Wilier Triestina - Selle Italia

Dziś kończymy podróż po składach drużyn ProContinental. Czas na część nr 5!

Wanty – Groube Gobert
Największa gwiazda: Yoann Offredo
Spodziewane wystrzały: Guillaume Martin, Odd Christian Eiking
Największy talent: Guillaume Martin
Ekipa Wanty – Groupe Gobert, od początku swojej działalności prezentuje wysoki i równy poziom. Nie inaczej powinno być w sezonie 2018, gdyż kolarzy w granatowych strojach powinniśmy widzieć na trasach zarówno klasyków, jak i wyścigów wieloetapowych. Wydaje się, że zdecydowanie największa presja zostanie nałożona na Guillaume Martina, który powinien już dokonać wyraźnego progresu. Niewykluczone też, że na płaskich etapach zespół będzie pracował na rzecz Timothy’ego Duponta.

WB Aqua Protect Veranclassic
Największa gwiazda: Kenny Dehaes
Spodziewane wystrzały: Alex Kirch
Największy talent: Julien Morter
Podobnie jak w ubiegłym roku, zadaniem kolarzy WB Aqua Protect będzie głównie pokazywanie się w ucieczkach, a także notowanie solidnych rezultatów w mniejszych wyścigach. Nie da się ukryć, że w składzie zespołu brakuje bardzo wartościowych kolarzy, którzy nawet w najmocniejszej stawce byliby w stanie dobrze się zaprezentować. Kto wie, może się pozytywnie zaskoczymy?

Wilier Triestina – Selle Italia
Największa gwiazda: Filippo Pozzato
Spodziewane wystrzały: Miguel Eduardo Florez
Największy talent: Miguel Eduardo Florez
Niestety dla włoskiego zespołu, utrata Daniela Martineza może być bardziej bolesna, niż początkowo się wydawało. Nie oznacza to jednak, że żółto-czerwoni od razu stoją na przegranej pozycji. Wszystko wskazuje na to, iż w sezonie 2018 dużo więcej wymagane będzie od Jakuba Mareczko, który przecież ma już na swoim koncie 33 zwycięstwa.

Część 4: tutaj