Tour of Antalya

Wim Kleiman (Monkey Town Continental Team) triumfował na drugim etapie Tour of Antalya. Na siódmym miejscu rywalizację zakończył Paweł Bernas (CCC Sprandi Polkowice).

Drugi dzień tureckiego wyścigu przyniósł krótki etap ze startem i metą w Antalyi. Do przejechania było tylko 121 kilometrów, ale w połowie dystansu na kolarzy czekał długi, wymagający podjazd. To sprawiało, że sprinterzy mogli poczuć się dzisiaj zagrożeni.

Dość szybko zawiązał się ucieczka w składzie: Daniel Lehner (Team Felbermayr – Simplon Wels), Johannes Schinnagel, Markus Wildauer i Georg Zimmermann (wszyscy Tirol Cycling Team) oraz Ivar Slik (Monkey Town Continental Team). Manager ekipy Tirol Cycling,  Thomas Pupp obchodził dzisiaj urodziny i jego kolarze zabierając się we trójkę w odjazd liczyło na sprawienie mu prezentu w postaci wygrania etapu.

Jedyny podjazd dzisiejszego dnia spowodował jednak, że peleton dogonił odjazd i etap rozpoczął się od początku. 20 kilometrów przed metą na czele był już Cristian Raileanu (Torku Sekerspor) z niewielką przewagą nad kilkunastoosobową grupą.

Do Mołdawianina dojechało pięciu kolarzy i ta grupka miała na 10 kilometrów przed metą minutę przewagi. Sześciu kolarzy na finiszu w deszczowej Antalyi walczyło między sobą o etapowy triumf.

Najszybszy okazał się Wim Kleiman (Monkey Town Continental Team), który pokonał Matthiasa Krizka (Team Felbermayr – Simplon Wels). Trzeci był Johannes Schinnagel (Tirol Cycling Team).

Kolejną grupę przyprowadził Paweł Bernas (CCC Sprandi Polkowice), który zakończył dzisiejszy etap na siódmym miejscu.

Wyniki drugiego etapu:

1  KLEIMAN Wim Monkey Town Continental Team 3:07:05
2  KRIZEK Matthias Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
3  SCHINNAGEL Johannes Tirol Cycling Team ,,
4  WILDAUER Markus Tirol Cycling Team ,,
5  RAHBEK Mads Denmark ,,
6  RAILEANU Cristian Torku Sekerspor ,,
7  BERNAS Pawel CCC Sprandi Polkowice 0:49
8  SANTORO Antonio Monkey Town Continental Team ,,
9  KRIEGER Alexander Leopard Pro Cycling ,,
10  ZARDINI Edoardo Wilier Triestina – Selle Italia ,,
11  BRKIC Benjamin Tirol Cycling Team ,,
12  WIRTGEN Luc Leopard Pro Cycling ,,
13  DE JONGHE Kevin Tarteletto – Isorex ,,
14  VAN LUIJK Sven Monkey Town Continental Team ,,
15  FRIEDRICH Marco Tirol Cycling Team ,,
16  HABTOM Awet Polartec-Kometa ,,
17  KOSHEVOY Ilia Wilier Triestina – Selle Italia ,,
18  HOLLER Nikodemus Bike Aid ,,
19  SCHEIRE Ruben Tarteletto – Isorex ,,
20  OVECHKIN Artem Marathon-Tula Cycling Team ,,
21  REKITA Szymon Leopard Pro Cycling ,,
22  BANZER Gordian Akros – Renfer SA 1:45
23  BUDYAK Anatoliy Ukraine 4:25
24  PRONSKIY Vadim Astana City 4:48
25  VAN ENGELEN Adne Bike Aid 5:14
26  ABRAHAM Meron Bike Aid ,,
27  MANAKOV Victor Marathon-Tula Cycling Team ,,
28  POZZATO Filippo Wilier Triestina – Selle Italia ,,
29  SHTEIN Grigoriy Astana City 9:00
30  VASILYEV Maksym Ukraine ,,
31  PAROZ Justin Akros – Renfer SA ,,
32  TORRES Sergio Tarteletto – Isorex ,,
33  ÖRKEN Ahmet Salcano Sakarya ,,
34  KANGANGI Suleiman Bike Aid ,,
35  CANTÓN Isaac Polartec-Kometa ,,
36  EWART Jesse Team Sapura Cycling ,,
37  OKISHEV Viktor Vino – Astana Motors ,,
38  OVSYANNIKOV Alexandr Vino – Astana Motors ,,
39  BALKAN Onur Torku Sekerspor ,,
40  PONS Gaetan Leopard Pro Cycling ,,
41  SOBAL Yauhen Minsk Cycling Club ,,
42  KAGIMU Charles Bike Aid ,,
43  SLIK Ivar Monkey Town Continental Team ,,
44  ASTAFYEV Stepan Vino – Astana Motors ,,
45  POLIVODA Oleksandr Synergy Baku Cycling Project ,,
46  KIPKEMBOI Salim Bike Aid ,,
47  ZIMMERMANN Georg Tirol Cycling Team ,,
48  PLUCINSKI Leszek CCC Sprandi Polkowice ,,
49  LEHNER Daniel Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
50  WURTZ SCHMIDT Kasper Denmark ,,
51  INKELAAR Kevin Polartec-Kometa ,,
52  SEVILLA Diego Pablo Polartec-Kometa ,,
53  YILMAZ Yunus Emre Brisaspor 12:27
54  KELLECI Abdulkadir Brisaspor ,,
55  BALYKIN Ivan Torku Sekerspor ,,
56  SAYAR Mustafa Salcano Sakarya 13:13
57  RÜTTIMANN Jan Akros – Renfer SA ,,
58  PROSTOKISHIN Andrey Marathon-Tula Cycling Team 13:30
59  VAN BREDA Rick Monkey Town Continental Team 14:36
60  LOOIJ Andre Monkey Town Continental Team ,,
61  SAMOILAU Branislau Minsk Cycling Club ,,
62  CHSHERBININ Yuriy Apple Team ,,
63  SUKHOV Maksim Marathon-Tula Cycling Team ,,
64  DÖRING Jonas Akros – Renfer SA ,,
65  TZORTZAKIS Polychronis Tarteletto – Isorex ,,
66  TIRYAKI Oguzhan Salcano Cappadocia cycling team ,,
67  BROCKHOFF Jan Leopard Pro Cycling ,,
68  HABTOM Michael Eritrea ,,
69  SCHNAPKA Matthias Bike Aid ,,
70  CLEMMENSEN Silas Zacharias Denmark ,,
71  SOKOLOV Nikita Vino – Astana Motors ,,
72  ALIZADA Elgun Synergy Baku Cycling Project ,,
73  KAYGISIZ Zeki Salcano Sakarya ,,
74  BUSKERMOLEN Jordy Monkey Town Continental Team ,,
75  VOGT Mario Team Sapura Cycling ,,
76  GESSNER Konrad Leopard Pro Cycling ,,
77  SHUMOV Nikolai Minsk Cycling Club ,,
78  KUCUKBAY Kemal Brisaspor ,,
79  LEIGH Andy Tarteletto – Isorex ,,
80  GAMPER Mario Tirol Cycling Team ,,
81  SCHLEMMER Lukas Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
