Tour of Antalya

Artem Ovechkin (Marathon-Tula Cycling Team) został zwycięzcą pierwszej edycji Tour of Antalya. Ostatni etap dla Matteo Moschettiego (Polartec-Kometa). 

Nowy wyścig w kolarskim kalendarzu kończył się dzisiaj dość wymagającym etapem z Side do miejscowości Lara. Zawodnicy mieli do pokonania ponad 144 kilometry po pagórkowatym terenie.

Dopiero 60 kilometrów przed metą peleton puścił sześcioosobową ucieczkę. Jednak ta akcja została skasowana na dziesięć kilometrów przed metą i o zwycięstwie etapowym miał zadecydować sprinterski finisz.

Najszybszy okazał się Matteo Moschetti (Polartec-Kometa). Dla podopiecznego Alberto Contadora i Ivana Basso to już drugi etapowy triumf na tym wyścigu.

Na drugim miejscu finiszował Andre Looij (Monkey Town Continental Team), a trzeci był Paweł Franczak (CCC Sprandi Polkowice).

W klasyfikacji generalnej triumfował Artem Ovechkin (Marathon-Tula Cycling Team), a najlepszym z Polaków był Szymon Rekita (Leopard Pro Cycling), który zakończył rywalizację na dziewiątym miejscu.

Wyniki czwartego etapu:

1  MOSCHETTI Matteo Polartec-Kometa 3:09:04
2  LOOIJ Andre Monkey Town Continental Team ,,
3  FRANCZAK Paweł CCC Sprandi Polkowice ,,
4  KRIEGER Alexander Leopard Pro Cycling ,,
5  FORTIN Filippo Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
6  YILMAZ Yunus Emre Brisaspor ,,
7  GESSNER Konrad Leopard Pro Cycling ,,
8  SHTEIN Grigoriy Astana City ,,
9  ABRAHAM Meron Bike Aid ,,
10  WILDAUER Markus Tirol Cycling Team ,,
11  NIKITIN Matvey Astana City ,,
12  DÖRING Jonas Akros – Renfer SA ,,
13  TZORTZAKIS Polychronis Tarteletto – Isorex ,,
14  MANAKOV Victor Marathon-Tula Cycling Team ,,
15  VAHTRA Norman Estonia ,,
16  GALEYEV Vadim Apple Team ,,
17  HOLLER Nikodemus Bike Aid ,,
18  ÖRKEN Ahmet Salcano Sakarya ,,
19  SEVILLA Diego Pablo Polartec-Kometa ,,
20  WIRTGEN Luc Leopard Pro Cycling ,,
21  VOLOSHIN Alexey Vino – Astana Motors ,,
22  GAMPER Mario Tirol Cycling Team ,,
23  PREVAR Oleksandr Ukraine ,,
24  REKITA Szymon Leopard Pro Cycling ,,
25  CHSHERBININ Yuriy Apple Team ,,
26  HABTOM Michael Eritrea ,,
27  WURTZ SCHMIDT Kasper Denmark ,,
28  SOKOLOV Nikita Vino – Astana Motors ,,
29  ZARDINI Edoardo Wilier Triestina – Selle Italia ,,
30  BANZER Gordian Akros – Renfer SA ,,
31  KAMYSHEV Arman Vino – Astana Motors ,,
32  GLADILIN Alexandr Apple Team ,,
33  NATAROV Yuriy Astana City ,,
34  COLEDAN Marco Wilier Triestina – Selle Italia ,,
35  RAHBEK Mads Denmark ,,
36  PROSTOKISHIN Andrey Marathon-Tula Cycling Team ,,
37  TIRYAKI Oguzhan Salcano Cappadocia cycling team ,,
38  TORRES Sergio Tarteletto – Isorex ,,
39  DE JONGHE Kevin Tarteletto – Isorex ,,
40  POLIVODA Oleksandr Synergy Baku Cycling Project ,,
41  BROCKHOFF Jan Leopard Pro Cycling ,,
42  KUCUKBAY Kemal Brisaspor ,,
43  HABTOM Awet Polartec-Kometa ,,
44  LEIGH Andy Tarteletto – Isorex ,,
45  KIPKEMBOI Salim Bike Aid ,,
46  KLEIMAN Wim Monkey Town Continental Team ,,
47  FRIEDRICH Marco Tirol Cycling Team ,,
48  VAN LUIJK Sven Monkey Town Continental Team ,,
49  KRIZEK Matthias Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
50  ERSHOV Artur Marathon-Tula Cycling Team ,,
51  SLIK Ivar Monkey Town Continental Team ,,
52  SEFA Ylber Tarteletto – Isorex ,,
53  VOGT Mario Team Sapura Cycling ,,
54  EWART Jesse Team Sapura Cycling ,,
55  KOCAN Emin Brisaspor ,,
56  BALYKIN Ivan Torku Sekerspor ,,
57  RAILEANU Cristian Torku Sekerspor ,,
58  SCHINNAGEL Johannes Tirol Cycling Team ,,
59  AKHMETOV Galym Astana City ,,
60  BALKAN Onur Torku Sekerspor ,,
61  VENDELIN Karl-arnold Estonia ,,
62  PAROZ Justin Akros – Renfer SA ,,
63  VORGANOV Eduard Minsk Cycling Club ,,
64  PLUCINSKI Leszek CCC Sprandi Polkowice ,,
65  POZZATO Filippo Wilier Triestina – Selle Italia ,,
66  OVECHKIN Artem Marathon-Tula Cycling Team ,,
67  SANTORO Antonio Monkey Town Continental Team ,,
68  BERNAS Pawel CCC Sprandi Polkowice ,,
69  KAYGISIZ Zeki Salcano Sakarya ,,
70  VOISARD Yannis Akros – Renfer SA ,,
71  OVSYANNIKOV Alexandr Vino – Astana Motors ,,
72  INKELAAR Kevin Polartec-Kometa ,,
73  LEHNER Daniel Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
74  SHUMOV Nikolai Minsk Cycling Club ,,
75  KOSHEVOY Ilia Wilier Triestina – Selle Italia ,,
76  KUREK Adrian CCC Sprandi Polkowice ,,
77  KRISTENSEN Mads Ostergaard Denmark ,,
78  DUYUNOV Vladislav Marathon-Tula Cycling Team ,,
79  KAGIMU Charles Bike Aid ,,
80  SØRENSEN Kristian Arnth Denmark ,,
81  OKISHEV Viktor Vino – Astana Motors ,,
82  BUDYAK Anatoliy Ukraine ,,
83  BRATASHCHUK Andrii Ukraine ,,
84  SCHNAPKA Matthias Bike Aid ,,
85  BRKIC Benjamin Tirol Cycling Team ,,
86  BUSKERMOLEN Jordy Monkey Town Continental Team ,,
87  MIKAYILZADE Musa Synergy Baku Cycling Project ,,
88  SOBAL Yauhen Minsk Cycling Club ,,
89  SAMOILAU Branislau Minsk Cycling Club ,,
90  ZEMLYAKOV Oleg Apple Team ,,
91  ALIZADA Elgun Synergy Baku Cycling Project ,,
92  NEPOMNYACHSHIY Yevgeniy Vino – Astana Motors ,,
93  MOSCA Jacopo Wilier Triestina – Selle Italia ,,
94  SCHEIRE Ruben Tarteletto – Isorex ,,
95  RÜTTIMANN Jan Akros – Renfer SA ,,
96  BROżYNA Piotr CCC Sprandi Polkowice ,,
97  SAYAR Mustafa Salcano Sakarya ,,
98  KANGANGI Suleiman Bike Aid ,,
99  ASTAFYEV Stepan Vino – Astana Motors ,,
100  ASANOV Enver Synergy Baku Cycling Project ,,
101  CLEMMENSEN Silas Zacharias Denmark ,,
102  KUZMIN Anton Astana City ,,
103  PONS Gaetan Leopard Pro Cycling ,,
104  RABITSCH Stephan Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
105  KELLECI Abdulkadir Brisaspor ,,
106  DOBBS Sam Tirol Cycling Team ,,
107  VASILYEV Maksym Ukraine ,,
108  SAMLI Ferit Torku Sekerspor 0:20
109  AKDILEK Ahmet Torku Sekerspor ,,
110  KLIMIANKOU Kanstantsin Minsk Cycling Club 0:22
111  BAKIRCI Nazim Torku Sekerspor ,,
112  SCHLEMMER Lukas Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
113  MOSIN Sergey Marathon-Tula Cycling Team ,,
114  SUKHOV Maksim Marathon-Tula Cycling Team ,,
115  PAPOK Siarhei Minsk Cycling Club ,,
116  BAZHKOU Stanislau Minsk Cycling Club 0:27
117  MADSEN Andreas Handberg Denmark 0:32
118  ALBRECHTSEN Christian Denmark 0:58
119  ZIMMERMANN Georg Tirol Cycling Team ,,
120  VAN BREDA Rick Monkey Town Continental Team 2:19
DNF  VAN ENGELEN Adne Bike Aid
DNS  CANTÓN Isaac Polartec-Kometa ,,
DNS  PRONSKIY Vadim Astana City ,,

