fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Kontynuujemy podróż po składach ekip World Tour. Dziś zajmiemy się kolejnymi sześcioma zespołami ze światowej czołówki.

Groupama – FDJ
Największa gwiazda: Thibaut Pinot, Arnaud Demare
Spodziewane wystrzały: David Gaudu, Sebastien Reichenbach
Największy talent: David Gaudu
Choć o wielkich wzmocnieniach nie ma mowy, ekipa FDJ ponownie będzie bardzo widoczna na trasach najważniejszych wyścigów w kalendarzu. Wydaje się, że oprócz Arnaud Demare’a i Thibaut Pinot, zdecydowanie najwięcej uwagi poświęcone zostanie Davidowi Gaudu. Młody, bardzo utalentowany kolarz może już w sezonie 2018 wejść na wyższy poziom i sprawić kilka bardzo miłych niespodzianek.

Lotto Soudal
Największa gwiazda: Andre Greipel
Spodziewane wystrzały: Tiesj Benoot, Tim Wellens
Największy talent: Tiesj Benoot
Po kilku sezonach „produkcji talentów”, w 2018 roku ekipa Lotto Soudal może przejść do prawdziwej ofensywy. Co prawda Andre Greipel nie robi się już młodszy, ale wydaje się, że nadszedł właśnie najlepszy moment dla Tiesj Benoota i Tima Wellensa na prezentację pełni swoich możliwości. Czy będziemy oglądać ich na trasach klasyków? Być może. Czy powalczą w Wielkich Tourach? Nie da się wykluczyć. Wszystko zweryfikuje sezon.

Mitchelton – Scott
Największa gwiazda: Esteban Chaves
Spodziewane wystrzały: Robert Power, Jack Haig
Największy talent: Lucas Hamilton
Czy australijski projekt rozwoju kolarstwa zapracował zgodnie z planem? Zdecydowanie! Nie da się ukryć, że mocno odmłodzony zespół Mitchelton – Scott będzie w przyszłym sezonie zdolny do praktycznie wszystkiego. Esteban Chaves, bracia Yates oraz Jack Haig mogą być niesamowicie niebezpieczni podczas najważniejszych wyścigów w sezonie. Dodając do tego potwornie szybkiego Caleba Ewana i otrzymującego kolejną szansę Roberta Powera, mamy do czynienia z kapitalną mieszanką. Co więcej, znane są także umiejętnośli Lucasa Hamiltona, który także może rozpocząć zawodową karierę z potężnym impetem.

Movistar Team
Największa gwiazda: Alejandro Valverde, Nairo Quintana
Spodziewane wystrzały: Marc Soler, Ruben Fernandez
Największy talent: Marc Soler
Wielkie trio Valverde – Landa – Quintana, szybki Carlos Barbero, gniewni Marc Soler i Ruben Fernandez – to musi wypalić! Movistar przygotował na sezon 2018 prawdziwie potężny skład, który może na prawie każdym wyścigu odegrać główną rolę. Według nas, szczególnie istotnym języczkiem uwagi mogą być dwaj młodsi kolarze wymienieni przez nas wyżej. Soler pokazywał już bowiem, że stać go na wiele, a dla Fernandeza sezon 2018 może być jedną z ostatnich szans by nawiązać do zwycięstwa w Tour de l’Avenir.

Quick – Step Floors
Największa gwiazda: Fernando Gaviria, Philippe Gilbert
Spodziewane wystrzały: Florian Senechal, Enric Mas
Największy talent: Fabio Jakobsen
Czym byłaby ekipa Patricka Lefevere bez kapitalnej młodzieży? Belgijski team, mimo pewnych przedsezonowych problemów, może ponownie okazać się jednym z najlepszych w peletonie. Podobnie jak w poprzednich latach, głównym celem zespołu będą klasyki, z naciskiem na ich brukowaną część. Jesteśmy niemal pewni, że pod okiem Lefevere’a, do ścisłej światowej czołówki wkroczy Florian Senechal (podobnie jak niedawno Yves Lampaert). Co więcej, dzięki odejściu Daniela Martina, jeszcze więcej przestrzeni otrzymają Bob Jungels i Enric Mas.

Team EF Education First – Drapac
Największa gwiazda: Rigoberto Uran
Spodziewane wystrzały: Daniel Martinez, Daniel McLay
Największy talent: Logan Owen
Podobnie jak w poprzednich latach, ekipa Jonathana Vaughtersa nie może szczycić się najmocniejszym składem w stawce. Czy to znaczy, że będzie to dla nich słaby rok? Nic bardziej mylnego. Ekipa EF Education First może być czarnym koniem w stawce najlepszych ekip w peletonie. Wszystko za sprawą takich kolarzy jak Rigo Uran, Logan Owen czy Daniel Martinez, którzy mogą zaskoczyć zarówno siebie, jak i rywali. Dodając do tego wciąż nieobliczalnego Sepa Vanmarcke, mamy do czynienia z prawdziwie niestabilną mieszanką.

Następna część – tutaj

Poprzednia część – tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments