Paris-Nice

Jonathan Hivert (Direct Energie) triumfował po pięknej walce na trzecim etapie Paryż – Nicea. Nowym liderem został Luis Leon Sanchez (Astana).

W trzecim dniu “Wyścigu ku Słońcu” na kolarzy czekał najdłuższy etap liczący 210 kilometrów. Odcinek z Bourges do Châtel-Guyon urozmaicony był trzema oznakowanymi podjazdami, a finałowe metry także nie należały do łatwych.

W przeciwieństwie do wczorajszego dnia tym razem bardzo szybko udało się zawiązać ucieczkę. Zabrał się w nią Przemysław Kasperkiewicz (Delko Marseille Provence KTM). W przodzie Polakowi towarzyszyli Fabien Grellier (Direct Energie) i Jay Robert Thomson (Dimension Data). Trójka wypracowała sobie nawet siedem minut przewagi, ale peleton starał się kontrolować sytuację.

Na pierwszej górskiej premii Côte de la Bosse (2,3 km długości; średnie nachylenie 5,1%) cztery punkty zdobył Grellier, a dwa Przemek Kasperkiewicz. Na drugim podjeździe Côte des Boulards (4,8 km długości; średnie nachylenie 4,8%) na samotny atak zdecydował się właśnie Grellier.

W tym samym czasie tempa peletonu nie wytrzymał Alexander Kristoff (UAE Team Emirates). Wyglądało na to, że Norweg miał kłopoty zdrowotne. Po kilkunastu kilometrach Kristoff dojechał do głównej grupy. 44 kilometry przed metą Kasperkiewicz i Thomson zostali złapani, a już dziewięć kilometrów dalej akcja Grelliera także przeszła do historii.

Na podjeździe pod Côte de Charbonnières (4,6 km długości; średnie nachylenie 4,7%) mocne tempo podyktowały ekipy Quick – Step Floors i Astana. Tempa nie wytrzymali między innymi Kristoff czy Dylan Groenewegen (LottoNL – Jumbo). Defekt miał Wout Poels (Sky) i także stracił kontakt z czołówką.

25 kilometrów przed metą zaatakował Julian Alaphilippe (Quick-Step Floors), a na jego koło wskoczył Tim Wellens (Lotto Soudal). Po chwili dojechał do nich Jakob Fuglsang (Astana). Szanse na etap stracili natomiast Elia Viviani (Quick – Step Floors) i Matteo Trentin (Mitchelton – Scott).

Faworyci zjechali się na 20 kilometrów przed metą. Trzy sekundy na lotnej premii zgarnął Fuglsang. Na zjeździe zaatakował Rémy Di Grégorio (Delko Marseille Provence KTM), a dojechali do niego Luis Leon Sanchez (Astana) i Jonathan Hivert (Direct Energie).

Grupa Arnaud Demare’a dojechała do grupki Alaphilippe’a na dziewięć kilometrów przed metą, ale ich strata do prowadzącej trójki wynosiła 50 sekund.

Trójka Di Grégorio, Lulu Sanchez, Hivert nie chciała dać za wygraną i utrzymywała przewagę. Wielką ochotę na zwycięstwo miał zawodnik Delko Marseille Provence KTM, który dwukrotnie na ostatnich kilometrach zaatakował.

Najwięcej sił na finisz zachował dość nieoczekiwanie Jonathan Hivert (Direct Energie). Drugi był Luis Leon Sanchez, a trzeci Rémy Di Grégorio.

Nowym liderem został Luis Leon Sanchez (Astana).

Wyniki trzeciego etapu:

1 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie 5:22:49
2 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 0:00:01
3 Rémy Di Grégorio (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:01
4 Arnaud Démare (Fra) FDJ 0:00:38
5 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb 0:00:38
6 André Greipel (GER) Lotto – Soudal 0:00:38
7 Magnus Cort Nielsen (Den) Astana Pro Team 0:00:38
8 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton – Scott 0:00:38
9 Julian Alaphilippe (Fra) Quick Step Floors 0:00:38
10 Felix Großschartner (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:38
11 Laurent Pichon (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:38
12 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 0:00:38
13 Natnael Berhane (Eri) Team Dimension Data 0:00:38
14 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain – Merida 0:00:38
15 Oliver Naesen (Bel) Ag2r La Mondiale 0:00:38
16 Delio Fernandez Cruz (Esp) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:38
17 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:38
18 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 0:00:38
19 Maurits Lammertink (Ned) Team Katusha – Alpecin 0:00:38
20 Ion Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:00:38
21 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 0:00:38
22 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb 0:00:38
23 Omar Fraile Matarranz (Esp) Astana Pro Team 0:00:38
24 Rudy Molard (Fra) FDJ 0:00:38
25 Matti Breschel (Den) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:38
26 Patrick Konrad (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:38
27 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton – Scott 0:00:38
28 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Mitchelton – Scott 0:00:38
29 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie 0:00:38
30 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates 0:00:38
31 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:00:38
32 Tony Gallopin (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:38
33 Cyril Gautier (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:38
34 Tim Wellens (Bel) Lotto – Soudal 0:00:38
35 Marc Soler (Esp) Movistar Team 0:00:38
36 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:00:38
37 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 0:00:38
38 Jesús Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:00:38
39 Wout Poels (Ned) Team Sky 0:00:38
40 Warren Barguil (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:38
41 Jarlinson Pantano Gomez (Col) Trek – Segafredo 0:00:38
42 Bauke Mollema (Ned) Trek – Segafredo 0:00:38
43 Mikaël Cherel (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:38
44 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Team Sky 0:00:38
45 Manuele Boaro (Ita) Bahrain – Merida 0:00:38
46 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Team Sky 0:00:38
47 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 0:00:38
48 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team 0:00:38
49 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team 0:00:38
50 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates 0:00:38
51 Romain Combaud (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:38
52 Pawel Poljanski (Pol) Bora – Hansgrohe 0:00:38
53 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 0:00:38
54 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:38
55 Anthony Delaplace (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:38
56 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:00:38
57 Alexis Vuillermoz (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:38
58 Maxime Bouet (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:38
59 Julien El Farès (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:38
60 Ian Boswell (USA) Team Katusha – Alpecin 0:00:38
61 Serge Pauwels (Bel) Team Dimension Data 0:00:38
62 Dries Devenyns (Bel) Quick Step Floors 0:00:38
63 Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo 0:00:38
64 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team 0:00:38
65 Pierre Rolland (Fra) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:38
66 José Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:00:38
67 G Lawson Craddock (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:38
68 Antonio Nibali (Ita) Bahrain – Merida 0:00:38
69 Tiago Machado (Por) Team Katusha – Alpecin 0:00:38
70 Amaël Moinard (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:38
71 Simon Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:00:38
72 Mitchell Docker (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:38
73 Hector Carretero (Esp) Movistar Team 0:00:38
74 Pierre-Luc Périchon (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:01:17
75 Koen De Kort (Ned) Trek – Segafredo 0:01:37
76 Nicolas Edet (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:01:41
77 Sebastian Langeveld (Ned) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:01:47
78 Jasper De Buyst (Bel) Lotto – Soudal 0:02:20
79 Axel Domont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:02:48
80 Jelle Wallays (Bel) Lotto – Soudal 0:03:31
81 Elia Viviani (Ita) Quick Step Floors 0:05:16
82 Jacopo Guarnieri (Ita) FDJ 0:05:16
83 Nils Politt (GER) Team Katusha – Alpecin 0:05:16
84 Tim Declercq (Bel) Quick Step Floors 0:05:16
85 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:05:16
86 Fabio Sabatini (Ita) Quick Step Floors 0:05:16
87 Tom-Jelte Slagter (Ned) Team Dimension Data 0:05:16
88 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:05:16
89 Diego Rosa (Ita) Team Sky 0:05:16
90 Carlos Barbero (Esp) Movistar Team 0:05:16
91 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 0:05:16
92 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:05:16
93 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb 0:05:16
94 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb 0:05:16
95 Yves Lampaert (Bel) Quick Step Floors 0:05:16
96 Lars Bak Ytting (Den) Lotto – Soudal 0:05:16
97 Christophe Laporte (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:05:16
98 Luka Pibernik (Slo) Bahrain – Merida 0:05:16
99 Paul Martens (GER) Team LottoNL – Jumbo 0:05:16
100 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team LottoNL – Jumbo 0:05:16
101 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:05:16
102 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb 0:05:16
103 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team 0:05:16
104 Kévin Ledanois (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:05:16
105 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie 0:05:16
106 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 0:05:16
107 Olivier Le Gac (Fra) FDJ 0:05:16
108 Tom Scully (NZl) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:05:16
109 Christopher Juul-Jensen (Den) Mitchelton – Scott 0:05:16
110 Michael Schwarzmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:10:03
111 Juraj Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:10:03
112 Benjamin King (USA) Team Dimension Data 0:10:03
113 Ryan Gibbons (RSA) Team Dimension Data 0:10:03
114 Brenton Jones (Aus) Delko – Marseille Provence KTM 0:10:03
115 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko – Marseille Provence KTM 0:10:03
116 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:11:18
117 Ramon Sinkeldam (Ned) FDJ 0:11:18
118 Marcel Sieberg (GER) Lotto – Soudal 0:11:18
119 John Degenkolb (GER) Trek – Segafredo 0:11:18
120 Ivan Garcia Cortina (Esp) Bahrain – Merida 0:11:18
121 Jürgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team 0:11:18
122 Markel Irizar Aramburu (Esp) Trek – Segafredo 0:11:18
123 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates 0:11:18
124 Daniel McLay (GBr) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:11:18
125 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 0:11:18
126 Michael Mørkøv (Den) Quick Step Floors 0:11:18
127 Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates 0:11:18
128 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:11:18
129 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:11:18
130 Marco Haller (AUT) Team Katusha – Alpecin 0:11:18
131 Stijn Vandenbergh (Bel) Ag2r La Mondiale 0:11:18
132 Grégory Rast (SUI) Trek – Segafredo 0:11:18
133 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton – Scott 0:11:18
134 Ian Stannard (GBr) Team Sky 0:11:18
135 Johann Van Zyl (RSA) Team Dimension Data 0:11:18
136 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb 0:11:18
137 Dylan Van Baarle (Ned) Team Sky 0:11:18
138 Alexander Edmondson (Aus) Mitchelton – Scott 0:11:18
139 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie 0:11:18
140 Jérôme Cousin (Fra) Direct Energie 0:11:18
141 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:11:18
142 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ 0:15:18
143 Przemyslaw Kasperkiewicz (Pol) Delko – Marseille Provence KTM 0:15:18
144 Thomas De Gendt (Bel) Lotto – Soudal 0:15:18
145 Mickaël Delage (Fra) FDJ 0:15:18
146 Jay Robert Thomson (RSA) Team Dimension Data 0:15:18
147 Erik Baska (Svk) Bora – Hansgrohe 0:15:18
148 Lars Boom (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:15:18
149 David Lopez Garcia (Esp) Team Sky 0:15:18
150 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 0:17:59
DNF Phil Bauhaus (GER) Team Sunweb
DNF Sam Bennett (Irl) Bora – Hansgrohe

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:

1 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 13:21:56
2 Arnaud Démare (Fra) FDJ 0:00:28
3 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:00:35
4 Julian Alaphilippe (Fra) Quick Step Floors 0:00:38
5 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb 0:00:41
6 Tim Wellens (Bel) Lotto – Soudal 0:00:41
7 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton – Scott 0:00:41
8 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain – Merida 0:00:43
9 Felix Großschartner (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:43
10 Ion Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:00:43
11 Tony Gallopin (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:43
12 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Mitchelton – Scott 0:00:43
13 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 0:00:43
14 Patrick Konrad (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:43
15 Marc Soler (Esp) Movistar Team 0:00:43
16 Rudy Molard (Fra) FDJ 0:00:43
17 Wout Poels (Ned) Team Sky 0:00:43
18 Cyril Gautier (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:43
19 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 0:00:43
20 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 0:00:43
21 Delio Fernandez Cruz (Esp) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:43
22 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 0:00:43
23 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates 0:00:43
24 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Team Sky 0:00:43
25 Alexis Vuillermoz (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:43
26 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:43
27 Simon Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:00:43
28 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team 0:00:43
29 Bauke Mollema (Ned) Trek – Segafredo 0:00:43
30 G Lawson Craddock (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:43
31 Natnael Berhane (Eri) Team Dimension Data 0:00:52
32 Rémy Di Grégorio (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:59
33 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 0:00:59
34 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb 0:01:01
35 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:01:04
36 Dries Devenyns (Bel) Quick Step Floors 0:01:04
37 Manuele Boaro (Ita) Bahrain – Merida 0:01:07
38 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Team Sky 0:01:09
39 Pawel Poljanski (Pol) Bora – Hansgrohe 0:01:12
40 Mikaël Cherel (Fra) Ag2r La Mondiale 0:01:15
41 Warren Barguil (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:01:15
42 Julien El Farès (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:01:15
43 Maxime Bouet (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:01:22
44 Romain Combaud (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:01:22
45 Maurits Lammertink (Ned) Team Katusha – Alpecin 0:01:34
46 Jarlinson Pantano Gomez (Col) Trek – Segafredo 0:01:36
47 Laurent Pichon (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:01:40
48 Jesús Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:01:40
49 Amaël Moinard (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:01:40
50 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton – Scott 0:01:44
51 Oliver Naesen (Bel) Ag2r La Mondiale 0:01:47
52 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:02:00
53 Matti Breschel (Den) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:02:07
54 Ian Boswell (USA) Team Katusha – Alpecin 0:02:07
55 Anthony Delaplace (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:02:11
56 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:02:16
57 Tiago Machado (Por) Team Katusha – Alpecin 0:02:16
58 Magnus Cort Nielsen (Den) Astana Pro Team 0:02:19
59 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie 0:02:19
60 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 0:02:19
61 Serge Pauwels (Bel) Team Dimension Data 0:02:19
62 José Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:02:19
63 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team 0:02:19
64 Koen De Kort (Ned) Trek – Segafredo 0:02:21
65 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie 0:02:40
66 André Greipel (GER) Lotto – Soudal 0:02:58
67 Pierre Rolland (Fra) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:03:25
68 Omar Fraile Matarranz (Esp) Astana Pro Team 0:03:29
69 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates 0:03:29
70 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team 0:03:29
71 Hector Carretero (Esp) Movistar Team 0:03:29
72 Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo 0:03:29
73 Antonio Nibali (Ita) Bahrain – Merida 0:04:05
74 Mitchell Docker (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:04:13
75 Axel Domont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:04:29
76 Pierre-Luc Périchon (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:04:58
77 Christophe Laporte (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:05:14
78 Carlos Barbero (Esp) Movistar Team 0:05:21
79 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team LottoNL – Jumbo 0:05:21
80 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb 0:05:21
81 Nicolas Edet (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:05:30
82 Sebastian Langeveld (Ned) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:05:36
83 Elia Viviani (Ita) Quick Step Floors 0:05:40
84 Yves Lampaert (Bel) Quick Step Floors 0:05:47
85 Tom-Jelte Slagter (Ned) Team Dimension Data 0:05:53
86 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie 0:05:58
87 Diego Rosa (Ita) Team Sky 0:06:38
88 Kévin Ledanois (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:06:45
89 Nils Politt (GER) Team Katusha – Alpecin 0:06:51
90 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 0:06:55
91 Jasper De Buyst (Bel) Lotto – Soudal 0:06:56
92 Jacopo Guarnieri (Ita) FDJ 0:06:57
93 Jelle Wallays (Bel) Lotto – Soudal 0:07:23
94 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 0:07:40
95 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:07:53
96 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:08:07
97 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team 0:08:07
98 Fabio Sabatini (Ita) Quick Step Floors 0:08:43
99 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb 0:09:08
100 Lars Bak Ytting (Den) Lotto – Soudal 0:09:35
101 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:09:47
102 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:10:24
103 Paul Martens (GER) Team LottoNL – Jumbo 0:10:31
104 Tom Scully (NZl) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:10:39
105 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb 0:10:52
106 Olivier Le Gac (Fra) FDJ 0:11:06
107 Benjamin King (USA) Team Dimension Data 0:11:12
108 John Degenkolb (GER) Trek – Segafredo 0:11:23
109 Luka Pibernik (Slo) Bahrain – Merida 0:11:34
110 Ivan Garcia Cortina (Esp) Bahrain – Merida 0:11:39
111 Ryan Gibbons (RSA) Team Dimension Data 0:11:44
112 Michael Schwarzmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:12:23
113 Christopher Juul-Jensen (Den) Mitchelton – Scott 0:12:39
114 Brenton Jones (Aus) Delko – Marseille Provence KTM 0:12:54
115 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton – Scott 0:12:54
116 Ramon Sinkeldam (Ned) FDJ 0:12:59
117 Alexander Edmondson (Aus) Mitchelton – Scott 0:13:10
118 Tim Declercq (Bel) Quick Step Floors 0:13:25
119 Juraj Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:13:30
120 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:13:36
121 Markel Irizar Aramburu (Esp) Trek – Segafredo 0:13:45
122 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko – Marseille Provence KTM 0:14:01
123 Jürgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team 0:14:03
124 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie 0:14:08
125 Stijn Vandenbergh (Bel) Ag2r La Mondiale 0:14:09
126 Daniel McLay (GBr) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:14:09
127 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb 0:14:09
128 Jérôme Cousin (Fra) Direct Energie 0:14:09
129 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:14:35
130 Grégory Rast (SUI) Trek – Segafredo 0:14:55
131 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 0:15:10
132 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:15:18
133 Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates 0:15:22
134 Marcel Sieberg (GER) Lotto – Soudal 0:15:42
135 Marco Haller (AUT) Team Katusha – Alpecin 0:15:55
136 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates 0:16:15
137 Johann Van Zyl (RSA) Team Dimension Data 0:16:15
138 Ian Stannard (GBr) Team Sky 0:16:15
139 Dylan Van Baarle (Ned) Team Sky 0:16:27
140 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:16:35
141 Jay Robert Thomson (RSA) Team Dimension Data 0:18:06
142 Thomas De Gendt (Bel) Lotto – Soudal 0:18:09
143 Mickaël Delage (Fra) FDJ 0:18:09
144 Michael Mørkøv (Den) Quick Step Floors 0:18:12
145 Erik Baska (Svk) Bora – Hansgrohe 0:18:45
146 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 0:19:08
147 David Lopez Garcia (Esp) Team Sky 0:20:15
148 Przemyslaw Kasperkiewicz (Pol) Delko – Marseille Provence KTM 0:21:16
149 Lars Boom (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:24:00
150 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ 0:24:33