fot. Astana – Premier Tech

Po ledwie rocznym rozbracie Luis León Sánchez ponownie założy koszulkę Astana Qazaqstan Team. Niemal 39-letni Hiszpan, który kazachską formację reprezentował w latach 2015-20, podpisał roczny kontrakt ze swoim „nowym” pracodawcą.

Luis León Sánchez mimo wielu (jak na kolarza) lat na karku wciąż pozostaje zawodnikiem z szerokiej światowej czołówki. 13. miejsce w Tour de France i 16. lokata w La Vuelta ciclista a España w tym roku w barwach Bahrain – Victorious jasno pokazują, że to zawodnik dysponujący dobrą nogą, a waleczny charakter Hiszpana sprawia, że warto na niego postawić raz jeszcze. Dla 38-latka to będzie 20. sezon w zawodowej karierze i 19. na najwyższym poziomie – tylko rok spędził w drugiej dywizji jako zawodnik Caja Rural – Seguros RGA.

Poprzedni artykułMikkel Frølich Honoré zrywa kontrakt z Quick-Stepem i przechodzi do EF
Następny artykułEmmanuel Hubert, dyrektor Team Arkéa-Samsic opowiedział o swojej ekipie
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments