Fot. Lotto-Soudal

Belgijska drużyna Lotto-Soudal chce dobrze ścigać się przed własną publicznością od pierwszego wyścigu, dlatego wystawiła silny skład na inaugurujący sezon brukowanych klasyków weekend w Belgii i liczy na dobre wyniki. Tim Wellens jest tylko jednym z trzech asów, jakie ma w rękawie Marc Sergeant. 

Otwierający sezon klasyków weekend w Belgii to prawdziwy początek sezonu. Nie możemy narzekać na nasze przygotowania. Wielu z naszych kolarzy pokazało świetną formę, czego dowodem jest kilka zwycięstw, które odnieśli różni zawodnicy. Zawsze mówiłem, że minęło trochę od czasu, gdy nasza drużyna dobrze zaprezentowała się w pierwszych klasykach, ale mamy nadzieję, że w tym roku będzie inaczej

– powiedział Marc Sergeant, menedżer Lotto-Soudal.

Dwa etapy w Tour Down Under wygrał Andre Greipel, a świetny występ Tima Wellensa w Ruta del Sol dał mu etapowe zwycięstwo i triumf w klasyfikacji generalnej. Mimo że brukowane klasyki nie są jego specjalnością, z pewnością nie można go ignorować.

[Tiesj] Benoot, [Jens] Keukeleire i [Tim] Wellens są wielkimi nazwiskami w naszym składzie, ale tacy kolarze jak [Jasper] De Buyst i [Jelle] Wallays sprawiają, że nasz skład jest silny. Myślę, że pokażemy się w tych wyścigach. Tim był mocny w Ruta del Sol, a Tiesj Benoot właśnie wrócił ze zgrupowania wysokościowego w Sierra Nevada

– dodał Sergeant.

Tiesj Benoot był trzeci w Omloop Het Nieuwsblad w 2016 roku, ale w bieżącym sezonie startował tylko w argentyńskim wyścigu Vuelta a San Juan, zatem przyznaje, że niezbyt dobrze wie, w jakiej formie znajdują się rywale.

Z uwagi na to, że byłem na zgrupowaniu w Sierra Nevada nie widziałem większości moich przeciwników, z którymi zmierzę się w pierwszych klasykach. Mogę jedynie powiedzieć, że wróciłem do domu z dobrym samopoczuciem, jednak trening to nie wyścig. O mojej rzeczywistej formie przekonam się w Omloop. To pierwszy ważny wyścig w sezonie.

Wybrałem trenowanie na wysokości w Sierra Nevada, ponieważ ostatnio, gdy robiłem to przed Tour de France, bardzo dobrze się sprawdziło. Dlatego chciałem zrobić tak samo przed klasykami

– wyjaśnił Benoot.

Drużyna Lotto-Soudal ma jeszcze trzeciego asa w rękawie, tj. Jensa Keukeleire`a, który przyszedł z Orici-Scott (obecnie Mitchelton-Scott). Belg może przydać się zwłaszcza podczas niedzielnego wyścigu Kuurne-Bruksela-Kuurne.

Słowa Marca Sergeanta o niezbyt udanych wyścigach klasycznych w poprzednich latach nie są rzucane na wiatr. O braku „tego czegoś”, zwłaszcza w końcówkach mówił, w wywiadzie dla nas także Mario Aerts, dyrektor sportowy Lotto-Soudal.

Pełny skład drużyny Lotto-Soudal na wyścigi Omloop Het Nieuwsblad 2018 i Kuurne-Bruksela-Kuurne 2018: Lars Bak, Tiesj Benoot, Jasper De Buyst, Jens Keukeleire, Lawrence Naesen, Jelle Wallays oraz Tim Wellens.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments