Paris-Nice

Jonathan Hivert (Direct Energie) wygrał po ładnym ataku Gran Premio Miguel Indurain.

Niespełna 193 kilometry wokół miejscowości Estella, a po drodze trzy oznaczone podjazdy i kilka wymagających pagórków – tak rysowała się trasa 21. edycji Gran Premio Miguel Indurain.

W ucieczkę dnia zabrali się: Sergio Rodríguez i Sergio Samitier (obaj Euskadi-Murias), Jetse Bol (Burgos-BH), Alexandr Riabuschenko (UAE Team Emirates), David González (Caja Rural), Loic Chetout (Cofidis, Solutions Crédits), Bernardo Suaza (Manzana Postobon) oraz Diego López (Fundación Euskadi).

Peleton prowadzony przez Movistar cały czas kontrolował sytuację i nie pozwalał na większą przewagę niż dwie minuty.

Podczas pokonywanie Alto Guirguillano (2,7 km długości; średnie nachylenie 5,9 %) ucieczka się rozpadła i na czele zostali Samitier, Riabuschenko i Suaza. Jednak praca Movistaru spowodowała, że na 60 kilometrów przed metą wszystko się zjechało.

Kilka kilometrów dalej na zjeździe doszło do upadku i wyścig został na chwilę zneutralizowany.

Na  Alto de Lezaun (4,6 km długości; średnie nachylenie 4,7 %) peleton mocno się naciągnął i na czele pojawiła się grupka około 20 kolarzy.

Z tej bardzo mocnej grupy co chwilę atakowali nowi zawodnicy, ale na 17 kilometrów przed metą żaden z nich nie wypracował sobie większej przewagi. Niewiele zmienił także ostatni oznaczony podjazd (Alto de Eraul).

Pięć kilometrów przed metą na zjeździe zaatakował Tadej Pogačar (UAE Team Emirates), ale Słoweniec po chwili został złapany. Na ostatnim podjeździe swoich sił spróbował Jonathan Hivert (Direct Energie).

Francuz na ostatni kilometr wjechał sporo przed grupką i nie dał już sobie wydrzeć pięknego zwycięstwa. Kolejne miejsca zajęli Luis León Sánchez (Astana) i Sergio Higuita (Fundación Euskadi).

Wyniki:

1. HIVERT, Jonathan (DIRECT ENERGIE) 4:47:56
2. SANCHEZ, Luis L. (ASTANA PRO TEAM) 0:00:09
3. HIGUITA, Sergio A. (EQUIPO EUSKADI) 0:00:09
4. NIEVE, Mikel (MITCHELTON – SCOTT) 0:00:09
5. VERONA, Carlos (MOVISTAR TEAM) 0:00:09
6. POGAAR, Tadej (UAE TEAM EMIRATES) 0:00:09
7. BARCELO, Fernando (EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS) 0:00:09
8. LASTRA, Jonathan (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:00:21
9. VDOVIN, Alexander (LOKOSPHINX) 0:00:24
10. PLAZA, Ruben (ISRAEL CYCLING ACADEMY) 0:00:28
11. FRAILE, Omar (ASTANA PRO TEAM) 0:00:28
12. HERRADA, Jesus (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) 0:00:30
13. RODRIGUEZ, Cristian (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:00:45
14. IZAGIRRE, Gorka (ASTANA PRO TEAM) 0:01:23
15. PRADES, Eduard (MOVISTAR TEAM) 0:01:29
16. ITURRIA, Mikel (EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS) 0:01:41
17. MENDONÇA, Luís (RADIO POPULAR – BOAVISTA) 0:01:44
18. GRMAY, Tsgabu G. (MITCHELTON – SCOTT) 0:01:50
19. REYES, Aldemar (MANZANA POSTOBON TEAM) 0:02:55
20. SIERRA, Yecid A. (MANZANA POSTOBON TEAM) 0:03:00
21. PEREZ, Anthony (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) 0:04:16
22. RODRIGUES, João (W52 – FC PORTO) 0:06:13
23. SESSLER, Nicolas (BURGOS – BH) 0:07:54
24. AMEZQUETA, Julen (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:07:54
25. JUARISTI, Txomin (EQUIPO EUSKADI) 0:07:57
26. FERNANDES, José (BURGOS – BH) 0:10:15
27. NEILANDS, Krists (ISRAEL CYCLING ACADEMY) 0:12:39
28. GRELLIER, Fabien (DIRECT ENERGIE) 0:12:39
29. BURGAUDEAU, Mathieu (DIRECT ENERGIE) 0:12:39
30. AZURMENDI, Ibai (EQUIPO EUSKADI) 0:12:39
31. ANDEMESKEL, Awet (ISRAEL CYCLING ACADEMY) 0:12:47
32. GOMES, Luís (RADIO POPULAR – BOAVISTA) 0:12:47
33. BARBOSA, João (VITO – FEIRENSE – PNB) 0:12:47
34. GREGAARD, Jonas (ASTANA PRO TEAM) 0:12:47
35. ROJAS, José (MOVISTAR TEAM) 0:12:47
36. LOZANO, David (TEAM NOVO NORDISK) 0:12:47
37. MATE, Luis A. (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) 0:12:47
38. GOMEZ, Antonio (RADIO POPULAR – BOAVISTA) 0:12:47
39. HAMILTON, Lucas (MITCHELTON – SCOTT) 0:12:47
40. MILTIADIS, Andreas (GUERCIOTTI -KIWI ATLANTICO) 0:12:47
41. KUDUS, Merhawi (ASTANA PRO TEAM) 0:12:47
42. QUINTANA, Nairo (MOVISTAR TEAM) 0:12:47
43. MARTIN, Gotzon (EQUIPO EUSKADI) 0:12:47
44. ATAPUMA, Jhon D. (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) 0:12:47
45. DEL PINO, Jesus (VITO – FEIRENSE – PNB) 0:12:47
46. CUADRADO, Unai (EQUIPO EUSKADI) 0:12:47
47. MADRAZO, Angel (BURGOS – BH) 0:12:47
48. PINTO, Edgar (W52 – FC PORTO) 0:12:47
49. TUREK, Daniel (ISRAEL CYCLING ACADEMY) 0:12:47
50. NIV, Guy (ISRAEL CYCLING ACADEMY) 0:12:47
51. QUINTERO, Carlos J. (MANZANA POSTOBON TEAM) 0:12:47
52. NOVIKOV, Savva (LOKOSPHINX) 0:12:47
53. ALBASINI, Michael (MITCHELTON – SCOTT) 0:12:57
54. UGARTE, Mikel (GUERCIOTTI -KIWI ATLANTICO) 0:13:02
55. SICARD, Romain (DIRECT ENERGIE) 0:13:06
56. CARDOSO, Filipe (VITO – FEIRENSE – PNB) 0:13:09
57. ANDRADE, Pedro (VITO – FEIRENSE – PNB) 0:13:09
58. BERRADE, Urko (EUSKADI BASQUE COUNTRY – MU) 0:13:09
59. NUNES, Hugo (RADIO POPULAR – BOAVISTA) 0:13:09
60. GOLDSTEIN, Omer (ISRAEL CYCLING ACADEMY) 0:13:09
61. ARANBURU, Alexander (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:13:09
62. EDET, Nicolas (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) 0:13:09
63. SUAZA, Bernardo A. (MANZANA POSTOBON TEAM) 0:13:14
64. MUÑOZ, Cristian C. (UAE TEAM EMIRATES) 0:13:14
65. GUTIERREZ, Jose M. (GUERCIOTTI -KIWI ATLANTICO) 0:13:14
66. SILVA, Joaquim (W52 – FC PORTO) 0:13:14
67. TAARAMÄE, Rein (DIRECT ENERGIE) 0:13:14
68. GARCIA, Jhojan O. (MANZANA POSTOBON TEAM) 0:13:14
69. SAENZ, Nicolas (MANZANA POSTOBON TEAM) 0:13:14
70. SCHULTZ, Nicholas (MITCHELTON – SCOTT) 0:13:14
71. IRISARRI, Jon (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:13:19
72. BONILLA, Pablo (RADIO POPULAR – BOAVISTA) 0:13:19
73. BARSOV, Aleksandr (LOKOSPHINX) 0:13:22
74. MORI, Manuele (UAE TEAM EMIRATES) 0:13:33
75. GONZALEZ, David (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:13:33
76. BETANCUR, Carlos (MOVISTAR TEAM) 0:13:33
77. RIABUSHENKO, Alex. (UAE TEAM EMIRATES) 0:13:33
78. SMIRNOV, Alexandr (LOKOSPHINX) 0:13:33
79. JARAMILLO, Daniel A. (MANZANA POSTOBON TEAM) 0:13:33
80. MEYER, Cameron (MITCHELTON – SCOTT) 0:13:33
81. HENAO, Sergio L. (UAE TEAM EMIRATES) 0:13:33
82. RODRIGUES, David (RADIO POPULAR – BOAVISTA) 0:13:33
83. RODRIGUEZ, Sergio (EUSKADI BASQUE COUNTRY – MU) 0:13:33
84. GONZALEZ, Mario (EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS) 0:13:33
85. BEHRINGER, Oliver (TEAM NOVO NORDISK) 0:13:48
86. LOPEZ, Diego (EQUIPO EUSKADI) 0:13:56
87. BRAND, Sam (TEAM NOVO NORDISK) 0:17:00
88. NIKIFOROV, Arseny (LOKOSPHINX) 0:17:02
89. KAMSTRA, Brian (TEAM NOVO NORDISK) 0:21:34
DNF AMADOR, Andrey (MOVISTAR TEAM)
DNF SOTO, Antonio J. (EQUIPO EUSKADI)
DNF NAULEAU, Bryan (DIRECT ENERGIE)
DNF LOPEZ, Daniel (BURGOS – BH)
DNF GALARRETA, David (GUERCIOTTI -KIWI ATLANTICO)
DNF SOKOLOV, Dmitrii (LOKOSPHINX)
DNF LOPES, Fernando (GUERCIOTTI -KIWI ATLANTICO)
DNF CAMPOS, Francisco (W52 – FC PORTO)
DNF IZAGUIRRE, Ion (ASTANA PRO TEAM)
DNF SUREDA, Jaume (BURGOS – BH)
DNF HANSEN, Jesper (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS)
DNF BOL, Jetse (BURGOS – BH)
DNF LEITE, João (VITO – FEIRENSE – PNB)
DNF SALGADO, João (RADIO POPULAR – BOAVISTA)
DNF ABERASTURI, Jon (CAJA RURAL – SEGUROS RGA)
DNF MAGALHÃES, Jorge (W52 – FC PORTO)
DNF NUÑEZ, Jose C. (GUERCIOTTI -KIWI ATLANTICO)
DNF FERREIRA, José (W52 – FC PORTO)
DNF SVESHNIKOV, Kirill (LOKOSPHINX)
DNF CHETOUT, Loic (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS)
DNF LANDA, Mikel (MOVISTAR TEAM)
DNF EARLE, Nathan (ISRAEL CYCLING ACADEMY)
DNF PELEGRI, Oscar (VITO – FEIRENSE – PNB)
DNF RODRIGUEZ, Oscar (EUSKADI BASQUE COUNTRY – MU)
DNF SILVA, Paulo (GUERCIOTTI -KIWI ATLANTICO)
DNF QUEMENEUR, Perrig (DIRECT ENERGIE)
DNF SUTHERLAND, Rory (UAE TEAM EMIRATES)
DNF OLIVEIRA, Rui (UAE TEAM EMIRATES)
DNF VINHAS, Rui (W52 – FC PORTO)
DNF MUNDAY, Samuel (TEAM NOVO NORDISK)
DNF SAMITIER, Sergio (EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS)
DNF CLANCY, Stephen (TEAM NOVO NORDISK)
DNF POLI, Umberto (TEAM NOVO NORDISK)
DNF LANGELLOTTI, Victor (BURGOS – BH)