 

Końcowa klasyfikacja generalna:

Pos. Rider Team Time
1  OVECHKIN Artem Marathon-Tula Cycling Team 11:07:59
2  RAILEANU Cristian Torku Sekerspor 0:24
3  HABTOM Awet Polartec-Kometa 0:46
4  ZARDINI Edoardo Wilier Triestina – Selle Italia 0:50
5  KLEIMAN Wim Monkey Town Continental Team 1:02
6  SCHINNAGEL Johannes Tirol Cycling Team 1:05
7  KOSHEVOY Ilia Wilier Triestina – Selle Italia 1:11
8  DE JONGHE Kevin Tarteletto – Isorex 1:18
9  REKITA Szymon Leopard Pro Cycling 1:40
10  BRKIC Benjamin Tirol Cycling Team 1:45
11  BERNAS Paweł CCC Sprandi Polkowice 1:52
12  HOLLER Nikodemus Bike Aid 1:55
13  SANTORO Antonio Monkey Town Continental Team 2:01
14  RAHBEK Mads Denmark 2:42
15  FRIEDRICH Marco Tirol Cycling Team 3:28
16  SCHEIRE Ruben Tarteletto – Isorex 3:55
17  BANZER Gordian Akros – Renfer SA 4:23
18  WIRTGEN Luc Leopard Pro Cycling 4:26
19  VAN LUIJK Sven Monkey Town Continental Team 4:31
20  KRIZEK Matthias Team Felbermayr – Simplon Wels 4:35
21  WILDAUER Markus Tirol Cycling Team 5:01
22  KRIEGER Alexander Leopard Pro Cycling 5:02
23  BUDYAK Anatoliy Ukraine 5:21
24  ABRAHAM Meron Bike Aid 8:20
25  CLEMMENSEN Silas Zacharias Denmark 9:40
26  OKISHEV Viktor Vino – Astana Motors 10:19
27  POZZATO Filippo Wilier Triestina – Selle Italia 10:37
28  MANAKOV Victor Marathon-Tula Cycling Team 11:13
29  INKELAAR Kevin Polartec-Kometa ,,
30  KANGANGI Suleiman Bike Aid 11:36
31  KAGIMU Charles Bike Aid 11:46
32  OVSYANNIKOV Alexandr Vino – Astana Motors 11:49
33  TORRES Sergio Tarteletto – Isorex 12:02
34  SOBAL Yauhen Minsk Cycling Club 12:14
35  SEVILLA Diego Pablo Polartec-Kometa 12:39
36  ASTAFYEV Stepan Vino – Astana Motors 12:52
37  WURTZ SCHMIDT Kasper Denmark 13:26
38  VASILYEV Maksym Ukraine ,,
39  SOKOLOV Nikita Vino – Astana Motors 13:39
40  LEHNER Daniel Team Felbermayr – Simplon Wels 13:41
41  KIPKEMBOI Salim Bike Aid ,,
42  SHTEIN Grigoriy Astana City 14:20
43  PLUCINSKI Leszek CCC Sprandi Polkowice 14:23
44  HABTOM Michael Eritrea 15:13
45  BALKAN Onur Torku Sekerspor 15:35
46  PONS Gaetan Leopard Pro Cycling 15:55
47  EWART Jesse Team Sapura Cycling 16:13
48  BROżYNA Piotr CCC Sprandi Polkowice 16:21
49  NATAROV Yuriy Astana City 16:32
50  NEPOMNYACHSHIY Yevgeniy Vino – Astana Motors 16:34
51  PAROZ Justin Akros – Renfer SA 16:39
52  KELLECI Abdulkadir Brisaspor 16:48
53  ZIMMERMANN Georg Tirol Cycling Team 17:02
54  POLIVODA Oleksandr Synergy Baku Cycling Project 17:14
55  YILMAZ Yunus Emre Brisaspor 17:50
56  PREVAR Oleksandr Ukraine 18:27
57  VOLOSHIN Alexey Vino – Astana Motors 19:02
58  AKHMETOV Galym Astana City 19:11
59  SLIK Ivar Monkey Town Continental Team 19:20
60  ÖRKEN Ahmet Salcano Sakarya 19:26
61  VOGT Mario Team Sapura Cycling 19:34
62  SCHLEMMER Lukas Team Felbermayr – Simplon Wels 19:39
63  KAYGISIZ Zeki Salcano Sakarya 19:41
64  SAYAR Mustafa Salcano Sakarya 19:48
65  MIKAYILZADE Musa Synergy Baku Cycling Project 19:56
66  KUZMIN Anton Astana City 19:59
67  SAMOILAU Branislau Minsk Cycling Club 20:41
68  VOISARD Yannis Akros – Renfer SA 20:52
69  CHSHERBININ Yuriy Apple Team 20:57
70  RABITSCH Stephan Team Felbermayr – Simplon Wels 21:05
71  BUSKERMOLEN Jordy Monkey Town Continental Team 21:10
72  GLADILIN Alexandr Apple Team 21:11
73  KRISTENSEN Mads Ostergaard Denmark 21:33
74  GESSNER Konrad Leopard Pro Cycling 21:45
75  SUKHOV Maksim Marathon-Tula Cycling Team 21:47
76  GAMPER Mario Tirol Cycling Team 21:49
77  DOBBS Sam Tirol Cycling Team ,,
78  BROCKHOFF Jan Leopard Pro Cycling ,,
79  RÜTTIMANN Jan Akros – Renfer SA 21:54
80  SAMLI Ferit Torku Sekerspor 22:09
81  LEIGH Andy Tarteletto – Isorex 22:23
82  MOSCA Jacopo Wilier Triestina – Selle Italia 22:27
83  DÖRING Jonas Akros – Renfer SA 22:50
84  BALYKIN Ivan Torku Sekerspor 22:53
85  LOOIJ Andre Monkey Town Continental Team 23:11
86  TIRYAKI Oguzhan Salcano Cappadocia cycling team 23:17
87  ALIZADA Elgun Synergy Baku Cycling Project ,,
88  SØRENSEN Kristian Arnth Denmark 23:29
89  PROSTOKISHIN Andrey Marathon-Tula Cycling Team 23:56
90  NIKITIN Matvey Astana City 23:57
91  MADSEN Andreas Handberg Denmark 24:01
92  VORGANOV Eduard Minsk Cycling Club 24:21
93  BAKIRCI Nazim Torku Sekerspor 24:31
94  VAN BREDA Rick Monkey Town Continental Team 24:42
95  TZORTZAKIS Polychronis Tarteletto – Isorex 25:02
96  SHUMOV Nikolai Minsk Cycling Club ,,
97  FORTIN Filippo Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
98  KUCUKBAY Kemal Brisaspor ,,
99  GALEYEV Vadim Apple Team ,,
100  SCHNAPKA Matthias Bike Aid 25:26
101  SEFA Ylber Tarteletto – Isorex 25:36
102  KAMYSHEV Arman Vino – Astana Motors 25:40
103  DUYUNOV Vladislav Marathon-Tula Cycling Team 25:58
104  BRATASHCHUK Andrii Ukraine 26:00
105  ALBRECHTSEN Christian Denmark ,,
106  MOSIN Sergey Marathon-Tula Cycling Team 26:02
107  KUREK Adrian CCC Sprandi Polkowice 26:55
108  MOSCHETTI Matteo Polartec-Kometa 27:52
109  KLIMIANKOU Kanstantsin Minsk Cycling Club 27:55
110  FRANCZAK Paweł CCC Sprandi Polkowice 28:08
111  ZEMLYAKOV Oleg Apple Team 28:12
112  COLEDAN Marco Wilier Triestina – Selle Italia ,,
113  KOCAN Emin Brisaspor ,,
114  VAHTRA Norman Estonia ,,
115  VENDELIN Karl-arnold Estonia ,,
116  AKDILEK Ahmet Torku Sekerspor 28:32
117  PAPOK Siarhei Minsk Cycling Club 28:34
118  BAZHKOU Stanislau Minsk Cycling Club 28:39
119  ASANOV Enver Synergy Baku Cycling Project 28:56
120  ERSHOV Artur Marathon-Tula Cycling Team 28:57