Tour of Antalya

Matteo Moschetti (Polartec-Kometa) wygrał po sprinterskim finiszu pierwszy etap Tour of Antalya.

Dzisiaj w Turcji rozpoczął się nowy wyścig w kolarskim kalendarzu. Czterodniowa impreza Tour of Antalya ma na początek kategorię 2.2. Na zawodników czekają łącznie cztery etapy, a pierwszy liczył ponad 158 kilometrów.

Na starcie stanęło 25 ekip, w tym CCC Sprandi Polkowice w składzie: Paweł Bernas, Piotr Brożyna, Paweł Franczak, Adrian Kurek, Michał Paluta, Leszek Pluciński i Mateusz Taciak. W koszulce Leopard Pro Cycling startował także Szymon Rekita.

W ucieczkę dnia zabrali się:  Daniel Lehner (Team Felbermayr – Simplon Wels), Yauhen Sobal (Minsk Cycling Club), Daniel Habtemichael (Erytrea), Georg Zimmermann (Tirol Cycling Team), Kevin Inkelaar (Polartec-Kometa) i Ylber Sefa (Tarteletto – Isorex).

Na górskich premiach brylował Lehner i to Austriak do jutrzejszego etapu wyruszy w koszulce dla najlepszego górala. Tempa ucieczki nie utrzymali Habtemichael i Inkelaar, co spowodowało, że na czele zostało tylko czterech kolarzy.

Peleton mocno naciskał i dopiął swego na pięć kilometrów przed metą. Na mokrych ulicach Antalyi najszybszy okazał się Matteo Moschetti (Polartec-Kometa), który wyprzedził Jakuba Mareczko (Wilier Triestina – Selle Italia). Podium etapowe uzupełnił Konrad Geßner (Leopard Pro Cycling).

Najlepszym z Polaków był Paweł Franczak, który finiszował na dziesiątym miejscu.

Wyniki pierwszego etapu:

1  MOSCHETTI Matteo Polartec-Kometa 3:46:31
2  MARECZKO Jakub Wilier Triestina – Selle Italia ,,
3  GEßNER Konrad Leopard Pro Cycling ,,
4  VAHTRA Norman Estonia ,,
5  WILDAUER Markus Tirol Cycling Team ,,
6  TZORTZAKIS Polychronis Tarteletto – Isorex ,,
7  FORTIN Filippo Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
8  KRIEGER Alexander Leopard Pro Cycling ,,
9  ABRAHAM Meron Bike Aid ,,
10  FRANCZAK Paweł CCC Sprandi Polkowice ,,
11  SOKOLOV Nikita Vino – Astana Motors ,,
12  MANAKOV Victor Marathon-Tula Cycling Team ,,
13  KLEIMAN Wim Monkey Town Continental Team ,,
14  KIERNER Florian Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
15  SUKHOV Maksim Marathon-Tula Cycling Team ,,
16  KRIZEK Matthias Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
17  WURTZ SCHMIDT Kasper Denmark ,,
18  SCHEIRE Ruben Tarteletto – Isorex ,,
19  YILMAZ Yunus Emre Brisaspor ,,
20  PAGE Dylan Team Sapura Cycling ,,
21  PONS Gaetan Leopard Pro Cycling ,,
22  AEBI Antoine Akros – Renfer SA ,,
23  LEIGH Andy Tarteletto – Isorex ,,
24  BERNAS Pawel CCC Sprandi Polkowice ,,
25  DÖRING Jonas Akros – Renfer SA ,,
26  RABITSCH Stephan Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
27  COLEDAN Marco Wilier Triestina – Selle Italia ,,
28  VASILYEV Maksym Ukraine ,,
29  BALKAN Onur Torku Sekerspor ,,
30  SCHLEMMER Lukas Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
31  PALUTA Michal CCC Sprandi Polkowice ,,
32  MADSEN Andreas Handberg Denmark ,,
33  GLADYSH Roman Ukraine ,,
34  KOCAN Emin Brisaspor ,,
35  BROCKHOFF Jan Leopard Pro Cycling ,,
36  ZIMMERMANN Georg Tirol Cycling Team ,,
37  POZZATO Filippo Wilier Triestina – Selle Italia ,,
38  SEVILLA Diego Pablo Polartec-Kometa ,,
39  VENDELIN Karl-arnold Estonia ,,
40  SEFA Ylber Tarteletto – Isorex ,,
41  ZHUPA Eugert Wilier Triestina – Selle Italia ,,
42  DUYUNOV Vladislav Marathon-Tula Cycling Team ,,
43  RUIJGH Rob Tarteletto – Isorex ,,
44  MISBAH Muhsin Al Redha Team Sapura Cycling ,,
45  TORRES Sergio Tarteletto – Isorex ,,
46  ZARDINI Edoardo Wilier Triestina – Selle Italia ,,
47  BANZER Gordian Akros – Renfer SA ,,
48  PREVAR Oleksandr Ukraine ,,
49  TESFOM Sirak Eritrea ,,
50  CANTÓN Isaac Polartec-Kometa ,,
51  ÖRKEN Ahmet Salcano Sakarya ,,
52  PLUCINSKI Leszek CCC Sprandi Polkowice ,,
53  DE JONGHE Kevin Tarteletto – Isorex ,,
54  PENA MOLANO Wilson Estiben Polartec-Kometa ,,
55  SHTEIN Grigoriy Astana City ,,
56  SLIK Ivar Monkey Town Continental Team ,,
57  KAMYSHEV Arman Vino – Astana Motors ,,
58  HOLLER Nikodemus Bike Aid ,,
59  EWART Jesse Team Sapura Cycling ,,
60  HABTOM Awet Polartec-Kometa ,,
61  FRIEDRICH Marco Tirol Cycling Team ,,
62  CEBRAIL Seker Brisaspor ,,
63  BAZHKOU Stanislau Minsk Cycling Club ,,
64  VOLOSHIN Alexey Vino – Astana Motors ,,
65  KAGIMU Charles Bike Aid ,,
66  AKHMETOV Galym Astana City ,,
67  CLEMMENSEN Silas Zacharias Denmark ,,
68  HABTOM Michael Eritrea ,,
69  SØRENSEN Kristian Arnth Denmark ,,
70  SAYAR Mustafa Salcano Sakarya ,,
71  REKITA Szymon Leopard Pro Cycling ,,
72  WIRTGEN Luc Leopard Pro Cycling ,,
73  NEPOMNYACHSHIY Yevgeniy Vino – Astana Motors ,,
74  GALEYEV Vadim Apple Team ,,
75  RAHBEK Mads Denmark ,,
76  GAMPER Mario Tirol Cycling Team ,,
77  PAROZ Justin Akros – Renfer SA ,,
78  SANTORO Antonio Monkey Town Continental Team ,,
79  RÜTTIMANN Jan Akros – Renfer SA ,,
80  INKELAAR Kevin Polartec-Kometa ,,
81  OGUZHAN Ermis Salcano Cappadocia cycling team ,,
82  BROżYNA Piotr CCC Sprandi Polkowice ,,
83  PRANGEL Kristo Estonia ,,
84  NIKITIN Matvey Astana City ,,
85  GLADILIN Alexandr Apple Team ,,
86  AKDILEK Ahmet Torku Sekerspor ,,
87  MOSIN Sergey Marathon-Tula Cycling Team ,,
88  SHEVCHUK Taras Ukraine ,,
89  KIPKEMBOI Salim Bike Aid ,,
90  BALYKIN Ivan Torku Sekerspor ,,
91  CHSHERBININ Yuriy Apple Team ,,
92  ICEN Izzet Sahin Salcano Cappadocia cycling team ,,
93  SCHNAPKA Matthias Bike Aid ,,
94  BUDYAK Anatoliy Ukraine ,,
95  NATAROV Yuriy Astana City ,,
96  KANGANGI Suleiman Bike Aid ,,
97  ALIZADA Elgun Synergy Baku Cycling Project ,,
98  ASADOV Elchin Synergy Baku Cycling Project ,,
99  VOGT Mario Team Sapura Cycling ,,
100  PAPOK Siarhei Minsk Cycling Club ,,
101  OKISHEV Viktor Vino – Astana Motors ,,
102  ERSHOV Artur Marathon-Tula Cycling Team ,,
103  BUSKERMOLEN Jordy Monkey Town Continental Team ,,
104  OVECHKIN Artem Marathon-Tula Cycling Team ,,
105  SAMOILAU Branislau Minsk Cycling Club ,,
106  RAILEANU Cristian Torku Sekerspor ,,
107  KAYGISIZ Zeki Salcano Sakarya ,,
108  OTHMAN Muhamad Adiq Husaine Team Sapura Cycling ,,
109  SCHINNAGEL Johannes Tirol Cycling Team ,,
110  VAN LUIJK Sven Monkey Town Continental Team ,,
111  ZEMLYAKOV Oleg Apple Team ,,
112  VOISARD Yannis Akros – Renfer SA ,,
113  POLIVODA Oleksandr Synergy Baku Cycling Project ,,
114  POZDNYAKOV Kirill Synergy Baku Cycling Project ,,
115  KUCUKBAY Kemal Brisaspor ,,
116  KOSHEVOY Ilia Wilier Triestina – Selle Italia ,,
117  ZAITSEV Ivan Astana City ,,
118  SOBAL Yauhen Minsk Cycling Club ,,
119  MEBRAHTOM Natnael Eritrea ,,
120  VORGANOV Eduard Minsk Cycling Club ,,
121  BRKIC Benjamin Tirol Cycling Team ,,
122  PRONSKIY Vadim Astana City ,,
123  PROSTOKISHIN Andrey Marathon-Tula Cycling Team ,,
124  DOBBS Sam Tirol Cycling Team ,,
125  LEHNER Daniel Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
126  BRATASHCHUK Andrii Ukraine ,,
127  ZOIDL Riccardo Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
128  SAMLI Ferit Torku Sekerspor ,,
129  GRYNIV Vitaliy Ukraine ,,
130  MIKAYILZADE Musa Synergy Baku Cycling Project ,,
131  NISU Oskar Estonia ,,
132  ASTAFYEV Stepan Vino – Astana Motors ,,
133  UGUZ Muhammed Salcano Cappadocia cycling team ,,
134  UNAL Isak Salcano Cappadocia cycling team ,,
135  KELLECI Abdulkadir Brisaspor ,,
136  JOHANSON Kristjan Estonia ,,
137  KUREK Adrian CCC Sprandi Polkowice ,,
138  QUARTERMAN Charlie Leopard Pro Cycling ,,
139  ZAKARIA Akmal Hakim Team Sapura Cycling ,,
140  TALHA Ayenes Salcano Cappadocia cycling team ,,
141  KUZMIN Anton Astana City ,,
142  ACAR Fethi Torku Sekerspor ,,
143  MILLION Amanuel Eritrea ,,
144  VAN ENGELEN Adne Bike Aid ,,
145  KLIMIANKOU Kanstantsin Minsk Cycling Club ,,
146  ABDUL HALIL Mohamad Izzat Hilmi Team Sapura Cycling ,,
147  MOSCA Jacopo Wilier Triestina – Selle Italia ,,
148  ASANOV Enver Synergy Baku Cycling Project ,,
149  TESFAY Hanibal Eritrea 1:55
150  KRISTENSEN Mads Ostergaard Denmark 0:00
151  ALBRECHTSEN Christian Denmark ,,
152  OVSYANNIKOV Alexandr Vino – Astana Motors ,,
153  SHUMOV Nikolai Minsk Cycling Club ,,
154  GAZZOLI Michele Polartec-Kometa ,,
155  TURGUT Onur Salcano Cappadocia cycling team ,,
156  LOOIJ Andre Monkey Town Continental Team ,,
157  VAN BREDA Rick Monkey Town Continental Team ,,
158  TIRYAKI Oguzhan Salcano Cappadocia cycling team ,,
159  PUNG Peeter Estonia ,,
160  BAKIRCI Nazim Torku Sekerspor ,,
DNF  TACIAK Mateusz CCC Sprandi Polkowice
DNF  JABRAYILOV Samir Synergy Baku Cycling Project ,,
DNF  KÖKLÜ Mustafa Brisaspor ,,
DNF  PEKCAN Esref Brisaspor ,,
DNF  HABTEMICHAEL Daniel Eritrea ,,
DNF  RIVE Dmitriy Apple Team ,,
DNF  USMANOV Islam Apple Team ,,
DNF  ZAITSEV Nikolay Apple Team ,,
DNF  KIRAL Nevzat Salcano Sakarya ,,
DNF  TUREBEKOV Hurgali Salcano Sakarya ,,

 

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1  MOSCHETTI Matteo Polartec-Kometa 3:46:21
2  MARECZKO Jakub Wilier Triestina – Selle Italia 0:04
3  ZIMMERMANN Georg Tirol Cycling Team 0:05
4  GEßNER Konrad Leopard Pro Cycling 0:06
5  SOBAL Yauhen Minsk Cycling Club ,,
6  SEFA Ylber Tarteletto – Isorex 0:07
7  VAHTRA Norman Estonia 0:10
8  WILDAUER Markus Tirol Cycling Team ,,
9  TZORTZAKIS Polychronis Tarteletto – Isorex ,,
10  FORTIN Filippo Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
11  KRIEGER Alexander Leopard Pro Cycling ,,
12  ABRAHAM Meron Bike Aid ,,
13  FRANCZAK Paweł CCC Sprandi Polkowice ,,
14  SOKOLOV Nikita Vino – Astana Motors ,,
15  MANAKOV Victor Marathon-Tula Cycling Team ,,
16  KLEIMAN Wim Monkey Town Continental Team ,,
17  KIERNER Florian Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
18  SUKHOV Maksim Marathon-Tula Cycling Team ,,
19  KRIZEK Matthias Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
20  WURTZ SCHMIDT Kasper Denmark ,,
21  SCHEIRE Ruben Tarteletto – Isorex ,,
22  YILMAZ Yunus Emre Brisaspor ,,
23  PAGE Dylan Team Sapura Cycling ,,
24  PONS Gaetan Leopard Pro Cycling ,,
25  AEBI Antoine Akros – Renfer SA ,,
26  LEIGH Andy Tarteletto – Isorex ,,
27  BERNAS Pawel CCC Sprandi Polkowice ,,
28  DÖRING Jonas Akros – Renfer SA ,,
29  RABITSCH Stephan Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
30  COLEDAN Marco Wilier Triestina – Selle Italia ,,
31  VASILYEV Maksym Ukraine ,,
32  BALKAN Onur Torku Sekerspor ,,
33  SCHLEMMER Lukas Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
34  PALUTA Michal CCC Sprandi Polkowice ,,
35  MADSEN Andreas Handberg Denmark ,,
36  GLADYSH Roman Ukraine ,,
37  KOCAN Emin Brisaspor ,,
38  BROCKHOFF Jan Leopard Pro Cycling ,,
39  POZZATO Filippo Wilier Triestina – Selle Italia ,,
40  SEVILLA Diego Pablo Polartec-Kometa ,,
41  VENDELIN Karl-arnold Estonia ,,
42  ZHUPA Eugert Wilier Triestina – Selle Italia ,,
43  DUYUNOV Vladislav Marathon-Tula Cycling Team ,,
44  RUIJGH Rob Tarteletto – Isorex ,,
45  MISBAH Muhsin Al Redha Team Sapura Cycling ,,
46  TORRES Sergio Tarteletto – Isorex ,,
47  ZARDINI Edoardo Wilier Triestina – Selle Italia ,,
48  BANZER Gordian Akros – Renfer SA ,,
49  PREVAR Oleksandr Ukraine ,,
50  TESFOM Sirak Eritrea ,,
51  CANTÓN Isaac Polartec-Kometa ,,
52  ÖRKEN Ahmet Salcano Sakarya ,,
53  PLUCINSKI Leszek CCC Sprandi Polkowice ,,
54  DE JONGHE Kevin Tarteletto – Isorex ,,
55  PENA MOLANO Wilson Estiben Polartec-Kometa ,,
56  SHTEIN Grigoriy Astana City ,,
57  SLIK Ivar Monkey Town Continental Team ,,
58  KAMYSHEV Arman Vino – Astana Motors ,,
59  HOLLER Nikodemus Bike Aid ,,
60  EWART Jesse Team Sapura Cycling ,,
61  HABTOM Awet Polartec-Kometa ,,
62  FRIEDRICH Marco Tirol Cycling Team ,,
63  CEBRAIL Seker Brisaspor ,,
64  BAZHKOU Stanislau Minsk Cycling Club ,,
65  VOLOSHIN Alexey Vino – Astana Motors ,,
66  KAGIMU Charles Bike Aid ,,
67  AKHMETOV Galym Astana City ,,
68  CLEMMENSEN Silas Zacharias Denmark ,,
69  HABTOM Michael Eritrea ,,
70  SØRENSEN Kristian Arnth Denmark ,,
71  SAYAR Mustafa Salcano Sakarya ,,
72  REKITA Szymon Leopard Pro Cycling ,,
73  WIRTGEN Luc Leopard Pro Cycling ,,
74  NEPOMNYACHSHIY Yevgeniy Vino – Astana Motors ,,
75  GALEYEV Vadim Apple Team ,,
76  RAHBEK Mads Denmark ,,
77  GAMPER Mario Tirol Cycling Team ,,
78  PAROZ Justin Akros – Renfer SA ,,
79  SANTORO Antonio Monkey Town Continental Team ,,
80  RÜTTIMANN Jan Akros – Renfer SA ,,
81  INKELAAR Kevin Polartec-Kometa ,,
82  OGUZHAN Ermis Salcano Cappadocia cycling team ,,
83  BROżYNA Piotr CCC Sprandi Polkowice ,,
84  PRANGEL Kristo Estonia ,,
85  NIKITIN Matvey Astana City ,,
86  GLADILIN Alexandr Apple Team ,,
87  AKDILEK Ahmet Torku Sekerspor ,,
88  MOSIN Sergey Marathon-Tula Cycling Team ,,
89  SHEVCHUK Taras Ukraine ,,
90  KIPKEMBOI Salim Bike Aid ,,
91  BALYKIN Ivan Torku Sekerspor ,,
92  CHSHERBININ Yuriy Apple Team ,,
93  ICEN Izzet Sahin Salcano Cappadocia cycling team ,,
94  SCHNAPKA Matthias Bike Aid ,,
95  BUDYAK Anatoliy Ukraine ,,
96  NATAROV Yuriy Astana City ,,
97  KANGANGI Suleiman Bike Aid ,,
98  ALIZADA Elgun Synergy Baku Cycling Project ,,
99  ASADOV Elchin Synergy Baku Cycling Project ,,
100  VOGT Mario Team Sapura Cycling ,,
101  PAPOK Siarhei Minsk Cycling Club ,,
102  OKISHEV Viktor Vino – Astana Motors ,,
103  ERSHOV Artur Marathon-Tula Cycling Team ,,
104  BUSKERMOLEN Jordy Monkey Town Continental Team ,,
105  OVECHKIN Artem Marathon-Tula Cycling Team ,,
106  SAMOILAU Branislau Minsk Cycling Club ,,
107  RAILEANU Cristian Torku Sekerspor ,,
108  KAYGISIZ Zeki Salcano Sakarya ,,
109  OTHMAN Muhamad Adiq Husaine Team Sapura Cycling ,,
110  SCHINNAGEL Johannes Tirol Cycling Team ,,
111  VAN LUIJK Sven Monkey Town Continental Team ,,
112  ZEMLYAKOV Oleg Apple Team ,,
113  VOISARD Yannis Akros – Renfer SA ,,
114  POLIVODA Oleksandr Synergy Baku Cycling Project ,,
115  POZDNYAKOV Kirill Synergy Baku Cycling Project ,,
116  KUCUKBAY Kemal Brisaspor ,,
117  KOSHEVOY Ilia Wilier Triestina – Selle Italia ,,
118  ZAITSEV Ivan Astana City ,,
119  MEBRAHTOM Natnael Eritrea ,,
120  VORGANOV Eduard Minsk Cycling Club ,,
121  BRKIC Benjamin Tirol Cycling Team ,,
122  PRONSKIY Vadim Astana City ,,
123  PROSTOKISHIN Andrey Marathon-Tula Cycling Team ,,
124  DOBBS Sam Tirol Cycling Team ,,
125  LEHNER Daniel Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
126  BRATASHCHUK Andrii Ukraine ,,
127  ZOIDL Riccardo Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
128  SAMLI Ferit Torku Sekerspor ,,
129  GRYNIV Vitaliy Ukraine ,,
130  MIKAYILZADE Musa Synergy Baku Cycling Project ,,
131  NISU Oskar Estonia ,,
132  ASTAFYEV Stepan Vino – Astana Motors ,,
133  UGUZ Muhammed Salcano Cappadocia cycling team ,,
134  UNAL Isak Salcano Cappadocia cycling team ,,
135  KELLECI Abdulkadir Brisaspor ,,
136  JOHANSON Kristjan Estonia ,,
137  KUREK Adrian CCC Sprandi Polkowice ,,
138  QUARTERMAN Charlie Leopard Pro Cycling ,,
139  ZAKARIA Akmal Hakim Team Sapura Cycling ,,
140  TALHA Ayenes Salcano Cappadocia cycling team ,,
141  KUZMIN Anton Astana City ,,
142  ACAR Fethi Torku Sekerspor ,,
143  MILLION Amanuel Eritrea ,,
144  VAN ENGELEN Adne Bike Aid ,,
145  KLIMIANKOU Kanstantsin Minsk Cycling Club ,,
146  ABDUL HALIL Mohamad Izzat Hilmi Team Sapura Cycling ,,
147  MOSCA Jacopo Wilier Triestina – Selle Italia ,,
148  ASANOV Enver Synergy Baku Cycling Project ,,
149  KRISTENSEN Mads Ostergaard Denmark ,,
150  ALBRECHTSEN Christian Denmark ,,
151  OVSYANNIKOV Alexandr Vino – Astana Motors ,,
152  SHUMOV Nikolai Minsk Cycling Club ,,
153  GAZZOLI Michele Polartec-Kometa ,,
154  TURGUT Onur Salcano Cappadocia cycling team ,,
155  LOOIJ Andre Monkey Town Continental Team ,,
156  VAN BREDA Rick Monkey Town Continental Team ,,
157  TIRYAKI Oguzhan Salcano Cappadocia cycling team ,,
158  PUNG Peeter Estonia ,,
159  BAKIRCI Nazim Torku Sekerspor ,,
160  TESFAY Hanibal Eritrea 2:05