82  GLADILIN Alexandr Apple Team ,,
83  SAMLI Ferit Torku Sekerspor ,,
84  MIKAYILZADE Musa Synergy Baku Cycling Project ,,
85  NATAROV Yuriy Astana City ,,
86  VOLOSHIN Alexey Vino – Astana Motors ,,
87  DOBBS Sam Tirol Cycling Team ,,
88  BAKIRCI Nazim Torku Sekerspor ,,
89  ALBRECHTSEN Christian Denmark ,,
90  MADSEN Andreas Handberg Denmark ,,
91  KRISTENSEN Mads Ostergaard Denmark ,,
92  SØRENSEN Kristian Arnth Denmark ,,
93  KUZMIN Anton Astana City ,,
94  PALUTA Michal CCC Sprandi Polkowice ,,
95  NEPOMNYACHSHIY Yevgeniy Vino – Astana Motors ,,
96  PREVAR Oleksandr Ukraine ,,
97  FORTIN Filippo Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
98  RABITSCH Stephan Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
99  BROżYNA Piotr CCC Sprandi Polkowice ,,
100  AKHMETOV Galym Astana City ,,
101  GALEYEV Vadim Apple Team ,,
102  DUYUNOV Vladislav Marathon-Tula Cycling Team 17:44
103  MOSCA Jacopo Wilier Triestina – Selle Italia 17:46
104  COLEDAN Marco Wilier Triestina – Selle Italia ,,
105  MARECZKO Jakub Wilier Triestina – Selle Italia ,,
106  ZHUPA Eugert Wilier Triestina – Selle Italia ,,
107  PAGE Dylan Team Sapura Cycling ,,
108  PAPOK Siarhei Minsk Cycling Club ,,
109  KOCAN Emin Brisaspor ,,
110  GAZZOLI Michele Polartec-Kometa ,,
111  AEBI Antoine Akros – Renfer SA ,,
112  SEFA Ylber Tarteletto – Isorex ,,
113  MOSCHETTI Matteo Polartec-Kometa ,,
114  BRATASHCHUK Andrii Ukraine ,,
115  GLADYSH Roman Ukraine ,,
116  VENDELIN Karl-arnold Estonia ,,
117  KUREK Adrian CCC Sprandi Polkowice ,,
118  AKDILEK Ahmet Torku Sekerspor ,,
119  FRANCZAK Paweł CCC Sprandi Polkowice ,,
120  NIKITIN Matvey Astana City ,,
121  ZEMLYAKOV Oleg Apple Team ,,
122  KLIMIANKOU Kanstantsin Minsk Cycling Club ,,
123  ERSHOV Artur Marathon-Tula Cycling Team ,,
124  KAMYSHEV Arman Vino – Astana Motors ,,
125  VORGANOV Eduard Minsk Cycling Club ,,
126  VAHTRA Norman Estonia ,,
127  VOISARD Yannis Akros – Renfer SA ,,
128  OTHMAN Muhamad Adiq Husaine Team Sapura Cycling ,,
129  MOSIN Sergey Marathon-Tula Cycling Team ,,
130  KIERNER Florian Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
131  ZOIDL Riccardo Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
132  ASANOV Enver Synergy Baku Cycling Project ,,
133  BAZHKOU Stanislau Minsk Cycling Club ,,
DNF  POZDNYAKOV Kirill Synergy Baku Cycling Project
DNF  ZAKARIA Akmal Hakim Team Sapura Cycling ,,
DNF  PENA MOLANO Wilson Estiben Polartec-Kometa ,,
DNF  GRYNIV Vitaliy Ukraine ,,
DNF  SHEVCHUK Taras Ukraine ,,
DNF  JOHANSON Kristjan Estonia ,,
DNF  PUNG Peeter Estonia ,,
DNF  MEBRAHTOM Natnael Eritrea ,,
DNF  TESFOM Sirak Eritrea ,,
DNF  TALHA Ayenes Salcano Cappadocia cycling team ,,
DNS  NISU Oskar Estonia ,,
DNS  TESFAY Hanibal Eritrea ,,
HD  ZAITSEV Ivan Astana City ,,
HD  ACAR Fethi Torku Sekerspor ,,
HD  ASADOV Elchin Synergy Baku Cycling Project ,,
HD  ICEN Izzet Sahin Salcano Cappadocia cycling team ,,
HD  UNAL Isak Salcano Cappadocia cycling team ,,
HD  MISBAH Muhsin Al Redha Team Sapura Cycling ,,
HD  OGUZHAN Ermis Salcano Cappadocia cycling team ,,
HD  ABDUL HALIL Mohamad Izzat Hilmi Team Sapura Cycling ,,
HD  QUARTERMAN Charlie Leopard Pro Cycling ,,
HD  MILLION Amanuel Eritrea ,,
HD  CEBRAIL Seker Brisaspor ,,
HD  UGUZ Muhammed Salcano Cappadocia cycling team ,,
HD  PRANGEL Kristo Estonia ,,
HD  TURGUT Onur Salcano Cappadocia cycling team ,,
NQ  RUIJGH Rob Tarteletto – Isorex ,,

 

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1  KLEIMAN Wim Monkey Town Continental Team 6:23:02
2  KRIZEK Matthias Team Felbermayr – Simplon Wels 0:04
3  SCHINNAGEL Johannes Tirol Cycling Team 0:06
4  WILDAUER Markus Tirol Cycling Team 0:09
5  RAHBEK Mads Denmark 0:10
6  RAILEANU Cristian Torku Sekerspor ,,
7  HABTOM Awet Polartec-Kometa 0:59
8  KRIEGER Alexander Leopard Pro Cycling ,,
9  KOSHEVOY Ilia Wilier Triestina – Selle Italia ,,
10  ZARDINI Edoardo Wilier Triestina – Selle Italia ,,
11  OVECHKIN Artem Marathon-Tula Cycling Team ,,
12  BERNAS Pawel CCC Sprandi Polkowice ,,
13  BRKIC Benjamin Tirol Cycling Team ,,
14  HOLLER Nikodemus Bike Aid ,,
15  SANTORO Antonio Monkey Town Continental Team ,,
16  VAN LUIJK Sven Monkey Town Continental Team ,,
17  FRIEDRICH Marco Tirol Cycling Team ,,
18  REKITA Szymon Leopard Pro Cycling ,,
19  WIRTGEN Luc Leopard Pro Cycling ,,
20  SCHEIRE Ruben Tarteletto – Isorex ,,
21  DE JONGHE Kevin Tarteletto – Isorex ,,
22  BANZER Gordian Akros – Renfer SA 1:55
23  BUDYAK Anatoliy Ukraine 4:35
24  PRONSKIY Vadim Astana City 4:58
25  VAN ENGELEN Adne Bike Aid 5:24
26  ABRAHAM Meron Bike Aid ,,
27  MANAKOV Victor Marathon-Tula Cycling Team ,,
28  POZZATO Filippo Wilier Triestina – Selle Italia ,,
29  ZIMMERMANN Georg Tirol Cycling Team 9:01
30  SLIK Ivar Monkey Town Continental Team 9:04
31  SOBAL Yauhen Minsk Cycling Club 9:06
32  LEHNER Daniel Team Felbermayr – Simplon Wels 9:10
33  KAGIMU Charles Bike Aid ,,
34  KANGANGI Suleiman Bike Aid ,,
35  KIPKEMBOI Salim Bike Aid ,,
36  SEVILLA Diego Pablo Polartec-Kometa ,,
37  INKELAAR Kevin Polartec-Kometa ,,
38  CANTÓN Isaac Polartec-Kometa ,,
39  ÖRKEN Ahmet Salcano Sakarya ,,
40  PONS Gaetan Leopard Pro Cycling ,,
41  PLUCINSKI Leszek CCC Sprandi Polkowice ,,
42  PAROZ Justin Akros – Renfer SA ,,
43  TORRES Sergio Tarteletto – Isorex ,,
44  POLIVODA Oleksandr Synergy Baku Cycling Project ,,
45  BALKAN Onur Torku Sekerspor ,,
46  ASTAFYEV Stepan Vino – Astana Motors ,,
47  OKISHEV Viktor Vino – Astana Motors ,,
48  OVSYANNIKOV Alexandr Vino – Astana Motors ,,
49  SHTEIN Grigoriy Astana City ,,
50  EWART Jesse Team Sapura Cycling ,,
51  WURTZ SCHMIDT Kasper Denmark ,,
52  VASILYEV Maksym Ukraine ,,
53  KELLECI Abdulkadir Brisaspor 12:37
54  BALYKIN Ivan Torku Sekerspor ,,
55  YILMAZ Yunus Emre Brisaspor ,,
56  SAYAR Mustafa Salcano Sakarya 13:23
57  RÜTTIMANN Jan Akros – Renfer SA ,,
58  PROSTOKISHIN Andrey Marathon-Tula Cycling Team 13:40
59  GESSNER Konrad Leopard Pro Cycling 14:42
60  RABITSCH Stephan Team Felbermayr – Simplon Wels 14:46
61  SCHLEMMER Lukas Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
62  DÖRING Jonas Akros – Renfer SA ,,
63  VAN BREDA Rick Monkey Town Continental Team ,,
64  DOBBS Sam Tirol Cycling Team ,,
65  VOGT Mario Team Sapura Cycling ,,
66  NEPOMNYACHSHIY Yevgeniy Vino – Astana Motors ,,
67  SCHNAPKA Matthias Bike Aid ,,
68  BUSKERMOLEN Jordy Monkey Town Continental Team ,,
69  LOOIJ Andre Monkey Town Continental Team ,,
70  NATAROV Yuriy Astana City ,,
71  SOKOLOV Nikita Vino – Astana Motors ,,
72  VOLOSHIN Alexey Vino – Astana Motors ,,
73  GAMPER Mario Tirol Cycling Team ,,
74  SAMLI Ferit Torku Sekerspor ,,
75  BAKIRCI Nazim Torku Sekerspor ,,
76  TZORTZAKIS Polychronis Tarteletto – Isorex ,,
77  AKHMETOV Galym Astana City ,,
78  KUZMIN Anton Astana City ,,
79  LEIGH Andy Tarteletto – Isorex ,,
80  PREVAR Oleksandr Ukraine ,,
81  SØRENSEN Kristian Arnth Denmark ,,
82  ALBRECHTSEN Christian Denmark ,,
83  CLEMMENSEN Silas Zacharias Denmark ,,
84  KRISTENSEN Mads Ostergaard Denmark ,,
85  MADSEN Andreas Handberg Denmark ,,
86  SUKHOV Maksim Marathon-Tula Cycling Team ,,
87  KAYGISIZ Zeki Salcano Sakarya ,,
88  BROżYNA Piotr CCC Sprandi Polkowice ,,
89  CHSHERBININ Yuriy Apple Team ,,
90  GALEYEV Vadim Apple Team ,,
91  GLADILIN Alexandr Apple Team ,,
92  KUCUKBAY Kemal Brisaspor ,,
93  HABTOM Michael Eritrea ,,
94  TIRYAKI Oguzhan Salcano Cappadocia cycling team ,,
95  PALUTA Michal CCC Sprandi Polkowice ,,
96  ALIZADA Elgun Synergy Baku Cycling Project ,,
97  FORTIN Filippo Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
98  MIKAYILZADE Musa Synergy Baku Cycling Project ,,
99  SAMOILAU Branislau Minsk Cycling Club ,,
100  SHUMOV Nikolai Minsk Cycling Club ,,
101  BROCKHOFF Jan Leopard Pro Cycling ,,
102  MOSCHETTI Matteo Polartec-Kometa 17:46
103  MARECZKO Jakub Wilier Triestina – Selle Italia 17:50
104  SEFA Ylber Tarteletto – Isorex 17:52
105  DUYUNOV Vladislav Marathon-Tula Cycling Team 17:54
106  ERSHOV Artur Marathon-Tula Cycling Team 17:56
107  MOSIN Sergey Marathon-Tula Cycling Team ,,
108  FRANCZAK Paweł CCC Sprandi Polkowice ,,
109  KUREK Adrian CCC Sprandi Polkowice ,,
110  ZEMLYAKOV Oleg Apple Team ,,
111  ZOIDL Riccardo Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
112  KIERNER Florian Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
113  VORGANOV Eduard Minsk Cycling Club ,,
114  ZHUPA Eugert Wilier Triestina – Selle Italia ,,
115  ASANOV Enver Synergy Baku Cycling Project ,,
116  BAZHKOU Stanislau Minsk Cycling Club ,,
117  KLIMIANKOU Kanstantsin Minsk Cycling Club ,,
118  PAPOK Siarhei Minsk Cycling Club ,,
119  COLEDAN Marco Wilier Triestina – Selle Italia ,,
120  AKDILEK Ahmet Torku Sekerspor ,,
121  KAMYSHEV Arman Vino – Astana Motors ,,
122  OTHMAN Muhamad Adiq Husaine Team Sapura Cycling ,,
123  NIKITIN Matvey Astana City ,,
124  PAGE Dylan Team Sapura Cycling ,,
125  AEBI Antoine Akros – Renfer SA ,,
126  VOISARD Yannis Akros – Renfer SA ,,
127  MOSCA Jacopo Wilier Triestina – Selle Italia ,,
128  GAZZOLI Michele Polartec-Kometa ,,
129  BRATASHCHUK Andrii Ukraine ,,
130  GLADYSH Roman Ukraine ,,
131  KOCAN Emin Brisaspor ,,
132  VAHTRA Norman Estonia ,,
133  VENDELIN Karl-arnold Estonia ,,