Fot. Tour of Utah

Organizatorzy wyścigu Larry H. Miller Tour of Utah podali miasta gospodarzy tegorocznej edycji oraz zapowiedzieli, że listę startową podpiszą cztery drużyny World Tour. 

Drużyny BMC Racing Team, Trek-Segafredo, Mitchelton-Scott oraz EF Education First-Drapac potwierdziły, że wystawią składy na wyścig Tour of Utah 2018, który odbędzie się w dniach 6-12 sierpnia.

Ściganie rozpocznie się na południu stanu Utah, a dokładnie w St. George, gdzie rozegrany zostanie prolog. Następnie wyścig będzie kierował się ku północy – kolejne etapy odbędą się w Cedar City, Payson City oraz Layton City, a czwarty etap zawita do stolicy stanu – Salt Lake City. Najbardziej górski i zarazem najtrudniejszy etap odbędzie się w Snowbird Resort, a finałowy odcinek w Park City.

Wyścig The Larry H. Miller Tour of Utah, w związku z wizytą na południu, odwiedzi dla siebie nowe rejony, a dokładnie czerwone skały w St. George, by później skierować się na północ, aż do Park City. Edycja 2018 powinna przyciągnąć mieszkańców całego stanu, pokazać jego piękno, ale również różnorodność naszych społeczności i terenu. W związku z potwierdzeniem udziału, które otrzymaliśmy od czterech drużyn World Tour, spodziewamy się peletonu na światowym poziomie

– powiedział John Kimball, dyrektor zarządzający wyścigu Tour of Utah.

Szczegóły trasy mają zostać ujawnione późną wiosną.

Ostatnią edycję drugiego po Tour of California najbardziej popularnego wyścigu kolarskiego w Stanach Zjednoczonych wygrał Rob Britton (Rally Cycling).

2018 Larry H. Miller Tour of Utah
Prolog: 6 sierpnia, St. George
Etap 1: 7 sierpnia, Cedar City
Etap 2: 8 sierpnia, Payson City
Etap 3: 9 sierpnia, Antelope Island State Park to Layton City
Etap 4: 10 sierpnia, Salt Lake City
Etap 5: 11 sierpnia, Canyons Village to Snowbird Resort
Etap 6: 12 sierpnia, Park City