uzupełnił Edoardo Zardini (Wilier Triestina – Selle Italia).

Na dziewiątym miejscu finiszował dziś Szymon Rekita (Leopard Pro Cycling), który w generalce także jest dziewiąty.

Wyniki trzeciego etapu:

1  OVECHKIN Artem Marathon-Tula Cycling Team 1:04:40
2  HABTOM Awet Polartec-Kometa 0:42
3  ZARDINI Edoardo Wilier Triestina – Selle Italia 0:44
4  KOSHEVOY Ilia Wilier Triestina – Selle Italia 1:01
5  RAILEANU Cristian Torku Sekerspor 1:03
6  DE JONGHE Kevin Tarteletto – Isorex 1:08
7  HABTOM Michael Eritrea 1:16
8  PRONSKIY Vadim Astana City 1:23
9  REKITA Szymon Leopard Pro Cycling 1:30
10  BRKIC Benjamin Tirol Cycling Team 1:35
11  CANTÓN Isaac Polartec-Kometa ,,
12  BUDYAK Anatoliy Ukraine ,,
13  BERNAS Pawel CCC Sprandi Polkowice 1:42
14  HOLLER Nikodemus Bike Aid 1:45
15  SANTORO Antonio Monkey Town Continental Team 1:51
16  KLEIMAN Wim Monkey Town Continental Team ,,
17  SCHINNAGEL Johannes Tirol Cycling Team ,,
18  OKISHEV Viktor Vino – Astana Motors 1:58
19  BROżYNA Piotr CCC Sprandi Polkowice 2:24
20  NATAROV Yuriy Astana City 2:35
21  VAN ENGELEN Adne Bike Aid ,,
22  NEPOMNYACHSHIY Yevgeniy Vino – Astana Motors 2:37
23  INKELAAR Kevin Polartec-Kometa 2:52
24  KANGANGI Suleiman Bike Aid 3:15
25  BANZER Gordian Akros – Renfer SA 3:17
26  FRIEDRICH Marco Tirol Cycling Team 3:18
27  RAHBEK Mads Denmark 3:21
28  KAGIMU Charles Bike Aid 3:25
29  OVSYANNIKOV Alexandr Vino – Astana Motors 3:28
30  TORRES Sergio Tarteletto – Isorex 3:41
31  SCHEIRE Ruben Tarteletto – Isorex 3:45
32  VOISARD Yannis Akros – Renfer SA ,,
33  ABRAHAM Meron Bike Aid ,,
34  SOBAL Yauhen Minsk Cycling Club 3:57
35  SEVILLA Diego Pablo Polartec-Kometa 4:18
36  WIRTGEN Luc Leopard Pro Cycling ,,
37  VAN LUIJK Sven Monkey Town Continental Team 4:21
38  PREVAR Oleksandr Ukraine 4:30
39  ASTAFYEV Stepan Vino – Astana Motors 4:31
40  KRIEGER Alexander Leopard Pro Cycling 4:52
41  KELLECI Abdulkadir Brisaspor 5:00
42  VASILYEV Maksym Ukraine 5:05
43  WURTZ SCHMIDT Kasper Denmark ,,
44  CLEMMENSEN Silas Zacharias Denmark ,,
45  VOLOSHIN Alexey Vino – Astana Motors ,,
46  AKHMETOV Galym Astana City 5:14
47  SOKOLOV Nikita Vino – Astana Motors 5:18
48  KIPKEMBOI Salim Bike Aid 5:20
49  MOSCA Jacopo Wilier Triestina – Selle Italia ,,
50  LEHNER Daniel Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
51  KRIZEK Matthias Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
52  SCHLEMMER Lukas Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
53  VOGT Mario Team Sapura Cycling 5:37
54  KAYGISIZ Zeki Salcano Sakarya 5:44
55  WILDAUER Markus Tirol Cycling Team ,,
56  MIKAYILZADE Musa Synergy Baku Cycling Project 5:59
57  SHTEIN Grigoriy Astana City ,,
58  POZZATO Filippo Wilier Triestina – Selle Italia 6:02
59  YILMAZ Yunus Emre Brisaspor ,,
60  PLUCINSKI Leszek CCC Sprandi Polkowice ,,
61  KUZMIN Anton Astana City ,,
62  MANAKOV Victor Marathon-Tula Cycling Team 6:38
63  SAMOILAU Branislau Minsk Cycling Club 6:44
64  NIKITIN Matvey Astana City 6:50
65  CHSHERBININ Yuriy Apple Team 7:00
66  RABITSCH Stephan Team Felbermayr – Simplon Wels 7:08
67  BUSKERMOLEN Jordy Monkey Town Continental Team 7:14
68  SAYAR Mustafa Salcano Sakarya ,,
69  GLADILIN Alexandr Apple Team ,,
70  BALKAN Onur Torku Sekerspor ,,
71  VORGANOV Eduard Minsk Cycling Club ,,
72  SUKHOV Maksim Marathon-Tula Cycling Team 7:28
73  PONS Gaetan Leopard Pro Cycling 7:36
74  KRISTENSEN Mads Ostergaard Denmark ,,
75  SAMLI Ferit Torku Sekerspor 7:52
76  GESSNER Konrad Leopard Pro Cycling ,,
77  BROCKHOFF Jan Leopard Pro Cycling ,,
78  DOBBS Sam Tirol Cycling Team ,,
79  EWART Jesse Team Sapura Cycling ,,
80  GAMPER Mario Tirol Cycling Team ,,
81  ZIMMERMANN Georg Tirol Cycling Team ,,
82  PAROZ Justin Akros – Renfer SA 8:19
83  VAN BREDA Rick Monkey Town Continental Team 8:26
84  LEIGH Andy Tarteletto – Isorex ,,
85  SEFA Ylber Tarteletto – Isorex 8:33
86  MOSIN Sergey Marathon-Tula Cycling Team ,,
87  KAMYSHEV Arman Vino – Astana Motors ,,
88  DUYUNOV Vladislav Marathon-Tula Cycling Team 8:53
89  BRATASHCHUK Andrii Ukraine ,,
90  POLIVODA Oleksandr Synergy Baku Cycling Project ,,
91  DÖRING Jonas Akros – Renfer SA ,,
92  LOOIJ Andre Monkey Town Continental Team 9:20
93  ALIZADA Elgun Synergy Baku Cycling Project ,,
94  RÜTTIMANN Jan Akros – Renfer SA ,,
95  TIRYAKI Oguzhan Salcano Cappadocia cycling team ,,
96  SØRENSEN Kristian Arnth Denmark 9:32
97  MADSEN Andreas Handberg Denmark ,,
98  KUREK Adrian CCC Sprandi Polkowice 9:48
99  BAKIRCI Nazim Torku Sekerspor 10:12
100  KLIMIANKOU Kanstantsin Minsk Cycling Club 10:26
101  PROSTOKISHIN Andrey Marathon-Tula Cycling Team 11:05
102  BAZHKOU Stanislau Minsk Cycling Club ,,
103  ALBRECHTSEN Christian Denmark ,,
104  PAPOK Siarhei Minsk Cycling Club ,,
105  FRANCZAK Paweł CCC Sprandi Polkowice ,,
106  SLIK Ivar Monkey Town Continental Team ,,
107  TZORTZAKIS Polychronis Tarteletto – Isorex ,,
108  GALEYEV Vadim Apple Team ,,
109  COLEDAN Marco Wilier Triestina – Selle Italia ,,
110  MOSCHETTI Matteo Polartec-Kometa ,,
111  FORTIN Filippo Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
112  KUCUKBAY Kemal Brisaspor ,,
113  VENDELIN Karl-arnold Estonia ,,
114  KOCAN Emin Brisaspor ,,
115  AKDILEK Ahmet Torku Sekerspor ,,
116  ZEMLYAKOV Oleg Apple Team ,,
117  ÖRKEN Ahmet Salcano Sakarya ,,
118  VAHTRA Norman Estonia ,,
119  BALYKIN Ivan Torku Sekerspor ,,
120  SHUMOV Nikolai Minsk Cycling Club ,,
121  SCHNAPKA Matthias Bike Aid 11:29
122  ASANOV Enver Synergy Baku Cycling Project 11:49
123  ERSHOV Artur Marathon-Tula Cycling Team 11:50
DNS  GLADYSH Roman Ukraine
DNS  PALUTA Michal CCC Sprandi Polkowice ,,
HD  GAZZOLI Michele Polartec-Kometa 13:33
HD  PAGE Dylan Team Sapura Cycling ,,
HD  AEBI Antoine Akros – Renfer SA ,,
HD  OTHMAN Muhamad Adiq Husaine Team Sapura Cycling 13:34
HD  ZHUPA Eugert Wilier Triestina – Selle Italia 14:37
HD  MARECZKO Jakub Wilier Triestina – Selle Italia 14:38
HD  ZOIDL Riccardo Team Felbermayr – Simplon Wels 15:03
HD  KIERNER Florian Team Felbermayr – Simplon Wels 21:55

 

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:

1  OVECHKIN Artem Marathon-Tula Cycling Team 7:58:55
2  RAILEANU Cristian Torku Sekerspor 0:24
3  HABTOM Awet Polartec-Kometa 0:46
4  ZARDINI Edoardo Wilier Triestina – Selle Italia 0:50
5  KLEIMAN Wim Monkey Town Continental Team 1:02
6  SCHINNAGEL Johannes Tirol Cycling Team 1:08
7  KOSHEVOY Ilia Wilier Triestina – Selle Italia 1:11
8  DE JONGHE Kevin Tarteletto – Isorex 1:18
9  REKITA Szymon Leopard Pro Cycling 1:40
10  BRKIC Benjamin Tirol Cycling Team 1:45
11  BERNAS Pawel CCC Sprandi Polkowice 1:52
12  HOLLER Nikodemus Bike Aid 1:55
13  SANTORO Antonio Monkey Town Continental Team 2:01
14  RAHBEK Mads Denmark 2:42
15  FRIEDRICH Marco Tirol Cycling Team 3:28
16  SCHEIRE Ruben Tarteletto – Isorex 3:55
17  BANZER Gordian Akros – Renfer SA 4:23
18  WIRTGEN Luc Leopard Pro Cycling 4:28
19  VAN LUIJK Sven Monkey Town Continental Team 4:31
20  KRIZEK Matthias Team Felbermayr – Simplon Wels 4:35
21  KRIEGER Alexander Leopard Pro Cycling 5:02
22  WILDAUER Markus Tirol Cycling Team 5:04
23  BUDYAK Anatoliy Ukraine 5:21
24  PRONSKIY Vadim Astana City 5:32
25  VAN ENGELEN Adne Bike Aid 7:10
26  ABRAHAM Meron Bike Aid 8:20
27  CLEMMENSEN Silas Zacharias Denmark 9:40
28  CANTÓN Isaac Polartec-Kometa 9:56
29  OKISHEV Viktor Vino – Astana Motors 10:19
30  POZZATO Filippo Wilier Triestina – Selle Italia 10:37
31  MANAKOV Victor Marathon-Tula Cycling Team 11:13
32  INKELAAR Kevin Polartec-Kometa ,,
33  KANGANGI Suleiman Bike Aid 11:36
34  KAGIMU Charles Bike Aid 11:46
35  OVSYANNIKOV Alexandr Vino – Astana Motors 11:49
36  TORRES Sergio Tarteletto – Isorex 12:02
37  SOBAL Yauhen Minsk Cycling Club 12:14
38  SEVILLA Diego Pablo Polartec-Kometa 12:39
39  ASTAFYEV Stepan Vino – Astana Motors 12:52
40  WURTZ SCHMIDT Kasper Denmark 13:26
41  VASILYEV Maksym Ukraine ,,
42  SOKOLOV Nikita Vino – Astana Motors 13:39
43  LEHNER Daniel Team Felbermayr – Simplon Wels 13:41
44  KIPKEMBOI Salim Bike Aid ,,
45  SHTEIN Grigoriy Astana City 14:20
46  PLUCINSKI Leszek CCC Sprandi Polkowice 14:23
47  HABTOM Michael Eritrea 15:13
48  BALKAN Onur Torku Sekerspor 15:35
49  PONS Gaetan Leopard Pro Cycling 15:57
50  ZIMMERMANN Georg Tirol Cycling Team 16:04
51  EWART Jesse Team Sapura Cycling 16:13
52  BROżYNA Piotr CCC Sprandi Polkowice 16:21
53  NATAROV Yuriy Astana City 16:32
54  NEPOMNYACHSHIY Yevgeniy Vino – Astana Motors 16:34
55  PAROZ Justin Akros – Renfer SA 16:40
56  KELLECI Abdulkadir Brisaspor 16:48
57  POLIVODA Oleksandr Synergy Baku Cycling Project 17:14
58  YILMAZ Yunus Emre Brisaspor 17:50
59  PREVAR Oleksandr Ukraine 18:27
60  VOLOSHIN Alexey Vino – Astana Motors 19:02
61  AKHMETOV Galym Astana City 19:11
62  SCHLEMMER Lukas Team Felbermayr – Simplon Wels 19:17
63  SLIK Ivar Monkey Town Continental Team 19:20
64  ÖRKEN Ahmet Salcano Sakarya 19:26
65  VOGT Mario Team Sapura Cycling 19:34
66  KAYGISIZ Zeki Salcano Sakarya 19:41
67  SAYAR Mustafa Salcano Sakarya 19:48
68  MIKAYILZADE Musa Synergy Baku Cycling Project 19:56
69  KUZMIN Anton Astana City 19:59
70  SAMOILAU Branislau Minsk Cycling Club 20:41
71  VOISARD Yannis Akros – Renfer SA 20:52
72  CHSHERBININ Yuriy Apple Team 20:57
73  RABITSCH Stephan Team Felbermayr – Simplon Wels 21:05
74  GLADILIN Alexandr Apple Team 21:11
75  BUSKERMOLEN Jordy Monkey Town Continental Team ,,
76  SUKHOV Maksim Marathon-Tula Cycling Team 21:25
77  KRISTENSEN Mads Ostergaard Denmark 21:33
78  GESSNER Konrad Leopard Pro Cycling 21:45
79  GAMPER Mario Tirol Cycling Team 21:49
80  SAMLI Ferit Torku Sekerspor ,,
81  DOBBS Sam Tirol Cycling Team ,,
82  BROCKHOFF Jan Leopard Pro Cycling ,,
83  RÜTTIMANN Jan Akros – Renfer SA 21:54
84  VAN BREDA Rick Monkey Town Continental Team 22:23
85  LEIGH Andy Tarteletto – Isorex ,,
86  MOSCA Jacopo Wilier Triestina – Selle Italia 22:27
87  DÖRING Jonas Akros – Renfer SA 22:50
88  BALYKIN Ivan Torku Sekerspor 22:53
89  TIRYAKI Oguzhan Salcano Cappadocia cycling team 23:17
90  ALIZADA Elgun Synergy Baku Cycling Project ,,
91  LOOIJ Andre Monkey Town Continental Team ,,
92  SØRENSEN Kristian Arnth Denmark 23:29
93  MADSEN Andreas Handberg Denmark ,,
94  PROSTOKISHIN Andrey Marathon-Tula Cycling Team 23:56
95  NIKITIN Matvey Astana City 23:57
96  BAKIRCI Nazim Torku Sekerspor 24:09
97  VORGANOV Eduard Minsk Cycling Club 24:21
98  ALBRECHTSEN Christian Denmark 25:02
99  TZORTZAKIS Polychronis Tarteletto – Isorex ,,
100  SHUMOV Nikolai Minsk Cycling Club ,,
101  FORTIN Filippo Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
102  KUCUKBAY Kemal Brisaspor ,,
103  GALEYEV Vadim Apple Team ,,
104  SCHNAPKA Matthias Bike Aid 25:26
105  SEFA Ylber Tarteletto – Isorex 25:36
106  MOSIN Sergey Marathon-Tula Cycling Team 25:40
107  KAMYSHEV Arman Vino – Astana Motors ,,
108  DUYUNOV Vladislav Marathon-Tula Cycling Team 25:58
109  BRATASHCHUK Andrii Ukraine 26:00
110  KUREK Adrian CCC Sprandi Polkowice 26:55
111  KLIMIANKOU Kanstantsin Minsk Cycling Club 27:33
112  MOSCHETTI Matteo Polartec-Kometa 28:02
113  KOCAN Emin Brisaspor 28:12
114  VAHTRA Norman Estonia ,,
115  VENDELIN Karl-arnold Estonia ,,
116  PAPOK Siarhei Minsk Cycling Club ,,
117  COLEDAN Marco Wilier Triestina – Selle Italia ,,
118  FRANCZAK Paweł CCC Sprandi Polkowice ,,
119  AKDILEK Ahmet Torku Sekerspor ,,
120  BAZHKOU Stanislau Minsk Cycling Club ,,
121  ZEMLYAKOV Oleg Apple Team ,,
122  ASANOV Enver Synergy Baku Cycling Project 28:56
123  ERSHOV Artur Marathon-Tula Cycling Team 28:57