Fot. Cofidis

Kolejny dzień, kolejne składy. Zapraszamy na drugą część analizy ekip drugiej dywizji.

Cofidis, Solutions Credits
Największa gwiazda: Nacer Bouhanni
Spodziewane wystrzały: Jose Herrada, Jesus Herrada
Największy talent: Victor Lafay
Jak co roku, ekipa Cofidis jest jedną z silniejszych w drugiej dywizji. Do Nacera Bouhanniego, Luisa Angela Mate i Daniela Navarro dołączyli zimą bracia Herrada, którzy będą mogli cieszyć się rolą liderów. Niewykluczone też, że w końcu o swoim talencie przypomni sobie Kenneth Vanbilsen.

Delko Marseille Provence KTM
Największa gwiazda: Javier Moreno
Spodziewane wystrzały: Przemysław Kasperkiewicz
Największy talent: John Anderson Rodriguez
Podobnie jak samo miasto, ekipa Delko Marseille jest mocno międzynarodowa. Należy jednak przyznać, że skład zespołu jest w tym roku bardzo ciekawy. Bardzo dużym wzmocnieniem wydaje się być Javier Moreno, który może liczyć na całkowicie wolną rękę. Z punktu widzenia polskiego kibica, bardzo istotna będzie postawa Przemysława Kasperkiewicza. Dodatkowo, angaż we francuskim zespole znalazł dobrze znany z CCC Sprandi Polkowice Nikolay Mihailov.

Direct Energie
Największa gwiazda: Sylvain Chavanel
Spodziewane wystrzały: Rein Taramae, Thomas Boudat
Największy talent: Thomas Boudat
Po odejściu Bryana Coquard i Thomasa Voecklera, ekipa Direct Energie straciła całkiem dużo ze swojej siły rażenia. Mimo to, dyrekcja francuskiego zespołu zadbała, by jak najlepiej załatać powstałe dziury. Wydaje się, że zdecydowanie najmocniejszym kolarzem w zespole stał się Rein Taramae, który może jeszcze wiele namieszać. Co ważne, w zespole zostali też Lilian Calmejane czy Thomas Boudat.

Euskadi Basque Country – Murias
Największa gwiazda: Julien Loubet
Spodziewane wystrzały: Hector Saez
Największy talent: Fernando Barcelo
Ekipa z kraju Basków, po wielu latach wraca do szeroko pojętej światowej czołówki. Nie da się jednak ukryć, że w składzie Euskadi na próżno szukać wielkich gwiazd. W końcu Julien Loubet czy Hector Saez to wciąż za mało, by podbić drugą dywizję. Może jednak nie doceniamy siły tego zespołu?

Fortuneo – Samsic
Największa gwiazda: Warren Barguil
Spodziewane wystrzały: Elie Gesbert
Największy talent: Bram Welten
Do niedawna piąta siła we francuskim peletonie. Teraz zespół mocno pukający do światowej czołówki. Ostatnie lata to imponujący rozwój ekipy Fortuneo – Samsic. W sezonie 2018, biało-zieloni z pewnością będą bardzo widoczni. W szczególności oczy kibiców skierowane będą na Warrena Barguila, który w końcu będzie mógł się cieszyć bezwględną pozycją lidera. Smaczkiem dla fanatyków kolarstwa będą także wyniki Brama Weltena.

Gazprom – RusVelo
Największa gwiazda: Sergey Firsanov
Spodziewane wystrzały: Alexander Foliforov
Największy talent:
Jak co roku, ekipa Gazprom – RusVelo stawia tylko i wyłącznie na swoich zawodników. Nieco dziwi jednak fakt, że taki kolarz jak Alexander Foliforov wciąż nie znalazł zatrudnienia w ekipie z najwyższej półki. Oznacza to, że ponownie będzie mu dane walczyć w niebieskiej koszulce. Kto poza Firsanovem, Lagutinem i Maikinem będzie dla niego największym wspraciem? Okaże się już niedługo.

Następna część – tutaj

Poprzednia część – tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments