© Sigfrid Eggers

Utalentowany Luksemburczyk chce wrócić na Wielką Pętlę po dwóch latach nieobecności.

Ekipa Quick – Step Floors została zaprezentowana mediom podczas zgrupowania w Calpe. Jednym z “przepytywanych” był Bob Jungels, który ma za sobą bardzo dobre dwa sezony pod skrzydłami Patricka Lefevere. Luksemburczyk upodobał sobie kolekcjonowanie koszulek dla najlepszego młodzieżowca i ma takie dwie w kolekcji z wyścigu Giro d’Italia. Jednak w przyszłym sezonie zamierza skupić się na innym zadaniu.

Już w październiku podjęliśmy decyzję, że wystąpię na Tour de France. Pierwsze dziesięć dni wyścigu jest bardzo trudnych, ale one tak naprawdę doskonale pasują naszej ekipie. Fajnie być jednym z liderów i walczyć o jak najwyższe cele.

Nie można zapominać, że Tour de France to wiele stresu i trzeba skupić się dzień po dniu. Do tego dojdą etapy z brukiem i silnym wiatrem. Jednak podczas Giro d’Italia udowodniłem, że mogę ścigać się z najlepszymi i nie zamierzać poddać się bez walki

– powiedział Bob Jungels.

Przed Tour de France kolarz Quick – Step Flors wystąpi między innymi w Tirreno-Adriatico, Tryptyku Ardeńskim i Critérium du Dauphiné.