Volta ao Algarve

Dylan Groenewegen (LottoNL – Jumbo) był najszybszy na czwartym etapie Volta ao Algarve. Liderem pozostał Geraint Thomas (Sky).

Po wczorajszej czasówce dzisiaj na kolarzy walczących o prymat w portugalskim wyścigu czekał sprinterski etap na odcinku Almodôvar – Tavira. Do pokonania mieli prawie 200 kilometrów, a po drodze były dwa lotne finisze i dwie górskie premie.

Po kilku nieudanych atakach zawiązała się ucieczka w składzie: Benjamin King (Team Dimension Data), Rory Sutherland (UAE Team Emirates), Julen Amezqueta (Caja Rural-Seguros RGA), Bruno Silva (Efapel), Aleksandr Grigorev (Sporting-Tavira), João Rodrigues (W52-FC Porto).

Najwięcej do ugrania miał King, który walczył o koszulkę najlepszego górala. Kolarz Dimension Data bez problemów powiększył przewagę w tej klasyfikacji.  35 kilometrów przed metą ucieczka miała tylko minutę przewagi. Jako pierwszy z ucieczki odpadł Bruno Silva.

Na ostatnim tego dnia podjeździe z peletonu zaatakowała bardzo mocna trójka: Philippe Gilbert (BMC Racing Team), Dylan Teuns (BMC Racing Team) i Guillaume Bonnafond (Cofidis). Ósemka mocno pracowała, ale peleton nie dał za wygraną i dogonił ten odjazd na 3000 metrów przed metą.

Finiszowy sprint ze dość sporą łatwością wygrał Dylan Groenewegen (LottoNL – Jumbo). Drugi był Matteo Pelucchi (BORA – hansgrohe), a trzeci John Degenkolb (Trek – Segafredo).

Wyniki czwartego etapu:

1 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 4:33:49
2 Matteo Pelucchi (Ita) Bora – Hansgrohe 0:00:00
3 John Degenkolb (GER) Trek – Segafredo 0:00:00
4 Florian Sénéchal (Fra) Quick Step Floors 0:00:00
5 Jürgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team 0:00:00
6 Timothy Dupont (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
7 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
8 Jasper De Buyst (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
9 Loïc Vliegen (Bel) BMC Racing Team 0:00:00
10 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky 0:00:00
11 Yves Lampaert (Bel) Quick Step Floors 0:00:00
12 Arnaud Démare (Fra) FDJ 0:00:00
13 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
14 Samuel Caldeira (Por) W52 – FC Porto 0:00:03
15 Luís Mendonça (Por) Aviludo – Louletano – Uli 0:00:03
16 João Matias (Por) Vito – Feirense – Blackjack 0:00:03
17 Francisco Campos (Por) Miranda – Mortagua 0:00:03
18 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates 0:00:03
19 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Dimension Data 0:00:03
20 Felix Großschartner (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:03
21 Vicente Rubio (Esp) Aviludo – Louletano – Uli 0:00:03
22 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:00:03
23 Jaime Roson Garcia (Esp) Movistar Team 0:00:03
24 Bob Jungels (Lux) Quick Step Floors 0:00:03
25 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:00:03
26 Oscar Pelegri Ferrandis (Esp) Radio Popular – Boavista 0:00:03
27 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:00:03
28 Patrick Konrad (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:03
29 Alejandro Manuel Marque Porto (Esp) Sporting – Tavira 0:00:03
30 César Martingil (Por) Liberty Seguros – Carglass 0:00:03
31 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 0:00:03
32 Oscar Hernandez Martinez (Esp) Aviludo – Louletano – Uli 0:00:03
33 Jonathan Lastra Martinez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:03
34 Lukasz Wisniowski (Pol) Team Sky 0:00:03
35 Yoann Offredo (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:00:03
36 Daniel Mestre (Por) Efapel 0:00:03
37 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb 0:00:03
38 Xuban Errazkin Perez (Esp) Vito – Feirense – Blackjack 0:00:03
39 Bauke Mollema (Ned) Trek – Segafredo 0:00:03
40 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:00:03
41 Nicola Toffali (Ita) Sporting – Tavira 0:00:03
42 André Crispim (Por) Liberty Seguros – Carglass 0:00:03
43 Jhonatan Restrepo Valencia (Col) Team Katusha – Alpecin 0:00:03
44 Michaël Van Staeyen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:00:03
45 Gustavo Cesar Veloso (Esp) W52 – FC Porto 0:00:03
46 António Barbio (Por) Miranda – Mortagua 0:00:03
47 Lennard Kämna (GER) Team Sunweb 0:00:03
48 Rafael Silva (Por) Efapel 0:00:03
49 Tiago Machado (Por) Team Katusha – Alpecin 0:00:03
50 Ricardo Mestre (Por) W52 – FC Porto 0:00:03
51 César Fonte (Por) W52 – FC Porto 0:00:03
52 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora – Hansgrohe 0:00:03
53 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:00:03
54 Stefan Küng (SUI) BMC Racing Team 0:00:03
55 Zdenek Štybar (Cze) Quick Step Floors 0:00:03
56 Maurits Lammertink (Ned) Team Katusha – Alpecin 0:00:03
57 Scott Thwaites (GBr) Team Dimension Data 0:00:03
58 Rúben Guerreiro (Por) Trek – Segafredo 0:00:03
59 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team LottoNL – Jumbo 0:00:03
60 Simon Špilak (Slo) Team Katusha – Alpecin 0:00:03
61 Louis Meintjes (RSA) Team Dimension Data 0:00:03
62 Gonçalo Carvalho (Por) Miranda – Mortagua 0:00:03
63 Pieter Serry (Bel) Quick Step Floors 0:00:03
64 Lukas Pöstlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:03
65 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 0:00:03
66 Rafael Reis (Por) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:03
67 Mario Gonzalez Salas (Esp) Sporting – Tavira 0:00:03
68 Nuno Almeida (Por) LA Aluminios 0:00:03
69 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team 0:00:03
70 Johann Van Zyl (RSA) Team Dimension Data 0:00:03
71 Fábio Mansilhas (Por) LA Aluminios 0:00:03
72 Luís Afonso (Por) Vito – Feirense – Blackjack 0:00:03
73 Jóni Brandão (Por) Sporting – Tavira 0:00:03
74 Igor Anton Hernandez (Esp) Team Dimension Data 0:00:03
75 Michal Golas (Pol) Team Sky 0:00:03
76 Gonçalo Leaça (Por) LA Aluminios 0:00:03
77 Henrique Casimiro (Por) Efapel 0:00:03
78 Serge Pauwels (Bel) Team Dimension Data 0:00:03
79 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb 0:00:03
80 André Carvalho (Por) Liberty Seguros – Carglass 0:00:03
81 David Livramento (Por) Sporting – Tavira 0:00:03
82 Hugo Nunes (Por) Miranda – Mortagua 0:00:03
83 Luís Fernandes (Por) Aviludo – Louletano – Uli 0:00:03
84 José Gonçalves (Por) Team Katusha – Alpecin 0:00:03
85 Edgar Pinto (Por) Vito – Feirense – Blackjack 0:00:03
86 Dion Smith (NZl) Wanty – Groupe Gobert 0:00:03
87 Joaquim Silva (Por) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:03
88 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:03
89 Simon Geschke (GER) Team Sunweb 0:00:03
90 Venceslau Fernandes (Por) Liberty Seguros – Carglass 0:00:03
91 Rui Vinhas (Por) W52 – FC Porto 0:00:03
92 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb 0:00:03
93 Rafael Lourenço (Por) Liberty Seguros – Carglass 0:00:03
94 Hugo Sancho (Por) Vito – Feirense – Blackjack 0:00:03
95 João Benta (Por) Radio Popular – Boavista 0:00:03
96 Philippe Gilbert (Bel) Quick Step Floors 0:00:03
97 Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:03
98 Chad Haga (USA) Team Sunweb 0:00:03
99 Luís Gomes (Por) Radio Popular – Boavista 0:00:03
100 Gaspar Gonçalves (Por) Liberty Seguros – Carglass 0:00:03
101 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates 0:00:03
102 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 0:00:03
103 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team 0:00:03
104 Cesare Benedetti (Ita) Bora – Hansgrohe 0:00:03
105 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:00:03
106 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 0:00:03
107 Jasha Sütterlin (GER) Movistar Team 0:00:03
108 José Fernandes (Por) W52 – FC Porto 0:00:03
109 Maximilian Schachmann (GER) Quick Step Floors 0:00:03
110 Mickaël Delage (Fra) FDJ 0:00:03
111 Jesus Del Pino Corrochano (Esp) Efapel 0:00:03
112 Márcio Barbosa (Por) Aviludo – Louletano – Uli 0:00:03
113 Josu Zabala Lopez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:03
114 Mauricio Jose Moreira Guarino (Uru) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:03
115 Jorge Magalhães (Por) Miranda – Mortagua 0:00:03
116 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team 0:00:03
117 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky 0:00:03
118 Nuno Meireles (Por) Miranda – Mortagua 0:00:03
119 Yury Trofimov (Rus) Radio Popular – Boavista 0:00:03
120 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:03
121 Egor Silin (Rus) Radio Popular – Boavista 0:00:03
122 Marcos Jurado Rodriguez (Esp) Efapel 0:00:03
123 Paulo Silva (Por) LA Aluminios 0:00:03
124 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:00:03
125 Ryan Mullen (Irl) Trek – Segafredo 0:00:03
126 Rafael Valls Ferri (Esp) Movistar Team 0:00:03
127 Nuno Bico (Por) Movistar Team 0:00:31
128 David Rodrigues (Por) Radio Popular – Boavista 0:00:31
129 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:38
130 Jens Debusschere (Bel) Lotto – Soudal 0:00:43
131 André Evangelista (Por) Aviludo – Louletano – Uli 0:00:46
132 Andreas Schillinger (GER) Bora – Hansgrohe 0:00:50
133 Aleksandr Grigorev (Rus) Sporting – Tavira 0:00:50
134 Domingos Gonçalves (Por) Radio Popular – Boavista 0:00:50
135 João Rodrigues (Por) W52 – FC Porto 0:00:54
136 Tony Martin (GER) Team Katusha – Alpecin 0:01:03
137 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 0:01:06
138 Grégory Rast (SUI) Trek – Segafredo 0:01:08
139 Nikolas Maes (Bel) Lotto – Soudal 0:01:10
140 João Fernandes (Por) LA Aluminios 0:01:25
141 Owain Doull (GBr) Team Sky 0:01:25
142 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:01:27
143 Lawrence Naesen (Bel) Lotto – Soudal 0:01:27
144 Jens Keukeleire (Bel) Lotto – Soudal 0:01:27
145 Julen Amezqueta Moreno (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:01:30
146 Jelle Wallays (Bel) Lotto – Soudal 0:01:42
147 Davide Cimolai (Ita) FDJ 0:01:47
148 Anthony Turgis (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:01:51
149 Tom Devriendt (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:01:51
150 Olivier Le Gac (Fra) FDJ 0:01:52
151 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ 0:02:07
152 Benjamin King (USA) Team Dimension Data 0:02:23
153 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates 0:02:23
154 Matthias Brändle (AUT) Trek – Segafredo 0:02:35
155 Paul Martens (GER) Team LottoNL – Jumbo 0:02:41
156 Victor Campenaerts (Bel) Lotto – Soudal 0:02:41
157 Pedro Paulinho (Por) Efapel 0:02:56
158 Patrick Videira (Por) LA Aluminios 0:03:14
159 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:03:38
160 Sepp Kuss (USA) Team LottoNL – Jumbo 0:03:38
161 Damien Marques (Fra) Miranda – Mortagua 0:05:16
162 Bruno Silva (Por) Efapel 0:07:52
DNS Jacopo Guarnieri (Ita) FDJ

Klasyfikacja generalna po czwartym etapie:

1 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 14:35:50
2 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky 0:00:19
3 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:00:32
4 Bob Jungels (Lux) Quick Step Floors 0:00:52
5 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:00:53
6 Bauke Mollema (Ned) Trek – Segafredo 0:01:01
7 Jaime Roson Garcia (Esp) Movistar Team 0:01:18
8 Maximilian Schachmann (GER) Quick Step Floors 0:01:19
9 Felix Großschartner (AUT) Bora – Hansgrohe 0:01:20
10 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 0:01:24
11 Simon Špilak (Slo) Team Katusha – Alpecin 0:01:31
12 Patrick Konrad (AUT) Bora – Hansgrohe 0:01:44
13 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb 0:01:53
14 Pieter Serry (Bel) Quick Step Floors 0:01:55
15 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:01:58
16 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates 0:02:03
17 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team 0:02:09
18 Louis Meintjes (RSA) Team Dimension Data 0:02:09
19 Vicente Rubio (Esp) Aviludo – Louletano – Uli 0:02:16
20 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 0:02:23
21 Jasper De Buyst (Bel) Lotto – Soudal 0:02:40
22 Maurits Lammertink (Ned) Team Katusha – Alpecin 0:02:42
23 Alejandro Manuel Marque Porto (Esp) Sporting – Tavira 0:02:46
24 Joaquim Silva (Por) Caja Rural – Seguros RGA 0:02:47
25 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team 0:02:58
26 Serge Pauwels (Bel) Team Dimension Data 0:03:01
27 Zdenek Štybar (Cze) Quick Step Floors 0:03:02
28 Rafael Valls Ferri (Esp) Movistar Team 0:03:05
29 Daniel Mestre (Por) Efapel 0:03:11
30 César Fonte (Por) W52 – FC Porto 0:03:16
31 Tony Martin (GER) Team Katusha – Alpecin 0:03:42
32 Philippe Gilbert (Bel) Quick Step Floors 0:03:43
33 Dion Smith (NZl) Wanty – Groupe Gobert 0:03:50
34 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:03:51
35 Cesare Benedetti (Ita) Bora – Hansgrohe 0:04:02
36 Rúben Guerreiro (Por) Trek – Segafredo 0:04:09
37 Henrique Casimiro (Por) Efapel 0:04:12
38 Luís Mendonça (Por) Aviludo – Louletano – Uli 0:04:12
39 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 0:04:15
40 Lennard Kämna (GER) Team Sunweb 0:04:19
41 Yoann Offredo (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:04:21
42 Gustavo Cesar Veloso (Esp) W52 – FC Porto 0:04:28
43 Igor Anton Hernandez (Esp) Team Dimension Data 0:04:38
44 Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:04:50
45 Jonathan Lastra Martinez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:04:58
46 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky 0:04:58
47 Scott Thwaites (GBr) Team Dimension Data 0:05:00
48 Jóni Brandão (Por) Sporting – Tavira 0:05:04
49 Jasha Sütterlin (GER) Movistar Team 0:05:05
50 Simon Geschke (GER) Team Sunweb 0:05:06
51 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates 0:05:08
52 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:05:14
53 José Fernandes (Por) W52 – FC Porto 0:05:16
54 Jesus Del Pino Corrochano (Esp) Efapel 0:05:21
55 Jens Keukeleire (Bel) Lotto – Soudal 0:05:21
56 Arnaud Démare (Fra) FDJ 0:05:32
57 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team LottoNL – Jumbo 0:05:41
58 Rui Vinhas (Por) W52 – FC Porto 0:06:03
59 André Carvalho (Por) Liberty Seguros – Carglass 0:06:07
60 Egor Silin (Rus) Radio Popular – Boavista 0:06:12
61 José Gonçalves (Por) Team Katusha – Alpecin 0:06:15
62 Julen Amezqueta Moreno (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:06:31
63 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:06:31
64 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Dimension Data 0:06:56
65 Lukasz Wisniowski (Pol) Team Sky 0:07:00
66 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 0:07:08
67 Oscar Hernandez Martinez (Esp) Aviludo – Louletano – Uli 0:07:17
68 Nikolas Maes (Bel) Lotto – Soudal 0:07:25
69 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ 0:07:26
70 Luís Afonso (Por) Vito – Feirense – Blackjack 0:07:28
71 Edgar Pinto (Por) Vito – Feirense – Blackjack 0:07:32
72 André Crispim (Por) Liberty Seguros – Carglass 0:07:38
73 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:07:44
74 Aleksandr Grigorev (Rus) Sporting – Tavira 0:07:57
75 Xuban Errazkin Perez (Esp) Vito – Feirense – Blackjack 0:08:32
76 Florian Sénéchal (Fra) Quick Step Floors 0:08:33
77 Mario Gonzalez Salas (Esp) Sporting – Tavira 0:08:36
78 Jhonatan Restrepo Valencia (Col) Team Katusha – Alpecin 0:08:37
79 Hugo Nunes (Por) Miranda – Mortagua 0:08:39
80 Timothy Dupont (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:09:04
81 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team 0:09:09
82 David Rodrigues (Por) Radio Popular – Boavista 0:09:16
83 Michal Golas (Pol) Team Sky 0:09:25
84 Mauricio Jose Moreira Guarino (Uru) Caja Rural – Seguros RGA 0:09:36
85 Rafael Silva (Por) Efapel 0:09:36
86 Jelle Wallays (Bel) Lotto – Soudal 0:09:49
87 Jens Debusschere (Bel) Lotto – Soudal 0:09:59
88 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:10:02
89 Jorge Magalhães (Por) Miranda – Mortagua 0:10:03
90 João Benta (Por) Radio Popular – Boavista 0:10:20
91 Gonçalo Carvalho (Por) Miranda – Mortagua 0:10:34
92 Tiago Machado (Por) Team Katusha – Alpecin 0:10:46
93 Stefan Küng (SUI) BMC Racing Team 0:10:48
94 Nuno Meireles (Por) Miranda – Mortagua 0:10:51
95 Venceslau Fernandes (Por) Liberty Seguros – Carglass 0:11:06
96 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:11:07
97 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb 0:11:12
98 Sepp Kuss (USA) Team LottoNL – Jumbo 0:11:20
99 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb 0:11:27
100 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:11:54
101 Luís Gomes (Por) Radio Popular – Boavista 0:12:00
102 João Rodrigues (Por) W52 – FC Porto 0:12:02
103 Lukas Pöstlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:12:03
104 Lawrence Naesen (Bel) Lotto – Soudal 0:12:23
105 Hugo Sancho (Por) Vito – Feirense – Blackjack 0:12:29
106 Olivier Le Gac (Fra) FDJ 0:13:06
107 Owain Doull (GBr) Team Sky 0:13:08
108 Nuno Almeida (Por) LA Aluminios 0:13:12
109 Gaspar Gonçalves (Por) Liberty Seguros – Carglass 0:13:14
110 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:13:32
111 Nuno Bico (Por) Movistar Team 0:13:50
112 Johann Van Zyl (RSA) Team Dimension Data 0:14:12
113 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:14:15
114 Benjamin King (USA) Team Dimension Data 0:14:22
115 Luís Fernandes (Por) Aviludo – Louletano – Uli 0:15:38
116 Tom Devriendt (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:17:01
117 Mickaël Delage (Fra) FDJ 0:17:38
118 Anthony Turgis (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:17:59
119 Chad Haga (USA) Team Sunweb 0:18:05
120 João Fernandes (Por) LA Aluminios 0:18:11
121 Yves Lampaert (Bel) Quick Step Floors 0:18:15
122 Ryan Mullen (Irl) Trek – Segafredo 0:18:20
123 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates 0:18:28
124 Rafael Lourenço (Por) Liberty Seguros – Carglass 0:18:29
125 Márcio Barbosa (Por) Aviludo – Louletano – Uli 0:18:46
126 John Degenkolb (GER) Trek – Segafredo 0:19:06
127 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora – Hansgrohe 0:19:09
128 Josu Zabala Lopez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:19:23
129 Loïc Vliegen (Bel) BMC Racing Team 0:19:34
130 Nicola Toffali (Ita) Sporting – Tavira 0:19:37
131 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:20:01
132 João Matias (Por) Vito – Feirense – Blackjack 0:20:32
133 Michaël Van Staeyen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:20:40
134 Jürgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team 0:20:42
135 Matteo Pelucchi (Ita) Bora – Hansgrohe 0:20:44
136 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:20:56
137 Fábio Mansilhas (Por) LA Aluminios 0:20:59
138 Victor Campenaerts (Bel) Lotto – Soudal 0:21:07
139 Andreas Schillinger (GER) Bora – Hansgrohe 0:21:16
140 Paul Martens (GER) Team LottoNL – Jumbo 0:21:18
141 Domingos Gonçalves (Por) Radio Popular – Boavista 0:21:20
142 Ricardo Mestre (Por) W52 – FC Porto 0:21:30
143 António Barbio (Por) Miranda – Mortagua 0:21:48
144 Davide Cimolai (Ita) FDJ 0:21:57
145 Gonçalo Leaça (Por) LA Aluminios 0:22:09
146 Matthias Brändle (AUT) Trek – Segafredo 0:22:36
147 Samuel Caldeira (Por) W52 – FC Porto 0:22:41
148 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 0:23:14
149 Grégory Rast (SUI) Trek – Segafredo 0:23:19
150 Yury Trofimov (Rus) Radio Popular – Boavista 0:23:23
151 Rafael Reis (Por) Caja Rural – Seguros RGA 0:23:38
152 Francisco Campos (Por) Miranda – Mortagua 0:23:47
153 César Martingil (Por) Liberty Seguros – Carglass 0:23:56
154 Marcos Jurado Rodriguez (Esp) Efapel 0:24:14
155 Paulo Silva (Por) LA Aluminios 0:25:21
156 David Livramento (Por) Sporting – Tavira 0:26:10
157 Oscar Pelegri Ferrandis (Esp) Radio Popular – Boavista 0:26:28
158 Bruno Silva (Por) Efapel 0:26:41
159 André Evangelista (Por) Aviludo – Louletano – Uli 0:26:44
160 Patrick Videira (Por) LA Aluminios 0:29:49
161 Pedro Paulinho (Por) Efapel 0:30:58
162 Damien Marques (Fra) Miranda – Mortagua 0:46:20