Michał Kapusta / naszosie.pl

Było CCC Sprandi Polkowice, było Direct Energie – czas na kolejne zespoły. Zapraszamy na trzecią część analizy składów ekip ProContinental.

Hagens Berman Axeon
Największa gwiazda: Adrien Costa
Spodziewane wystrzały: Adrien Costa, Mikkel Bjerg
Największe talenty: Adrien Costa, Mikkel Bjerg, Jasper Philipsen
Czy da się stworzyć zespół z samych talentów? Jak najbardziej! Ekipa Hagens Berman Axeon od wielu lat słynie z wychowywania świetnych zawodników, którzy później podbijają kolarski świat. Axel Merckx i jego współpracownicy w tym roku dają swoim kolarzom dodatkową możliwość – walki w wyściach wyższej rangi dzięki obecności w drugiej dywizji. Jesteśmy bardziej niż pewni, że tacy kolarze jak kapitalny Mikkel Bjerg, Jasper Philipsen czy wracający po przerwie Adrien Costa wejdą w sezon z potężnym uderzeniem.

Holowesko – Citadel
Największa gwiazda: Taylor Eisenhart
Spodziewane wystrzały: Taylor Eisenhart, Bryan Gomez
Największe talenty: Taylor Eisenhart, Fabian Lienhard
Druga z młodzieżowych ekip zza oceanu, podobnie jak poprzedniczka, postanowiła wejść o poziom wyżej. Tym samym podopieczni George’a Hincapie będą obecni na wielu wyścigach w Europie, co z pewnością umożliwi im szybszy rozwój. Według nas, pozytywnie zaskoczyć powinni Taylor Eisenhart i Fabian Lienhard.

Israel Cycling Academy
Największa gwiazda: Ben Hermans
Spodziewane wystrzały: Edwin Avila, Kristian Sbaragli
Największy talent: Daniel Turek
Izraelski zespół, podobnie jak dwójka amerykańskich poprzedników, wchodzi w seoznie 2018 na wyższy poziom. W przypadku teamu z bliskiego wschodu nie jest to jednak chęć rozwinięcia krajowych talentów. Akademia bardzo mocno zainwestowała bowiem w nowych, mocnych kolarzy, którzy mają zadbać o jak najlepsze rezultaty. Wśród nich są m.in. Ben Hermans, Edwin Avila, Kristian Sbaragli, Nathan Earle czy Guillaume Boivin. Czy taka polityka przyniesie skutek?

Manzana Postobon
Największa gwiazda: Fabio Duarte
Spodziewane wystrzały: Bernardo Suaza
Największy talent:
Podobnie jak w poprzednich latach, w drugiej dywizji znajdzie się jedna drużyna z Kolumbii. W składzie Manzana Postobon na próżno szukać wzmocnień, choć nie można też powiedzieć, że kolarze w purpurze nie potrafią skutecznie jeździć. Wydaje się jednak, że ponownie wszystko oparte będzie na Fabio Duarte, Bernardo Suazie i Jetse Bolu.

Nippo – Vini Fantini
Największa gwiazda: Damiano Cunego
Spodziewane wystrzały: Simone Ponzi
Największy talent: Filippo Zaccanti
Zgodnie z zapowiedziami, w sezonie 2018, ekipa Nippo – Vini Fantini nastawia się nieco bardziej na promocje kolarzy z Japonii. Nie oznacza to jednak, że zawodnicy jeżdżący na rowerach De Rosa będą chłopcami do bicia. Wręcz przeciwnie! Swoje trzy grosze we Włoszech wciąż wtrącić może Damiano Cunego, a powrót do kraju z pewnością pozytywnie pobudził Simone Ponziego.

Rally Cycling
Największa gwiazda: Rob Britton
Spodziewane wystrzały: Rob Britton
Największy talent: Brandon McNulty
Ekipą Rally kończymy pewną podróż po amerykańskim zapleczu. W pomarańczowych barwach z pewnością zobaczymy kilku interesujących zawodników, którzy będą mogli sporo namieszać. Szansa ścigania się w Europie z pewnością może dać wiele Robowi Brittonowi, który wielokrotnie za oceanem pokazywał się z bardzo dobrej strony. Kto wie, może także Danny Pate przypomni sobie najlepsze czasy, promując jednocześnie Brandona McNulty’ego?

Następna część – tutaj

Poprzednia część – tutaj