Team Sunweb/LB/RB/Cor Vos

Już lada moment kolarze staną na starcie wyścigu Tirreno – Adriatico. W peletonie z pewnością widoczna będzie mocna delegacja Team Sunweb, z Tomem Dumoulin i Wilco Keldermanem na czele.

“Wyścig dwóch mórz” jest od lat jednym z pierwszych poważnych testów w sezonie dla zawodników celujących w wysokie miejsca w wielkich tourach. Wśród nich są także Tom Dumoulin i Wilco Kelderman, którzy mogą w najbliższym tygodniu odbić sobie pechowy początek sezonu.

Jazda na dwóch liderów może być ogromnym atutem niemieckiego zespołu. Wiele jednak zależy od tego, czy uda im się pojechać odpowiednio dobrą drużynową czasówkę, która może odpowiednio ułożyć klasyfikację generalną. Pomóc w tym ma także odpowiednie zaplecze zawodnicze. Swoim kapitanom pomagać będą bowiem m.in. Lennard Kamna czy Simon Geschke. Na łatwiejszych etapach liderem zespołu powinien być za to Nikias Arndt.

Skład Sunweb na Tirreno – Adriatico 2018: Tom Dumoulin, Wilco Kelderman, Lenard Kamna, Simon Geschke, Soren Kragh Andersen, Nikias Arndt.