fot. Vital Concept

18 drużyn zostało już przez nas prześwietlone. Przyszedł czas na kolejne 6! Czas na czwartą część analizy składów ProConti.

Rompoot – Nederlandse Loterij
Największa gwiazda: Pieter Weening
Spodziewane wystrzały: Tim Ariesen
Największy talent: Tim Ariesen
Podobnie jak w poprzednich latach, w pełni holenderski team może bardzo pozytywnie zaskoczyć. W składzie Rompoot możemy znaleźć kilku zawodników, którzy mogą zdobyć dla swojego zespołu wiele cennych punktów do światowego rankingu. Bardzo ciekawy wydaje się być transfer Woutera Wipperta, który razem z młodym i perspektywicznym Timem Ariesenem może podbić wiele płaskich tras.

Sport Vlaanderen – Baloise
Największa gwiazda: Preben Van Hecke
Spodziewane wystrzały: Amaury Capiot
Największy talent:
Czym byłaby druga dewizja bez ekipy z samego serca Flandrii? Jak co roku, zespół Sport Vlaanderen będzie starał się wypromować kilku solidnych zawodników, którzy w przyszłości zasilą najmocniejsze ekipy w peletonie. W tym roku wiele oczu będzie ponownie zwróconych na Amaury’ego Capiot, który ostatni sezon, ze względu na kontuzje, musiał spisać na straty. Czy tym razem uda mu się wystrzelić?

Team Novo Nordisk
Największa gwiazda: Andrea Peron
Spodziewane wystrzały:
Największy talent: Brian Kamstra
O zawodnikach Novo Nordisk, patrząc ze strony czysto sportowej, nie można powiedzieć wiele. Mało który z nich był bowiem w stanie osiągnąć coś więcej z wiadomych względów. Mimo to, ich obecność na różnych wyścigach wysokiej kategorii to piękne wydarzenie. Sami, jak co roku, będziemy bardzo mocno ściskać kciuki, by któryś z diabetyków odniósł choć jedno zwycięstwo.

Unitedhealthcare Pro Cycling Team
Największa gwiazda: Janier Acevedo
Spodziewane wystrzały: Travis McCabe
Największy talent:
Jak co roku – bez talentów, ale z solidnymi zawodnikami, którzy mogą wiele zdziałać, szczególnie za oceanem. W szczególności oczy kibiców powinny być skierowane na trzech kolarzy – Janiera Acevedo, Daniela Jaramillo i Travisa McCabe’a, którzy urośli do miana największych gwiazd w ekipie.

Verandas Willems – Crelan
Największa gwiazda: Sean De Bie
Spodziewane wystrzały: Wout Van Aert
Największy talent: Wout Van Aert
Drodzy organizatorzy brukowanych klasyków. Żądamy od was przekazania jednej dzikiej karty ekipie Verandas Willems, by Wout Van Aert w końcu pokazał się szerszej publiczności. Wielki mistrz przełajów zapowiedział już, że bardzo chciałby wystartować w De Ronde i Paryż – Roubaix, lecz kiedy to nastąpi, niewielu wie. Oprócz młodego Belga, w drużynie pojawił się także Sean De Bie, który miał już możliwość pokazania na co go stać. Oprócz nich, włodarze zespołu z pewnością będą mogli liczyć na takich zawodników jak Nico Waeytens, Stijn Devolder, Aidis Kruopis czy David Tanner.

Vital Concept
Największa gwiazda: Bryan Coquard
Spodziewane wystrzały: Lorenzo Manzin, Marc Fournier
Największy talent: Patrick Muller
Choć zespół prowadzony przez Jerome’a Pineau nie dostał zaproszenia na Tour de France, jego potencjał jest więcej niż wysoki. Bryan Coquard i spółka z pewnością wielokrotnie dadzą się we znaki zawodnikom z World Tour, notując wiele bardzo solidnych wyników. Ba, wydaje się wręcz, że ekipę stać nawet na wygranie drużynowego Europe Tour.

Następna część – tutaj

Poprzednia część – tutaj