fot. Marek Bala / naszosie.pl

Po przejrzeniu składów całego World Touru, przyszedł czas na ekipy drugiej dywizji. Zapraszamy na część pierwszą.

Androni – Sidermec – Bottecchia
Największa gwiazda: Francesco Gavazzi
Spodziewane wystrzały: Rodolfo Torres, Davide Ballerini
Największy talent: Kevin Rivera
Po odejściu Egana Bergala, ekipa prowadzona przez Gianniego Savio bardzo straciła na wartości. Mimo to, kolarzy w czerwonych koszulkach z pewnością nie będzie można lekceważyć. Wydaje się, że obecnie wiele będzie zależeć od Rdolfo Torresa, który do tej pory nie mógł wyjść z cienia swojego rodaka, obecnie zakontraktowanego przez Team Sky.

Aqua Blue Sport
Największa gwiazda: Adam Blythe
Spodziewane wystrzały: brak
Największy talent: brak
Choć ubiegły sezon był w wykonaniu Aqua Blue Sport całkiem solidny, w 2018 roku może być im nieco trudniej o solidne rezultaty. Co prawda Adam Blythe czy Stefan Denifl z pewnością postarają się o zanotowanie kilku solidnych rezultatów, lecz ich teamowi koledzy mogą mieć już z tym spory problem.

Bardiani – CSF
Największa gwiazda: Andrea Guardini
Spodziewane wystarzały: Giulio Ciccone, Manuel Senni
Największy talent: Giulio Ciccone
Choć ostatni sezon, z różnych względów, był dla ekipy Bardiani bardzo ciężki, już wiosną będzie trzeba z uwagą obserwować zawodników startujących w zielono-pomarańczowych barwach. Wydaje się, że ogromnym wzmocnieniem jest pozyskanie Andrei Guardiniego, który z pewnością w mniejszych wyścigach będzie w stanie odnosić zwycięstwa. Podobnie sprawa ma się w przypadku Manuela Senniego. Co więcej, przyszedł już czas na prawdziwy wystrzał Giulio Ciccone, który ma przecież na swoim koncie m.in. wygraną etapową podczas Giro d’Italia.

Burgos – BH
Największa gwiazda: Jose Mendes
Spodziewane wystrzały: Silvio Herklotz
Największy talent:
Pierwszy rok hiszpańskiej ekipy w drugiej dywizji wcale nie musi być spisany na straty. Włodarze Burgos – BH zadbali bowiem o odpowiednie wzmocnienia, które mogą dać więcej, niż wszystkim się wydaje. Przede wszystkim na wiele z pewnością będzie stać Jose Mendesa, który postanowił spróbować odnaleźć się w roli lidera. Coś do udowodnienia będzie mieć także Silvio Herklotz, który do tej pory nie rozwinął się tak, jak wszyscy oczekiwali. Dla polskich kibiców dodatkowym smaczkiem jest obecność w zespole Jordiego Simona.

Caja Rural – Seguros RGA
Największa gwiazda: Sergio Pardilla
Spodziewane wystrzały: Nick Schultz, Danilo Celano
Największy talent: Nelson Soto
Jak co roku, ekipa Caja Rural jest bardzo dobrze przygotowana do walki z najlepszymi drużynami na świecie. W zespole zostali do tej pory najlepsi – Sergio Pardilla i Lluis Mas. Dodatkowo, nowym nabytkiem hiszpańskiego zespołu został Nelson Soto, który zasłynął podczas Vuelta a Colombia 2017, wygrywając aż trzy płaskie etapy.

CCC Sprandi Polkowice
Największa gwiazda: Marko Kump
Spodziewane wystrzały: Michał Paluta, Michal Schlegel
Największy talent: Alan Banaszek
Najlepsza z polskich drużyn przeszła tej zimy prawdziwe przemeblowanie. Zespół opuścili bowiem Jan Hirt, Felix Grossschartner i Maciej Paterski, a ich miejsce zajęli Amaro Antunes, Marko Kump i Polacy – Kamil Gradek, Paweł Bernas i Paweł Franczak. Tym samym zespół postawił bardziej na etapy płaskie i wyścigi jednodniowe kosztem trudnych, górskich odcinków (choć tu niebezpieczni powinni być Schlegel czy Antunes). Z pewnością jest to dobra informacja dla wielkiego polskiego talentu, Alana Banaszka.

Następna część – tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments