Team Direct-Energie / teamdirectenergie.com

Jonathan Hivert (Direct Energie) triumfował na pierwszym etapie Tour Cycliste International du Haut Var Matin.

50 edycja dwudniowego wyścigu we Francji rozpoczęła się dzisiaj w le Cannet-des-Maures. Po niespełna 170 kilometrach pagórkowatej jazdy kolarze mieli finiszować w Fayence.

Dla kilku zawodników było zbyt ciasno w peletonie i postanowili w mniejszej grupce kręcić z przodu. Byli to: Paul Ourselin (Direct Energie), Franklin Six (WB-Aqua Protect-Veranclassic), Fernando Barcelo (Euskadi Basque Country-Murias) oraz Omer Goldshtein (Israel Cycling Academy).

Po drugiej premii górskiej peleton dogonił ucieczkę, ale szybko nastąpiły kolejne ataki. Do ofensywy przeszli: Quentin Jauregui (AG2R La Mondiale), Fernando Barcelo (Euskadi Basque Country-Murias), Alex Kirsch (WB-Aqua Protect-Veranclassic) i Edoardo Zardini (Wilier Triestina-Selle Italia). Jednak taki odjazd był nie na rękę dużej grupie i został szybko skasowany.

O zwycięstwie zadecydował finisz z grupy. Najszybszy okazał się Jonathan Hivert (Direct Energie). Kolejne miejsca na podium zajęli Nicola Bagioli (Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini) i Samuel Dumoulin (AG2R La Mondiale).

Wyniki pierwszego etapu:

1 HIVERT Jonathan (FRA) TDE les 169,7 km en 4h23’57” (moy. 38,575 km/h)
2 * BAGIOLI Nicola (ITA) NIP à 01”
3 DUMOULIN Samuel (FRA) ALM ”
4 VUILLERMOZ Alexis (FRA) ALM ”
5 PACHER Quentin (FRA) VCC ”
6 CANOLA Marco (ITA) NIP ”
7 MOLARD Rudy (FRA) FDJ ”
8 GRIVKO Andrey (UKR) AST ”
9 BUSATO Matteo (ITA) WIL ”
10 * GODON Dorian (FRA) COF ”
11 * MADOUAS Valentin (FRA) FDJ ”
12 * MÜLLER Patrick (SUI) VCC ”
13 PINOT Thibaut (FRA) FDJ ”
14 DI GREGORIO Remy (FRA) DMP ”
15 LAPORTE Christophe (FRA) COF ”
16 CHAVANEL Sylvain (FRA) TDE ”
17 * BALLESTEROS CANOVAS Miguel Angel (ESP) PLK ”
18 BOUET Maxime (FRA) FST ”
19 HOULE Hugo (CAN) AST ”
20 VANTOMME Maxime (BEL) WVA à 08”
21 * IDJOUADIENE Pierre (FRA) RLM à 10”
22 FINETTO Mauro (ITA) DMP à 11”
23 CABOT Jeremy (FRA) RLM ”
24 LIETAER Eliot (BEL) WVA ”
25 * VELASCO Simone (ITA) WIL à 15”
26 * RAGGIO Luca (ITA) WIL ”
27 JULES Justin (FRA) WVA ”
28 * TOUZE Damien (FRA) AUB ”
29 * IRIZAR LASKURAIN Julen (ESP) EUS ”
30 THOMINET Camille (FRA) AUB à 19”
31 PEYSKENS Dimitri (BEL) WVA ”
32 * BARTHE Cyril (FRA) EUS à 22”
33 STÜSSI Colin Chris (SUI) AMO à 31”
34 TURRIN Alex (ITA) WIL ”
35 COURTEILLE Arnaud (FRA) VCC ”
36 TIZZA Marco (ITA) NIP à 42”
37 DUPONT Hubert (FRA) ALM à 49”
38 EL FARES Julien (FRA) DMP à 01’01”
39 * RIES Michel (LUX) PLK à 01’02”
40 * BONNAMOUR Franck (FRA) FST à 01’09”
41 * JAUREGUI Quentin (FRA) ALM à 01’26”
42 MOINARD Amael (FRA) FST à 02’34”
43 SANTAROMITA Ivan (ITA) NIP ”
44 * BARCELO ARAGON Fernando (ESP) EUS à 06’24”
45 * CANTON SERRANO Isaac (ESP) PLK à 06’26”
46 POZZATO Filippo (ITA) WIL ”
47 * PENA MOLANO Wilson Estiben (COL) PLK ”
48 VANBILSEN Kenneth (BEL) COF ”
49 FEILLU Romain (FRA) AUB ”
50 TURGIS Jimmy (FRA) COF ”
51 * GRELLIER Fabien (FRA) TDE ”
52 ZARDINI Edoardo (ITA) WIL ”
53 DOMONT Axel (FRA) ALM ”
54 NAULEAU Bryan (FRA) TDE ”
55 CUNEGO Damiano (ITA) NIP ”
56 TULIK Angelo (FRA) TDE ”
57 REBELLIN Davide (ITA) SNE ”
58 LEVARLET Guillaume (FRA) AUB ”
59 LEDANOIS Kevin (FRA) FST ”
60 KIRSCH Alex (LUX) WVA ”
61 JENSEN August (NOR) ICA ”
62 KORSÆTH Truls (NOR) AST ”
63 ENGER Sondre (NOR) ICA ”
64 BIZHIGITOV Zhandos (KAZ) AST à 06’42”
65 FOMINYKH Daniil (KAZ) AST à 08’15”
66 GABBURO Davide (ITA) AMO à 09’47”
67 JARRIER Benoit (FRA) FST ”
68 CORNU Jeremy (FRA) TDE ”
69 * DENZ Nico (GER) ALM ”
70 * SEVILLA LOPEZ Diego Pablo (ESP) PLK à 09’51”
71 PREIDLER Georg (AUT) FDJ à 11’31”
72 * GAMPER Patrick (AUT) PLK ”
73 * OURSELIN Paul (FRA) TDE ”
74 LADAGNOUS Matthieu (FRA) FDJ à 16’55”
75 * DE ROSSI Lucas (FRA) DMP ”
76 KOSHEVOY Ilia (BLR) WIL ”
77 GONZALEZ PRIETO Aitor (ESP) EUS ”
78 BAGUES KALPARSORO Aritz (ESP) EUS à 16’58”
79 ANTOMARCHI Julien (FRA) RLM ”
80 TLEUBAYEV Ruslan (KAZ) AST à 18’13”
81 DEMPSTER Zakkari (AUS) ICA ”
82 ANDEMESKEL Awet (ERI) ICA ”
83 VERMEULEN Emiel (BEL) RLM ”
84 BILLE Gaetan (BEL) SNE ”
85 PONZI Simone (ITA) NIP ”
86 * BARBIER Pierre (FRA) RLM ”
87 MAINARD Jerome (FRA) RLM ”
88 * SAGIV Guy (ISR) ICA ”
89 * GOLDSHTEIN Omer (ISR) ICA ”
90 * SIX Franklin (BEL) WVA ”
91 BONNET William (FRA) FDJ ”
92 SISKEVICIUS Evaldas (LTU) DMP ”
93 ARISTI GARDOKI Mikel (ESP) EUS ”
94 MOTTIER Justin (FRA) VCC ”
95 * CAMACHO DEL FRESNO Juan (ESP) PLK à 18’21”
96 * LECROQ Jérémy (FRA) VCC à 18’50”

Poza limitem czasu:
97 BERNARDINETTI Marco (ITA) AMO à 22’02”
98 MAURELET Flavien (FRA) AUB ”
99 MADRAZO RUIZ Angel (ESP) DMP ”
100 TXOPERENA MATXIKOTE Beñat (ESP) EUS ”
101 FILOSI Iuri (ITA) DMP à 22’04”
102 FREULER Jan-André (SUI) AMO à 24’55”
103 BANUSHI Besmir (ALB) AMO ”
104 GOLDSTEIN Roy (ISR) ICA ”
105 ZULLO Antonio (ITA) AMO ”
106 YUSTRE RODRIGUEZ Kristian Javier (COL) AMO ”
107 EVRARD Laurent (BEL) SNE ”
108 SOUPE Geoffrey (FRA) COF ”
109 TEKLEHAIMANOT Daniel (ERI) COF ”
110 FONSECA Armindo (FRA) FST ”
111 ISTA Kevyn (BEL) WVA ”
112 * THOMAS Benjamin (FRA) FDJ à 26’28”
113 HAMZA Abderrahmane Mehdi (ALG) SNE à 29’13”

Wycofali się:
* GESBERT Elie (FRA) FST
BAGOT Yoann (FRA) VCC
CORBEL Erwann (FRA) VCC
PEREZ Anthony (FRA) COF
* NISHIMURA Hiroki (JPN) NIP
LE CUNFF Kevin (FRA) AUB
DERIAUX Florian (FRA) SNE
BELMOKHTAR Boualem (ALG) SNE
* BOUZIDI Mohamed (ALG) SNE

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1 HIVERT Jonathan (FRA) TDE les 169,7 km en 4h23’57” (moy. 38,575 km/h)
2 * BAGIOLI Nicola (ITA) NIP à 01”
3 DUMOULIN Samuel (FRA) ALM  ”
4 VUILLERMOZ Alexis (FRA) ALM  ”
5 PACHER Quentin (FRA) VCC  ”
6 CANOLA Marco (ITA) NIP  ”
7 MOLARD Rudy (FRA) FDJ  ”
8 GRIVKO Andrey (UKR) AST  ”
9 BUSATO Matteo (ITA) WIL  ”
10 * GODON Dorian (FRA) COF  ”
11 * MADOUAS Valentin (FRA) FDJ  ”
12 * MÜLLER Patrick (SUI) VCC  ”
13 PINOT Thibaut (FRA) FDJ  ”
14 DI GREGORIO Remy (FRA) DMP  ”
15 LAPORTE Christophe (FRA) COF  ”
16 CHAVANEL Sylvain (FRA) TDE  ”
17 * BALLESTEROS CANOVAS Miguel Angel (ESP) PLK  ”
18 BOUET Maxime (FRA) FST  ”
19 HOULE Hugo (CAN) AST  ”
20 VANTOMME Maxime (BEL) WVA à 08”
21 * IDJOUADIENE Pierre (FRA) RLM à 10”
22 FINETTO Mauro (ITA) DMP à 11”
23 CABOT Jeremy (FRA) RLM  ”
24 LIETAER Eliot (BEL) WVA  ”
25 * VELASCO Simone (ITA) WIL à 15”
26 * RAGGIO Luca (ITA) WIL  ”
27 JULES Justin (FRA) WVA  ”
28 * TOUZE Damien (FRA) AUB  ”
29 * IRIZAR LASKURAIN Julen (ESP) EUS  ”
30 THOMINET Camille (FRA) AUB à 19”
31 PEYSKENS Dimitri (BEL) WVA  ”
32 * BARTHE Cyril (FRA) EUS à 22”
33 STÜSSI Colin Chris (SUI) AMO à 31”
34 TURRIN Alex (ITA) WIL  ”
35 COURTEILLE Arnaud (FRA) VCC  ”
36 TIZZA Marco (ITA) NIP à 42”
37 DUPONT Hubert (FRA) ALM à 49”
38 EL FARES Julien (FRA) DMP à 01’01”
39 * RIES Michel (LUX) PLK à 01’02”
40 * BONNAMOUR Franck (FRA) FST à 01’09”
41 * JAUREGUI Quentin (FRA) ALM à 01’26”
42 MOINARD Amael (FRA) FST à 02’34”
43 SANTAROMITA Ivan (ITA) NIP  ”
44 * BARCELO ARAGON Fernando (ESP) EUS à 06’24”
45 * CANTON SERRANO Isaac (ESP) PLK à 06’26”
46 POZZATO Filippo (ITA) WIL  ”
47 * PENA MOLANO Wilson Estiben (COL) PLK  ”
48 VANBILSEN Kenneth (BEL) COF  ”
49 FEILLU Romain (FRA) AUB à 06’26”
50 TURGIS Jimmy (FRA) COF  ”
51 * GRELLIER Fabien (FRA) TDE  ”
52 ZARDINI Edoardo (ITA) WIL  ”
53 DOMONT Axel (FRA) ALM  ”
54 NAULEAU Bryan (FRA) TDE  ”
55 CUNEGO Damiano (ITA) NIP  ”
56 TULIK Angelo (FRA) TDE  ”
57 REBELLIN Davide (ITA) SNE  ”
58 LEVARLET Guillaume (FRA) AUB  ”
59 LEDANOIS Kevin (FRA) FST  ”
60 KIRSCH Alex (LUX) WVA  ”
61 JENSEN August (NOR) ICA  ”
62 KORSÆTH Truls (NOR) AST  ”
63 ENGER Sondre (NOR) ICA  ”
64 BIZHIGITOV Zhandos (KAZ) AST à 06’42”
65 FOMINYKH Daniil (KAZ) AST à 08’15”
66 GABBURO Davide (ITA) AMO à 09’47”
67 JARRIER Benoit (FRA) FST  ”
68 CORNU Jeremy (FRA) TDE  ”
69 * DENZ Nico (GER) ALM  ”
70 * SEVILLA LOPEZ Diego Pablo (ESP) PLK à 09’51”
71 PREIDLER Georg (AUT) FDJ à 11’31”
72 * GAMPER Patrick (AUT) PLK  ”
73 * OURSELIN Paul (FRA) TDE  ”
74 LADAGNOUS Matthieu (FRA) FDJ à 16’55”
75 * DE ROSSI Lucas (FRA) DMP  ”
76 KOSHEVOY Ilia (BLR) WIL  ”
77 GONZALEZ PRIETO Aitor (ESP) EUS  ”
78 BAGUES KALPARSORO Aritz (ESP) EUS à 16’58”
79 ANTOMARCHI Julien (FRA) RLM  ”
80 TLEUBAYEV Ruslan (KAZ) AST à 18’13”
81 DEMPSTER Zakkari (AUS) ICA  ”
82 ANDEMESKEL Awet (ERI) ICA  ”
83 VERMEULEN Emiel (BEL) RLM  ”
84 BILLE Gaetan (BEL) SNE  ”
85 PONZI Simone (ITA) NIP  ”
86 * BARBIER Pierre (FRA) RLM  ”
87 MAINARD Jerome (FRA) RLM  ”
88 * SAGIV Guy (ISR) ICA  ”
89 * GOLDSHTEIN Omer (ISR) ICA  ”
90 * SIX Franklin (BEL) WVA  ”
91 BONNET William (FRA) FDJ  ”
92 SISKEVICIUS Evaldas (LTU) DMP  ”
93 ARISTI GARDOKI Mikel (ESP) EUS  ”
94 MOTTIER Justin (FRA) VCC  ”
95 * CAMACHO DEL FRESNO Juan (ESP) PLK à 18’21”
96 * LECROQ Jérémy (FRA) VCC à 18’50”