TDU / © Tim De Waele

Amanda Spratt (Mitchelton-Scott) triumfowała w Santos Women’s Tour Down Under. Ostatni etap dla Chloe Hosking (Alé Cipollini). 

Ulice Adelajdy były areną ostatniego odcinka wyścigu Santos Women’s Tour Down Under, który inaugurował tegoroczny sezon. Panie miały do pokonania 46 kilometrów na 20 rundach.

 

Krótka runda i mocne tempo nie sprzyjały zawiązaniu skutecznego odjazdu. Walka rozgrywała się tylko na lotnych premiach, a na jednej z nich drugie miejsce wywalczyła Katarzyna Pawłowska (Team Virtu Cycling Women). Doszło także do sporej kraksy, w którą zaplątała się liderka, Amanda Spratt (Mitchelton-Scott).

O etapowe zwycięstwo walczyły sprinterki. Najszybsza okazała się Chloe Hosking (Alé Cipollini), a kolejne miejsca na podium zajęły Giorgia Bronzini  (Cylance Pro Cycling) i Annette Edmondson (Wiggle High5).

Po raz drugi z rzędu wyścig wygrała Amanda Spratt (Mitchelton-Scott).

Wyniki:

1 Chloe Hosking (Aus) Alé Cipollini 1:07:29
2 Giorgia Bronzini (Ita) Cylance Pro Cycling 0:00:00
3 Annette Edmondson (Aus) Wiggle – High5 0:00:00
4 Abigail Van Twisk (GBr) Trek – Drops 0:00:00
5 Maria Vittoria Sperotto (Ita) BePink – Cogeas 0:00:00
6 Emilie Moberg (Nor) Team Virtu Cycling 0:00:00
7 Jelena Eric (Srb) Cylance Pro Cycling 0:00:00
8 Sarah Roy (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:00
9 Alison Jackson (Can) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:00
10 Marlies Mejias Garcia (Cub) Sho-Air – TWENTY20 0:00:00
11 Rachele Barbieri (Ita) Wiggle – High5 0:00:00
12 Tiffany Cromwell (Aus) Uni-SA Australia 0:00:00
13 Georgia Baker (Aus) TIS Racing 0:00:00
14 Eva Buurman (Ned) Trek – Drops 0:00:00
15 Grace Brown (Aus) Holden Team Gusto Racing 0:00:00
16 Katrin Garfoot (Aus) Uni-SA Australia 0:00:00
17 Mikayla Harvey (NZl) Nationalmannschaft Neuseeland 0:00:00
18 Alexandra Manly (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:00
19 Amanda Spratt (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:00
20 Kristina Clonan (Aus) TIS Racing 0:00:00
21 Kate McIlroy (NZl) Specialized Women’s Racing 0:00:00
22 Danielle Morshead (USA) Sho-Air – TWENTY20 0:00:00
23 Annemiek Van Vleuten (Ned) Mitchelton – Scott 0:00:00
24 Amy Cure (Aus) Wiggle – High5 0:00:00
25 Katarzyna Pawlowska (Pol) Team Virtu Cycling 0:00:00
26 Georgia Whitehouse (Aus) Sydney Uni-Staminade Women’s Cycling 0:00:00
27 Marta Tagliaferro (Ita) Cylance Pro Cycling 0:00:06
28 Shannon Malseed (Aus) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:00
29 Shayna Powless (USA) Sho-Air – TWENTY20 0:00:00
30 Erica Magnaldi (Ita) BePink – Cogeas 0:00:00
31 Taryn Heather (Aus) Specialized Women’s Racing 0:00:00
32 Ashlee Ankudinoff (Aus) Specialized Women’s Racing 0:00:00
33 Lauren Kitchen (Aus) Uni-SA Australia 0:00:00
34 Barbara Guarischi (Ita) Team Virtu Cycling 0:00:00
35 Sharlotte Lucas (NZl) Specialized Women’s Racing 0:00:00
36 Bronwyn MacGregor (NZl) Maaslandster International 0:00:00
37 Maeve Plouffe (Aus) TIS Racing 0:00:00
38 Jessica Mundy (Aus) TIS Racing 0:00:00
39 Audrey Cordon-Ragot (Fra) Wiggle – High5 0:00:00
40 Lucy Kennedy (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:00
41 Linda Villumsen (NZl) Team Virtu Cycling 0:00:00
42 Amanda Jamieson (NZl) Maaslandster International 0:00:00
43 Kathrin Hammes (GER) Trek – Drops 0:00:00
44 Margot Clyne (USA) Sho-Air – TWENTY20 0:00:00
45 Emma Grant (GBr) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:00
46 Grace Anderson (NZl) Nationalmannschaft Neuseeland 0:00:00
47 Deborah Paine (NZl) Nationalmannschaft Neuseeland 0:00:00
48 Rylee McMullen (NZl) Nationalmannschaft Neuseeland 0:00:00
49 Holly Breck (USA) Cylance Pro Cycling 0:00:00
50 Lucy Bechtel (Aus) Specialized Women’s Racing 0:00:00
51 Riejanne Markus (Ned) WaowDeals Pro Cycling 0:00:00
52 Francesca Pattaro (Ita) BePink – Cogeas 0:00:00
53 Kendall Ryan (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:00
54 Angela Smith (Aus) Sydney Uni-Staminade Women’s Cycling 0:00:13
55 Lauren Stephens (USA) Cylance Pro Cycling 0:00:13
56 Alice Cobb (GBr) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:13
57 Ella Bloor (Aus) Specialized Women’s Racing 0:00:13
58 Gina Ricardo (Aus) Sydney Uni-Staminade Women’s Cycling 0:00:13
59 Kathryn Buss (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:13
60 Scotti Lechuga (USA) Sho-Air – TWENTY20 0:00:13
61 Anouska Koster (Ned) WaowDeals Pro Cycling 0:00:13
62 Jessica Allen (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:13
63 Jeanne Korevaar (Ned) WaowDeals Pro Cycling 0:00:13
64 Eri Yonamine (Jpn) Wiggle – High5 0:00:13
65 Carlee Taylor (Aus) Holden Team Gusto Racing 0:00:13
66 Louise Norman Hansen (Den) Team Virtu Cycling 0:00:13
67 Lauretta Hanson (Aus) Uni-SA Australia 0:00:13
68 Erica Clevenger (USA) Sho-Air – TWENTY20 0:00:13
69 Trine Schmidt (Den) Team Virtu Cycling 0:00:13
70 Silvia Valsecchi (Ita) BePink – Cogeas 0:00:13
71 Roxane Knetemann (Ned) Alé Cipollini 0:00:21
72 Karlijn Swinkels (Ned) Alé Cipollini 0:00:21
73 Megan Scott (Aus) Sydney Uni-Staminade Women’s Cycling 0:00:21
74 Annasley Park (GBr) Trek – Drops 0:00:24
75 Soraya Paladin (Ita) Alé Cipollini 0:00:28
76 Rachel Neylan (Aus) Uni-SA Australia 0:01:07
dns Molly Weaver (GBr) Trek – Drops
dns Tayler Wiles (USA) Trek – Drops

Klasyfikacja końcowa:

1 Amanda Spratt (Aus) Mitchelton – Scott 10:47:21
2 Lauren Stephens (USA) Cylance Pro Cycling 0:00:41
3 Katrin Garfoot (Aus) Uni-SA Australia 0:01:21
4 Lucy Kennedy (Aus) Mitchelton – Scott 0:01:36
5 Grace Brown (Aus) Holden Team Gusto Racing 0:01:54
6 Annemiek Van Vleuten (Ned) Mitchelton – Scott 0:02:07
7 Shannon Malseed (Aus) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:02:09
8 Kate McIlroy (NZl) Specialized Women’s Racing 0:02:25
9 Grace Anderson (NZl) Nationalmannschaft Neuseeland 0:02:42
10 Emma Grant (GBr) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:02:46
11 Taryn Heather (Aus) Specialized Women’s Racing 0:02:49
12 Kathrin Hammes (GER) Trek – Drops 0:02:49
13 Mikayla Harvey (NZl) Nationalmannschaft Neuseeland 0:02:54
14 Chloe Hosking (Aus) Alé Cipollini 0:03:09
15 Katarzyna Pawlowska (Pol) Team Virtu Cycling 0:03:11
16 Linda Villumsen (NZl) Team Virtu Cycling 0:03:15
17 Abigail Van Twisk (GBr) Trek – Drops 0:03:24
18 Roxane Knetemann (Ned) Alé Cipollini 0:03:24
19 Sharlotte Lucas (NZl) Specialized Women’s Racing 0:03:25
20 Amy Cure (Aus) Wiggle – High5 0:03:26
21 Erica Magnaldi (Ita) BePink – Cogeas 0:03:29
22 Eva Buurman (Ned) Trek – Drops 0:03:31
23 Lauren Kitchen (Aus) Uni-SA Australia 0:03:39
24 Audrey Cordon-Ragot (Fra) Wiggle – High5 0:03:56
25 Shayna Powless (USA) Sho-Air – TWENTY20 0:04:07
26 Giorgia Bronzini (Ita) Cylance Pro Cycling 0:04:08
27 Alison Jackson (Can) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:04:13
28 Marlies Mejias Garcia (Cub) Sho-Air – TWENTY20 0:04:16
29 Georgia Baker (Aus) TIS Racing 0:04:18
30 Deborah Paine (NZl) Nationalmannschaft Neuseeland 0:04:20
31 Annette Edmondson (Aus) Wiggle – High5 0:04:31
32 Maeve Plouffe (Aus) TIS Racing 0:04:39
33 Scotti Lechuga (USA) Sho-Air – TWENTY20 0:05:03
34 Anouska Koster (Ned) WaowDeals Pro Cycling 0:05:03
35 Alexandra Manly (Aus) Mitchelton – Scott 0:05:10
36 Jeanne Korevaar (Ned) WaowDeals Pro Cycling 0:05:10
37 Amanda Jamieson (NZl) Maaslandster International 0:05:26
38 Rachel Neylan (Aus) Uni-SA Australia 0:05:27
39 Jessica Mundy (Aus) TIS Racing 0:05:31
40 Riejanne Markus (Ned) WaowDeals Pro Cycling 0:05:37
41 Ashlee Ankudinoff (Aus) Specialized Women’s Racing 0:05:42
42 Eri Yonamine (Jpn) Wiggle – High5 0:05:45
43 Erica Clevenger (USA) Sho-Air – TWENTY20 0:05:55
44 Sarah Roy (Aus) Mitchelton – Scott 0:06:00
45 Lucy Bechtel (Aus) Specialized Women’s Racing 0:06:07
46 Jessica Allen (Aus) Mitchelton – Scott 0:06:13
47 Rachele Barbieri (Ita) Wiggle – High5 0:06:49
48 Soraya Paladin (Ita) Alé Cipollini 0:06:49
49 Tiffany Cromwell (Aus) Uni-SA Australia 0:07:29
50 Bronwyn MacGregor (NZl) Maaslandster International 0:08:07
51 Emilie Moberg (Nor) Team Virtu Cycling 0:08:22
52 Trine Schmidt (Den) Team Virtu Cycling 0:08:46
53 Lauretta Hanson (Aus) Uni-SA Australia 0:09:38
54 Kathryn Buss (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:12:46
55 Marta Tagliaferro (Ita) Cylance Pro Cycling 0:14:45
56 Maria Vittoria Sperotto (Ita) BePink – Cogeas 0:15:54
57 Karlijn Swinkels (Ned) Alé Cipollini 0:16:39
58 Kristina Clonan (Aus) TIS Racing 0:16:58
59 Carlee Taylor (Aus) Holden Team Gusto Racing 0:17:12
60 Margot Clyne (USA) Sho-Air – TWENTY20 0:17:56
61 Barbara Guarischi (Ita) Team Virtu Cycling 0:18:21
62 Ella Bloor (Aus) Specialized Women’s Racing 0:19:28
63 Alice Cobb (GBr) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:20:19
64 Georgia Whitehouse (Aus) Sydney Uni-Staminade Women’s Cycling 0:20:54
65 Megan Scott (Aus) Sydney Uni-Staminade Women’s Cycling 0:21:03
66 Holly Breck (USA) Cylance Pro Cycling 0:22:01
67 Francesca Pattaro (Ita) BePink – Cogeas 0:22:55
68 Louise Norman Hansen (Den) Team Virtu Cycling 0:23:38
69 Rylee McMullen (NZl) Nationalmannschaft Neuseeland 0:23:58
70 Kendall Ryan (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:24:02
71 Angela Smith (Aus) Sydney Uni-Staminade Women’s Cycling 0:24:48
72 Jelena Eric (Srb) Cylance Pro Cycling 0:26:47
73 Danielle Morshead (USA) Sho-Air – TWENTY20 0:29:21
74 Silvia Valsecchi (Ita) BePink – Cogeas 0:31:52
75 Annasley Park (GBr) Trek – Drops 0:35:49
76 Gina Ricardo (Aus) Sydney Uni-Staminade Women’s Cycling 0:39:14